„Bezpieczna droga do szkoły” z lwóweckimi dzielnicowymi

0
496

Wakacyjna przerwa odeszła już w zapomnienie, a uczniowie wrócili do szkół. Od początku roku szkolnego nad bezpieczeństwem dzieci udających się do placówek edukacyjnych czuwają policjanci. W piątek dzielnicowi odwiedzili Przedszkole Publiczne nr 1 w Lwówku Śląskim w ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły”, aby najmłodsi wiedzieli od początku, jak należy zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

 

Dzielnicowi z lwóweckiej komendy odwiedzili w piątek dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Lwówku Śląskim. W ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły” policjanci przeprowadzili prelekcje na temat bezpieczeństwa. Stróże prawa zwrócili szczególną uwagę na kwestię prawidłowego zachowania się na drodze. Zajęcia rozpoczęły się od zajęć teoretycznych, by następnie udać się poza teren przedszkola i przećwiczyć wypracowane zachowania z innymi uczestnikami ruchu drogowego. Najpiękniejszym podziękowaniem udanych prelekcji był dziecięcy uśmiech.

Powracające po długiej przerwie dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze.

Jeśli odwozisz dzieci, młodzież do szkoły pamiętaj o:

  • korzystaniu z pasów bezpieczeństwa oraz przewożeniu najmłodszych w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących;
  • zatrzymaniu swojego pojazdu w miejscu dozwolonym, aby nie ograniczać widoczności innym kierującym oraz pieszym, którzy przechodzą przez j
  • zachowaniu bezpieczeństwa podczas wysiadania dziecka z samochodu.

Przypominamy, dzieci do lat 7 nie mogą poruszać się samodzielnie po drogach!

Kierowcy, pamiętajcie o zachowaniu szczególnej ostrożność w rejonach przejść dla pieszych i dostosowaniu prędkość do warunków panujących na drodze.

Piesi, również jesteście zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, pamiętajcie też, że zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym na przejściu dla pieszych.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here