Będzie protest w Lwówku Śląskim

54
2417

Lwówek Śląski kolejnym miastem na mapie rozlewających się na cały kraj protestów.

 

„Lwówecka Błyskawica zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w proteście. Po raz kolejny krzykniemy DOŚĆ!” – czytamy w wydarzeniu na portalu społecznościowym.

To reakcja na publikację ogłoszonego przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia dotyczącego aborcji. Uzasadnienie decyzji ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego opublikował po ponad trzech miesiącach w środę 27 stycznia. Już tego samego dnia ludzie wyszli na ulicę.

Po protestach w Jeleniej Górze i Bolesławcu na ulicę mają wyjść także mieszkańcy naszego powiatu. Protest ma się odbyć już w najbliższy poniedziałek 1 lutego 2021 roku w Lwówku Śląskim. Początek o godzinie 16:30 la lwóweckim rynku.

„Zachęcamy do wzięcia ze sobą zniczy” – pisze w wydarzeniu Lwówecka Błyskawica

54 KOMENTARZE

 1. Trybunał zgodził się na zabijanie w związku z zagrożeniem życia i zdrowia matki oraz w przypadku gwałtu, ale nie na zabijanie w związku z podejrzeniem niepełnosprawności. O co chodzi? To jest już absolutny gwarant że nikt tych praw nie odbierze ustawą nawet jak do władzy dojdzie na przykład Grzegorz Braun albo Rydzyk.

  No ale… one chciałyby zabijać też niepełnosprawnych. A w sumie to nawet nie o to chodzi, bo niepełnosprawność była furtką dla skrobanki na życzenie jeśli miało się znajomego ginekologa który polecił “nie robiącego problemów” skrobacza. Teraz trzeba jechać za granicę i bulić.

 2. Pani Lempart, wulgarna i prostacka kobieta, chwały Lwówkowi nie przynosi!!
  Wstyd! Jej chodzi o możliwość zabijania dzieci w łonach matek na życzenie, czyli bez żadnych ograniczeń! Tego właśnie chce! Tu w Warszawie, większość dziewczyn i kobiet brzydzi się tymi barbarzyńskimi hasłami, bo wszyscy i tak wiedzą, że aborcja nie jest i nie będzie całkowicie zakazana. A swoją drogą, trudno jest zrozumieć, dlaczego kobiety wolą aborcję od farmakologicznych zabezpieczeń, których jest wszędzie pełno! Aborcja także jest zagrożeniem dla zdrowia!! Z pewnością dla psychiki. Są na to fakty naukowe! Skrobać się na koszt państwa zamiast używać rozumu???

  • Majeczko, dziecinko – czy Ty wiesz o czym piszesz? Aborcja w Polsce nie jest sposobem antykoncepcji, jest generalnie zakazana od 1993 roku. Z przesłanki, która została właśnie wykreślona z ustawy o planowaniu rodziny, korzystały przede wszystkim rodziny chcące mieć dziecko, starające się o nie. Tylko widzisz dziecinko, natura czasem jest okrutna i nie zawsze po połączeniu plemnika i komórki jajowej powstaje dzidziuś. Niestety, czasem coś się kompletnie zepsuje i sprawia, że w brzuchu kobiety rozwija się płód bez serca, bez głowy, albo z mózgiem na wierzchu – wachlarz takich wad jest niestety spory. I wiesz? Medycyna nie jest w stanie naprawić tego błędu natury. Takie ciąże z reguły są naturalnie ronione, jednak czasem i ten mechanizm zawodzi. I kobieta staje się wtedy inkubatorem dla umierającej w katuszach istoty ludzkiej, która czasem dożyje dnia swoich narodzin, jednak ZAWSZE umiera z powodu tych uszkodzeń (czasem to umieranie trwa kilka minut, czasem godziny, a czasem miesiące a nawet lata). To są WADY LETALNE – trudne słowo, ale może spróbujesz się jego nauczyć?. I wyobraź sobie Majeczko, że żyjemy w XXI wieku, gdzie lekarze mają sprzęt pozwalający takie wady wykryć na wczesnym etapie rozwoju. I do tej pory kobiety, rodziny mogły dokonać wyboru: czy chcą taką ciążę donosić i z wszystkimi konsekwencjami traumy, ryzyka śmierci matki w trakcie często szalenie skomplikowanego porodu, spróbować sobie poradzić; czy też, korzystając z tej wykreślonej przesłanki, niektórzy decydowali się na terminację tych katuszy, zanim dziecko będzie czuło ból, zanim zdrowie fizyczne i psychiczne matki zostanie zdewastowane przez tak traumatyczne doświadczenia. Ten wykreślony w ustawie punkt nikomu niczego nie NAKAZYWAŁ!!! Dawał możliwość wyboru w tak tragicznej sytuacji życiowej, w której nikt z nas nie chciałby się znaleźć! Tylko tyle! Czy to jest wg Ciebie aborcja na życzenie? Czy to jest wg Ciebie metoda antykoncepcji? Może lepiej pobaw się zabaweczkami w piaskownicy, aż nauczysz się trochę życia….

   • Nie będę się rozpisywał, bo mogłem podważać napisaną tu filozofię, ale szkoda czasu. Skrócę wywód. Niczym to się nie różni od faszyzmu. Oni mordowali wszystkie niestrawne dzieci, czym to ma się różnić? Wiesz ile pod płaszczykiem tego punktu zostało wykonanych aborcji na dzieciach. Zresztą już w momencie powstania zapisów w Konstytucji były wątpliwości.

    • Widać ból dupy ze ktoś aborcje robi, tych ludzi podejrzewam jest garstka, lepsze to niż dziecko w studni czy śmietniku. A kazać kobiecie rodzic mutanta bez mózgu czy śmiertelnie chore dziecko to tortury, znęcanie się i zniszczenie życia. „Zakazywanie aborcji chorych dzieci bo to jest płaszczyk dla aborcji na życzenie „to trzeba być debilem, nieukiem; zacofancem, i nie wiem czym jeszcze. Kobieta ma rodzic śmiertelnie chore dziecko bo ktoś tam sobie aborcje zrobił. Żygać mi się chce jak widzę poziom lwoweckich obywateli. Wyprowadzam się.

    • Jak widać tu w twoim poście to nie jest mord na dzieciach ale mord na Twoim i Tobie podobnych rozumach!!! Ile to jeszcze ludzi pokroju kaczystych będzie rządzić Polską aby tacy jak Ty zrozumieli,że to nie chodzi o tylko i wyłącznie samą aborcję (czarno białe widzenie jesteś ZA czy PRZECIW). A już Wasze mówienie o mordowaniu dzieci to jest powyżej dziurek od nosa. A jak byś nazwał sytuację w rodzinie gdzie w szpitalu przy 2-3 miesięcznej ciąży trzeba bardzo szybko usunąć tę ciążę dla ratowania życia ciotki czy kogoś innego bliskiego? Jakbyś nazwał tę sytuację, że ta kobieta dla własnego ratowania życia zabiła swoje dziecko? A może to lekarz ten w/g Ciebie jest mordercą a może oboje są zbrodniarzami matka i lekarz?To jest to samo myślenie jak z Solidarnej Polski Kowalski powiedział,że jak przyjmie Morawiecki konkluzję z Brukseli i nie da weto dla budżetu pomocowego to dojdzie po roku, dwóch do sytuacji,że będziemy mogli kupować dzieci na targu w Gdańsku. Jak słucha człowiek takie czarno-białe wywody na jakiś temat to ręce opadają z bezsilności. Czasami zastanawiam się co byłoby (a przy IQ Geniusza z nowogrodzkiej wszystko możliwe) gdyby grupa posłów oczywiście tych mądrych obecnie przy władzy w imieniu Geniusza wysłała do “trybunału konstytucyjnego” zapytanie czy to jest zgodne z Konstytucją,że ziemia jest kulą i co odpowiedziałby ten urząd. Wiem,że tu akurat w ostatnim zdaniu przegiąłem ale prawie podobne są sytuacje gdzie wola Geniusza jest ponad tym urzędem. Mam tylko wielką nadzieję,ze jeszcze pod koniec swych rządów nasz Geniusz przy pomocy “trybunału konstytucyjnego” nie zmieni nam nazwy naszego państwa z obecnej na Polska im. ***** ************.

 3. leonie II caże !

  Czekamy na Ciebie 1 lutego tuż przed 16.30 na strajku Błyskawic. Dołończ do NAS, pokasz jaki jesteś odważny w czynach…
  KOCHAMY CIEBIE za Twoje poparcie.
  Bóziaczki. Do zobaczenia.

 4. Komentarze w stylu tych autorstwa “obywatela”, “jana” czy “mieszkańca” dowodzą, ileż prymitywnych socjopatów wciąż ta Ziemia nosi…Spora część Polaków wciąż tkwi mentalnie w komunistycznym zamordyzmie i czuje się dobrze tylko wtedy, gdy czuje na swoim gardle buciory władzy; bez kolczatki i kagańca czuje się nieswojo… pałowanie, polewanie lodowatą wodą, ciasne drzwi – jakież to chore, wynaturzone, sadystyczne.
  A niejaki “Tak to” – może warto byłoby się dokształcić zanim napisze się stek bzdur. W Polsce do tej pory obowiązywało jedno z najbardziej restrykcyjnych praw aborcyjnych w Europie. Od trzech dni staliśmy się czołówką państw świata, w których kobiety w związku z ciążą będą mogły być torturowane w imię prawa. Jakim zmanipulowanym przez TVP ignorantem trzeba być, żeby pisać, że pseudoTK w końcu zakazał usuwania ciąż z podejrzeniem niepełnosprawności!!!! Czy pan (bo raczej kobieta takich bzdur by nie napisała) choć raz w życiu zapoznał się z brzmieniem ustawy o planowaniu rodziny???? Oczywiście, że nie! Przesłanka, która została przez “tk odkrycia kulinarnego prezesa” uznana za niekonstytucyjną pozwalała na dokonanie terminacji ciąży: “gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej)”; Tu nie było mowy o NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI!!! Tu była mowa o ciężkich uszkodzeniach, skazujących dziecko na powolną śmierć w męczarniach, a kobietę i jej rodzinę na towarzyszenie mu w tych katuszach! Jakieś to humanitarne: zmuszać do umierania w bólu i cierpieniu. Ile takich sytuacji człowieku widziałeś na własne oczy???? w ilu uczestniczyłeś? ilu takim rodzinom pomogłeś? odpowiedź prosta: ŻADNEJ! bo gdybyś wiedział o czym piszesz, to byś rozumiał, że nikt nie ma prawa w imię swoich wartości, przekonań – skazywać drugiego człowieka na tortury. Gdybyś miał choć tyciusie pojęcie o katastrofalnym braku pomocy ze strony polskiego państwa ludziom, których takie nieszczęście dotknęło – to byś ogarnął, że ten zakaz jest WYROKIEM dla wielu rodzin, w większości SAMOTNYCH MATEK (bo mężczyźni najczęściej w takich sytuacjach ewakuują się z takiej sytuacji i idą “szukać szczęścia” gdzie indziej…).
  Twoje pisanie o “skrobankach” jest po prostu żenujące. Z tego co piszesz wynika, że żyjesz w przeświadczeniu, że ciąża powstaje w wyniku niepokalanego poczęcia; że ciąża jest sprawą tylko kobiety i to kobieta ponosi za nią odpowiedzialność. Skoro twierdzisz, że to te “złe kobiety” tylko czekają, żeby dokonać aborcji (w kraju, w którym nie ma powszechnego dostępu do środków antykoncepcyjnych, a edukacja seksualna może być prowadzona w zasadzie jedynie przez katechetów…) – to odpowiedz: gdzie są ci mężczyźni, którzy są ojcami tych abortowanych płodów????? Gdzie? Dobrze ktoś kiedyś powiedział, że gdyby to mężczyźni zachodzili w ciąże – aborcja byłaby podniesiona do rangi sakramentu….
  I może warto byś poszukał w swojej mądrości informacji, ile rocznie do tej pory dokonywano w Polsce aborcji i z powodu której przesłanki były one dokonywane. A potem wysnuj wnioski i się zastanów, czy aby na pewno nadajesz się do funkcjonowania w XXI wieku, czy może jednak ciemne czasy średniowiecza chciałbyś na nowa przywrócić…?

 5. A lwowecka błyskawica to konkretnie kto??? Już imiennie się nie podpisują pod zaproszeniami??? Dlaczego? Czyżby organizatorki się baly ewentualnej odpowiedzialności jak coś sie stanie??? Kto odpowiada konkretnie???????

 6. Do love ktora kocha pokoj dla mnie widac jaka jestes tolerancyjna, kazdego kto ma inne zdanie to jest oszolom,faszysta itp widac ze jestes spuscizna po jakims komuniscie lewaku pieknie tlumaczysz zabijanie szkoda ze ciebie nie wyskrobali

  • Brawo Zosiu, cóż za przenikliwa analiza. Imponujące wręcz tworzenie sobie alternatywnej rzeczywistości (słowa: faszysta, oszołom – w moich postach raczej nie występują…). “Komunista lewak” – ciekawe co rozumiesz tym pojęciem. Rozumiem, że Ty prawakiem jesteś? I to pisanie o wyskrobaniu mojej osoby to takie prawe i zgodne z katechizmem? Brawo!

  • A ponoć trzeba kochać bliźniego swego jak siebie samego.Zosia nie stosuje zaleceń Pisma.A przede wszystkim nie czyta ze zrozumieniem tekstu pisanego w naszym ojczystym języku i ubliża innym .Nieładnie.Love napisał -napisała zrozumiale dla większości.I jedynie pewni rodacy o pewnych poglądach nie mający własnego rozumu cietrzewią się.

 7. “???” Dlatego ja nie nawołuję do zgromadzeń czy protestów i spacerów bo nie jestem bohaterem. A błyskawica zaprasza więc niech ujawnią organizatorów. Ktoś bierze za to odpowiedzialność. Proste, czego tu nie rozumiesz???

 8. Można wszystko powiedzieć o pani Lempart naszej krajance z Lwówka a to, że wulgarna na protestach a to że nie wygląda jak Sofia Loren jak większość tu pisze ale w odróżnieniu od drugiego naszego krajana pana Kredkowskiego, który zdradził nas finansowo w sejmiku wojewódzkim ta pani jest rozpoznawalna i wykonała jeden cudowny majstersztyk. To pani Lempart wieczorem zaraz po ogłoszeniu uzasadnienia przez urząd magister Przyłębskiej w sprawie warunków aborcyjnych na oczach całej Polski wykrzyczała w języku zrozumiałym dla wierchuszki PiS,w ich języku po imieniu w tym języku do tego pana na nowogrodzkiej i dla jego kamerdynera w Pałacu Namiestnikowskim i do tego jeszcze w ich zrozumiałym języku jednym słowem krzyknęła gdzie mają pójść. Mało tego to jedno słowo zrozumiałe w języku PiS stało się hasłem na plakacie głównym manifestacji.To musiało tych dwóch panów zaboleć,mocno zaboleć bo wszystko można znieść a to przezwisko “kaczora” a to przezwisko “maliniak” ale w tak okropnych słowach i do tego nie mężczyzna ale kobieta to koniec świata.To było wyartykułowane przepięknie przez panią Lempart,nie jakieś każde słowo “ą,ę” (całkowicie niezrozumiałe przez panów Kaczyńskiego i pana Dudę) przez całą bez wyjątku opozycję ale bezlitośnie w PiS znanym języku. Czy to bedzie długo trwało? Prawdopodobnie jak każde protesty zaczną wygasać z czasem ale i z czasem stanie się to symboliką gotową do zapłonu do innych celów przeciw przykręcaniu śruby obecnie rządzących zważywszy to,ze te strajki kobiet bardzo licznie wsparła wszelka młodzież. Młodzież znużona już całkowicie siedzeniem od roku w domu a nie w szkole i szukająca jak młodzież do wyrzucenia z siebie nagromadzonych emocji. Zwłaszcza nie mogący się pogodzić jak napisał pan Matyja “…Politycy PiS mogli ulec własnemu złudzeniu, że rośnie młode konserwatywne pokolenie, które uwierzyło, że największym szczęściem człowieka jest zginąć za ojczyznę czy cierpieć za przekonania i wiarę.Nie mówię już o monologach prezesa Kaczyńskiego, bo to jest głos z jeszcze dawniejszej epoki. Nie dziwię się, że dużo młodsi ode mnie ludzie reagują na to mniej więcej tak: odwalcie się, to jest wasz sen, nie chcemy w nim żyć….”.

 9. Do “serenada” “Love & peace” itp. im klakierującym. Takie pytanie: czy jak będziecie chciały się wyskrobać lub wyskrobać swoich bliskich to sobie nie poradzicie? Poradzicie sobie bo wiecie że jest wiele alternatyw w “oświeconych” krajach gdzie skrobanka jest na porządku dziennym więc “na rzyczenie” czego chce Lempartowa. Więc precz z pięknych Polskich ulic i wypad do “oświeconych”.

  • Po kolei.
   1.Trudny jednak jest ten wasz język kaczy mimo,ze słownik języka kaczego to równowartość 16 kartkowego zeszytu w kratkę. Co to znaczy w tłumaczeniu z języka kaczego na polski “…chciały się wyskrobać lub wyskrobać swoich bliskich …”?
   2.Od kiedy znam się dość dobrze na uprawie roli to nie ma takiego czegoś jak “… jest wiele alternatyw ..”.Alternatywa jest zawsze odmiennością czegoś czyli np. mózg lub bezmózgowie.
   3.A już całkiem niebywałe jak przedstawiciel lub przedstawicielka mniejszości barw politycznych w Lwówku Śląskim donośnym w PiSie tylko znanym językiem chce deportować innych z Lwówka Śląskiego dlatego tylko,że nie popierają np. posłanki z okręgu legnickiego pani Ewy Szymańskiej,która podpisała się we wniosku hańby do urzędu pani magister Przyłębskiej.
   4.Tak już na marginesie pytanie do Ciebie.Gdzie można kupić lub dostać słownik języka kaczego? Cena w tym przypadku nie odgrywa roli.
   5. I już na sam koniec.Z tym Twoim “precz” do innychg to mam pytanie. Dlaczego tak oburzacie się jak mówią do Was neobolszewicy,wszak to tacy jak Ty kiedyś innych,inaczej myślących wysyłali obojętnie gdzie aby poza Polskę z biletem w jedną stronę. Daj Boże waszemu Kaczyńskiemu i 100 lat życia ale gdy będzie tyle rządził,to kto na Was bedzie robił jak wszystkich nas niewygodnych Wam chcesz deportować?

   • Serenadko kochana nadal mówię tobie i tym twoim klakierom precz. Aborcja na życzenie sprawi że na Wasze pokolenia to już zupełnie nikt nie będzie robił i to będzie wasz WYBÓR.

  • Drogi “Edward”. Śmiejesz się ze mnie,że jestem głupi(a) ale o tym ,ze jestem głupi(a) wiem SAM(A) NAJLEPIEJ. Wyobraź sobie – wiem także, że są ludzie jeszcze głupsi ode mnie tylko, że oni o tym NIE WIEDZĄ a to jest wielka różnica i to mnie pociesza, że oni o tym nie wiedzą! (“Zbożne a bezbożne ” Platona)

 10. Ja to tylko tak tutaj zostawię…
  – Koszty utrzymania niepełnosprawnego Człowieka w Polsce to np. : łóżko rehabilitacyjne ok. 10000 zł, fotelik rehabilitacyjny 2000-5000 zł, koszt dobrego wózka inwalidzkiego dla dziecka 10 000-15 000 zł, podnośnik kąpielowy ok. 3000 zł. A miesięczna kasa na pampersy, rehabilitacje, przyrządy do ćwiczeń, chwytaki, odżywki, opieka lekarska, sprzęt szpitalny w domu, kroplówki, igły, strzykawki, leki, ssaki, koncentratory tlenu i cała reszta? Co z infrastrukturą dla osób z niepełnosprawnościami? Schodołazy dla osób niepełnosprawnych to koszt ok. 15 000 zł. Sprawdzenie tego, jak wygląda refundacja NFZ to podobno raczej sprawa dla ludzi o żelaznych nerwach.
  – W Polsce działa 16(!) hospicjów perinatalnych. Kobiety po otrzymaniu wyroku urodzenia dziecka z wadami, nie otrzymują ze strony Państwa żadnego wsparcia ani pomocy w tym, co dalej. Np. wg pobieżnych statystyk 90% pacjentek z ciężkimi wadami płodu, która do trafia do prywatnych fundacji dowiaduje się o tych szesnastu hospicjach na własną rękę albo przypadkiem.
  – W województwie podlaskim w 78% (78!!!!procentach!!!) gmin, nie ma ani jednej poradni ginekologicznej, w mazowieckim w 40% gmin kobiety nie mają dostępu do placówki ginekologiczno-położniczej.
  Nie w Republice Konga tylko w mazowieckim!!!!!
  – Bezpłatny program badań prenatalnych przeznaczony jest tylko dla kobiet powyżej 35 roku życia.
  – Oczekiwanie na wizytę do lekarza ginekologa na NFZ, w zależności od gminy wynosi nawet do kilku miesięcy
  – Koszt jednorazowej prywatnej wizyty u ginekologa to 150-350 zł
  – Podwiązanie janików czyli sterylizacja kobiet, jest w Polsce nielegalna. Sterylizacja męska, jest w pełni legalna.
  – 48 – tyle jest miejsc w całej Polsce, gdzie nastolatka, może pójść do ginekologa na NFZ. 48 placówek przypada na 1,3 miliona nastolatek. Czterdzieści osiem!!!!
  W zamian można dostać:
  – Do 3 lat więzienia za pomoc przy przerwaniu ciąży.
  – Rodzic niepełnosprawnego dziecka może dostać miesięcznie od państwa 1830 zł – pod warunkiem, że zrezygnuje z pracy.
  – W przypadku śmierci dziecka, rodzic traci prawo do zasiłku. Tzn. że Po 20 – 30 latach opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem, rodzic pozostaje bez środków do życia.
  – Jeśli rodzic nie chce rezygnować z pracy, a dziecko wymaga całodobowej opieki, musi zatrudnić pielęgniarkę. Koszt – przynajmniej 80zł/h.
  Miesięcznie to 13 440 zł dla domowej, etatowej pielęgniarki.
  – Zasiłek pielęgnacyjny to 184,42 zł brutto miesięcznie.
  – Zasiłek mieszkaniowy dla osoby niepełnosprawnej ok. 200 zł brutto, w zależności od gminy

  Także Wasze słowa i czyny zakłamani i nic nie wiedzący o realiach życia z dzieckiem niepełnosprawnym radykałowie, cyniczni politycy i ślepi idioci to hańba tego Państwa i Kościoła. Wycieracie sobie gębę Bogiem i Rodziną kompletnie nie mając pojęcia ani o Jednym ani o drugim.

  • Kopiuj/wklej… ile zajęło ci ręczne przepisywanie ?. Skąd zerżnąłeś ?, bo to raczej poziom wyższego IQ .
   Zatem daruj sobie te przydługie bajdurzenie i zastępowanie pojęć na własną modłę.
   Odpowiem ci krótko. Jest dobro i jest zło na tym świecie i nikt tego nie zmieni. A jeśli czyjeś sumienie pali się ogniem to żadne ” twórcze ” treści, żadne złorzeczenia tego nie odmienią, nie zagłuszą. Trzeba z tym żyć.

 11. tutaj chodzi o prawo wyboru . Kobieta to tez człowiek i potrafi myśleć i mądrze zdecydować. Dzisiaj ograniczono prawa kobiet, jutro może to również dotknąć mężczyzn. Krąg ograniczający nasze prawa się zawęża
  .Polska prawica testuje na ile może sobie jeszcze pozwolić .A my co?
  My czekamy jak stado baranów .Swoją pasywnością pozwalamy na panoszenie się “nowej elity” , na którą będziemy pracować za miskę ryżu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here