Strajk Kobiet. Kolejne protesty w regionie

25
1168

Po publikacji w Dzienniku Ustaw orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji ludzie ponownie w proteście wychodzą na ulice. Jelenia Góra, Bolesławiec, Świeradów- Zdrój, …

 

W środę opublikowane zostało orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepis ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Decyzja ta wywołała protesty w wielu miastach w całej Polsce. Protestują w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu… ale protesty wracają także do mniejszych miast i miasteczek.

BOLESŁAWIEC

Na dziś protest na ulicach Bolesławca zapowiedział Bolesławiecki Strajk Kobiet:

27.01 mgr Przyłębska opublikowała ,,Uzasadnienie” w sprawie pseudo ,,wyroku” o zakazie aborcji w przypadku uszkodzenia płodu, a rząd go opublikował ! Przed Pisem i Ordo Iuris już ostatni krok przed całkowitym zakazem aborcji!” – czytamy w Facebookowym wydarzeniu w którym organizatorzy akcji dodają: „Znowu tak jak pierwszym razem spotykamy się na Rynku naszego miasta, tym razem o 16³⁰ i tam zobaczymy, co zrobimy dalej !”

JELENIA GÓRA

Do udziału w proteście zachęca „Strajk Kobiet Jelenia Góra”. Ma to być spontaniczny spacer. Uczestnicy zbiorą się na Placu Ratuszowym o godzinie 17:00 i prawdopodobnie powędrują w stronę biur Prawa i Sprawiedliwości.

ŚWIERADÓW- ZDRÓJ

Do protestów przyłączyć a się także Świeradów- Zdrój. „16:00 W SOBOTĘ 30.01.2021 WIDZIMY SIĘ POD URZĘDEM MIASTA W ŚWIERADOWIE ZDROJU” – czytamy w wydarzeniu Świeradowskiego Strajku Kobiet

LWÓWEK ŚLĄSKI

Będzie protest w Lwówku Śląskim

25 KOMENTARZE

 1. Świeradów śmiech na sali spotkanie pod urzędem miasta i co zablokujecie skrzyżowanie aby nieliczni turyści nie mogli wjechać i zostawić pieniążki i tak w ledwo zipiącym mieście spotkajcie się lepiej na Stogu Izerskim i tam sobie poprotestujcie. Po drodze trochę ochłoniecie.

 2. Protest jaki protest. Są wprowadzone zaostrzenia odnośnie covid 19 a tutaj nawołują do spontanicznych protestów !!
  Spontanicznie trzeba było iść do wyborów i głosować na partie która popierała i popiera aborcje a nie teraz SPONTANICZNE PROTESTY

 3. Dla “Andrzej” i dla “Król” dedykuję bardzo ładny wiersz napisany przez aktora Mateusza Damięckiego.Wiersz na czasie dla rodaków takich jak wyżej wymienieni w postach. A kogo miał na myśli autor? No jak kogo, chyba Tuska!
  Klątwa
  Temu, co umrze bezpotomnie,
  Temu, z którego wszystkie winy
  Ulica dzisiaj i dozgonnie
  Będzie pamiętać podłe czyny.
  Jego pazerność, jego małość
  Jego ohydne nadużycia,
  Manipulację oraz dbałość
  O spier***enie innym życia.
  Nie jego jednak najdokładniej
  sprawiedliwości nóż oprawi,
  Ostrze skaleczy tym powabniej,
  Tym bezlitośniej ogień strawi
  Każdego, który dziś pod rękę
  Wespół z przywódcą, z tęgą miną
  Chcąc zmienić życie kobiet w mękę
  Wyciera sobie pysk rodziną.
  To was najszybciej nieszczęśnicy,
  którzy wyrokiem szafujecie
  Doścignie klątwa czarownicy,
  Zemsta, co gorszej nie masz w świecie.
  Bać się będziecie swej kochanki
  teściowej, babci, siostry, żony,
  Córki i córciej koleżanki
  I mąż jej też będzie wkur***ny
  I nie będziecie spać spokojnie,
  I wasze łóżko nie zapłonie,
  Bo z kobietami na tej wojnie
  Lepiej stać po tej samej stronie.

   • Ależ proszę bardzo zagadka dla Ciebie. Wyobraź sobie, że prof Lech Kaczyński gdy został prezydentem Polski po roku skaperował do swojej kancelarii Nelly Rokitę, działaczkę wtedy PO. Wyobraź sobie, że w tym samym czasie zdarzyło się coś niesamowitego. Otóż jednocześnie w tych samych partiach bardzo mocno poszybowało do góry ich średnie partyjne IQ. I teraz zagadka dla Ciebie dlaczego tak poszybowało?……Ach nie będę się z ciebie nagrywał, męczył i żądał od Ciebie rzeczy niemożliwej bez ściągi, odpowiem Ci od razu. Wyobraź sobie, że Nelly Rokita ogromnie w PO zaniżała to średnie IQ partyjne i gdy opuściła PO to i średnie IQ poszybowało do góry. Gdy jednak w tym samym czasie Nelly weszła do PiS to ogromnie to średnie IQ partyjne im wywindowała do góry. Czasami jak widzisz transfery partyjne dobrze robią partiom-prawda?

  • No a w PiSie to zawyża ZOMBI z Krakowa z podkowami pod oczami,ten jak coś powie to aż się chce słuchać,to on te wyżyny trzyma i gdyby nie on to ohohohohoho średnie partyjne IQ PiS zrównałoby się do IQ Trójpodziału Władzy w Polsce czyli (Kaczyński+Kaczyński+Kaczyński).

 4. Tożsamość narodowa to trucizna umysłowa, którą pasożytnicza władza skaża umysły nowo narodzonych Ziemian w celu uczynienia z nich niewolników, którzy oddadzą nawet życie za posady i “stołki” pasożytów. Przestępcza władza wydaje miliardy na pomniki dla zboczeńców, morderców i propagandę, a Ty nie dostaniesz ani grosza, gdy Twoje dziecko rozchoruje się na rzadką chorobę i musisz organizować akcje charytatywną. Precz z patriotycznym MATRIXEM !!! ZIEMIANIE, OBUDŹCIE SIĘ !!!!!

 5. Widziałem protest w Swieradowie żenada małolaty z jakąś śmieszną flagą tęczową znicz nagrobny lepiej w tym czasie odśnieżyły by małolaty chodnik przy urzędzie hihihi

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here