Strajk kobiet: Jelenia Góra, Bolesławiec, Lubań, …

33
9394

W całej Polsce trwa strajk kobiet związany z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który większością głosów uznał, że tzw. aborcja eugeniczna jest sprzeczna z Konstytucją RP. W najbliższych dniach protesty mają się nasilić.

 

Strajk Kobiet tylko w samej Warszawie zgromadził w piątek nawet kilkanaście tysięcy osób oburzonych decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października odebrał kobietom możliwość decydowania o aborcji z powodu przesłanek wskazujących na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu zagrażające jego życiu.

Jelenia Góra

Jak podaje portal 24jgora.pl w Jeleniej Górze pod biurem Prawa i Sprawiedliwości pojawiły się znicze. Pierwsze ustawione zostały pod biurem PiS na ul. Długiej już w czwartek, kiedy grupa kobiet zainspirowana wydarzeniami w Warszawie postanowiła spontanicznie wyrazić swój sprzeciw także w stolicy Karkonoszy. W piątek protest przybrał bardziej zorganizowaną formę, a strajkujące kobiety wsparli także mężczyźni. Nie brakowało transparentów, haseł i zniczy, które w dużej ilości zostały ułożone przed budynkiem przy ul. Długiej, gdzie swoje biuro ma m.in. Senator PiS Krzysztof Mróz.

Na tym jednak nie koniec. Na poniedziałek zaplanowano wielką blokadę polskich miast. Protestujący chcą zablokować ulice, skrzyżowania czy ronda. W środę natomiast protest ma przybrać formę strajku. Od środy nie idziemy do roboty! – zapowiada Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Lubań:

Jak podaje portal eLuban.pl była to spontaniczna decyzja i równie spontaniczna akcja. Wczoraj przed 19. w centrum Lubania spotkała się grupa osób, która dała wyraz całkowitego braku akceptacji dla decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Według organizatorki protestu wyrok zaostrzający przepisy antyaborcyjne stawia nas za takimi krajami, jak Iran czy Korea Północna. Protest będzie kontynuowany w sobotę.

Pani Zuzanna przyznała, że nigdy wcześniej nie organizowała protestu. Mimo to była gotowa samotnie stanąć w centrum miasta i protestować przeciwko haniebnej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Na dwie godziny przed spotkaniem mąż Pani Zuzy zrobił wydarzenie w mediach społecznościowych. Gdy kwadrans po 18. dotarliśmy na miejsce kobieta samotnie stała na Pl. 3-Maja z wieszakiem w dłoniach. Chwilę potem dołączył mąż Pani Zuzanny z wydrukowanym plakatem Strajku Kobiet. W ciągu godziny na spontaniczny apel Pani Zuzanny pod obelisk przybyła grupa kilkunastu osób.

W trakcie spotkania wspólnie podjęto decyzję, że w sobotę protest będzie kontynuowany. Swoje poparcie dla Strajku Kobiet będzie można wyrazić na dwa sposoby.

W ciągu dnia stawiając odpalony znicz przed obeliskiem na Pl. 3 – Maja w Lubaniu. Natomiast o 19. osoby chcące wziąć udział w proteście spotykają się w okolicach obelisku w 5-osobowych grupach z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa.

Bolesławiec:

Jak podaje portal Istotne.pl w mieście ceramiki akcja odbędzie się 24 października (sobota) o 17:00 na rynku w Bolesławcu. Organizatorem protestu jest Bolesławieckie Stowarzyszenie Kobiet „in Gremio”.

Lwówek Śląski

W powiecie lwóweckim na razie nic nie słychać o planowanych protestach. Czy to oznacza zgodę z decyzją Trybunału, czy raczej brak liderek i zapału? Co myślicie o decyzji TK?

Aktualizacja:

Dziś po południu otrzymaliśmy taką informację:

Strajk kobiet
Niedziela 25.10.2020 rok godz. 16:00
Gryfów Śląski – rynek, przy fontannie
Lwówek Śląski – rynek


Strajk kobiet: Lwówek Śląski, Gryfów Śląski

33 KOMENTARZE

  • Nie dla spróchniałego kawalera tylko do Kwaśniewskiego i jego ekipy te żale oni ustanawiali konstytucję i ten zapis,Trybunał nie wydaje wyroków tylko bada zgodność z konstytucją warto więc zapoznać się z faktami a potem wyzywać ,trzeba przecież przestrzegać Konstytucję Czyż nie?

 1. Chyba poszaleliście! Życie ludzkie jest najwyższą wartością. Aborcja jest morderstwem. Jest pandemia, wstyd mi za takich protestujących, którzy dodatkowo narażają siebie i innych na chorobę. I nawet w moim mieście są tacy…, lub wykorzystują do tego młodzież.Jestem przekonana, że duża większość zgadza się z orzeczeniem TK, bo ono jest właściwe.

 2. Zosieńko,nikt nikogo nie morduje,jedynie swoich praw się domaga,w pandemii -wszystko się rujnuje!Gargamel wiedział ,co będzie i wcześniej na kwarantannie wylądował.A jego osobisty kot()od soboty się pochorował!Dziwna sytuacja nastąpiła,czy Zosia to zauważyła?…

 3. Morderczynie na barykady wyzwalajcie ten ciemny naród te panie po aborcji przodem te przed aborcją trochę z tylu a ta pani co ma dwie i więcej aborcji dostanie bon do marketu na mocną bieliznę – Brawo walczyć, walczyć dziewczyny – żenada i masakra kobiet szacunku same do siebie nie macie, przykre

 4. Właśnie Konstytucja, konstytucja ,konstytucja gdzie są Ci krzykacze od praworządności!!! Polska konstytucja mówi jasno o ochronie życia. Mam Wrażenie że jest grupa kobiet którym aborcją może sprawiać przyjemność a jeśli tak to potrzebna jest im pomoc lekarza ale od głowy coś z główką nie tak.

 5. Adoptuj chore dziecko. Poświęć mu całe swoje życie. Życie i czas jego rodzeństwa kiedy Ciebie już zabraknie. A dopiero później w ogóle daj sobie prawo do zamieszczania komentarzy, że usuwanie chorego płodu to dzieciobujstwo!

 6. Według lekarzy miałam urodzić ,,potworka,,Spontaniczny odruch to taki, że nie mogę zabić własnego dziecka.To takie nieludzkie i faszystowskie.Jest całkowicie zdrowym ,inteligentnym facetem, ale moja koleżanka, która ma niepełnosprawnego chłopca twierdzi, że ten dzieciak nauczył ich prawdziwej miłości i ocalił ich rozpadające się małżeństwo. Uwielbiam u nich być, cudowna atmosfera. Moim zdaniem rząd mamy zmuszać do ogromnej pomocy takim rodzinom i o to walczmy, ale pozostańmy KOBIETAMI a nie jakimiś wulgarnymi bezmózgami, którymi ktoś manipuluje

  • Ale miała Pani wybór i tylko o to chodzi o możliwość wyboru w wolnym Kraju ,a kobiety i prawdziwe matki są mądre ,ludzkie i empatyczne szanujmy się bo urzędasy patrzą na nas jak na maszyny do prokreacji
   Pozdrawiam i życzę nam wszystkim zdrowia

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here