Strajk kobiet: Lwówek Śląski, Gryfów Śląski

40
3611

Na niedzielę, 25 października w dwóch miastach powiatu lwóweckiego zapowiadane są spontaniczne protesty mające na celu wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który większością głosów uznał, że tzw. aborcja eugeniczna jest sprzeczna z Konstytucją RP. Tym samym Trybunał przerwał obowiązujący od trzech dekad tzw. kompromis aborcyjny.

 

Od wczoraj do redakcji Lwówecki.info docierają sygnały o planowanych na niedziele popołudnie protestach. Te mają odbyć się w dwóch największych miastach powiatu lwóweckiego.

Czy Wy akceptujecie to, co się dzieje w naszym kraju, czy nie przeszkadza Wam to jak są nam krok po kroku odbierane podstawowe, fundamentalne prawa?! Może pora się zebrać i u nas, wyjść na ulice żeby pokazać nasz sprzeciw? – Pisze pani Magdalena, która zachęca osoby niezgadzające się z decyzją TK, aby przyłączyły się do wspólnego spaceru po gryfowskim rynku.

W stolicy powiatu pod organizacja spontanicznego protestu podpisuje się „Lwówecka młodzież”.

Strajk kobiet
Niedziela 25.10.2020 rok godz. 16:00

Gryfów Śląski – rynek, przy fontannie
Lwówek Śląski – rynek

Zwracamy się do wszystkich osób, które będą chciały wziąć udział w protestach o zachowanie zasad bezpieczeństwa związanych z wprowadzonymi obostrzeniami dot. COVID

40 KOMENTARZE

 1. Przyznam, że nie nadążam za tym towarzystwem. Raz zbierają się jako obrońcy Konstytucji, teraz zapis w Konstytucji im się nie podoba. To może manifa pod domami Kwaśniewskiego i Kalisza, którzy tę Konstytucję skonstruowali, tak podpowiadam towarzystwu. Ale wiadomo, chodzi o to, żeby ***** ***. Bo każdy pretekst do tego jest dobry. Prawda Panie Budka?
  A Naczelnik w gabinecie na Nowogrodzkiej rozgrywa opozycję jak dzieci.

 2. W ojczyźnie Św. Jana Pawła II, takie strajki… brak słów, do społeczeństwa bez wiary… dokąd zmierzasz ludu, że chcesz przyzwolenia, do wybierania życia, czy śmierci nienarodzonych….

  • ŚWIĘTY = PRZEKLĘTY. Te dwa słowa oznaczają dokładnie to samo. A watykański okupant niech wypie…la razem ze swoją religią i moralnością. Musisz wiedzieć, że nie wszyscy dali się WYTRESOWAĆ do tej wiary.

 3. To jak to jest? Przecież jest zakaz zgromadzeń, zgrupowań powyżej 5 osób. A tutaj zachęcaja do strajku, to ich przepisy nie obowiązują? I to jest organizowane w dwóch miastach powiatu gdzie jest najwięcej zakażeń, coś jest nie tak. Zobacze co na to policja? I ile bedzie ludzi?

 4. Co p. Magdalena pisze? Jakie zabieranie fundamentalnych praw? To właśnie prawo do życia każdego jest fundamentalnym parwem. Coś p. Magdalenie z Gryfowa się pomyliło. No ale cóż, gdzieś coś dzwonili

 5. matko boska chrystusie królu odnowicielu łask bożych to na ulicach już chodzą i morderstwa strajkują i my wszyscy ludzie czystej wiary i otwartego serca patrzymy na to i pozwalamy na to? bóg karze już takich grzeszników wirusem a tyle ich jest że my ludzie wierzący musimy teraz skruchę okazać za nich i modlić się za ich dusze bo oni już sami w stronę szatana podażają tak wybrali boga się nie boją! w niedziele dzień boski do kościoła poszliby się modlić za dusze swoje w imie ojca i syna i ducha swietego niech pan bóg ma dla nich łaskę i na sądzie ostatecznym im wybaczy grzech morderstwa! ! ! !

 6. Do wierzącej…
  Kobieto, nie wzywaj Pana Boga na daremno – skoro jesteś naprawdę wierząca, zapewne na pokaz siedzisz w pierwszej ławce! Żadnej kobiecie nie życzę aby miał swiadomosc że urodzi chore dziecko, cierpiące które zaraz odejdzie bo jest śmiertelnie chore. Ciekawe czy wierząca miała by takie zdanie na temat aborcji gdyby chodziło o zdrowie i życie jej córki lub wnuczki. Zakładam że wierzącą to Pani 65+, te do powiedzenia na temat aborcji mają najwiecej.

  • chrystus król i bóg ojciec wszechmogący tak nadali nas ludzi na swoje podobieństwo by kochać i dbać słabszych ratować i pomagać dziecko chore jest świętością trzeba modlić się do boga o łaskę a wtedy dziecko nawet chore będzie szczęśliwe obdarzone bożym miłosierdziem które później zajmie zaszczytne miejsce w niebie u boku boga samego cierpienie jest próbą i tylko modlitwa i silna wiara powiodą nas ku bramom nieba maryja dziewica nie miała wiele, a jezusa chrystusa urodziła w stajence nie dała skrzywdzic dziecka niepokalanego poczęcia które teraz jest zbawicielem naszym i siedzi po prawicy ojca, pomodle sie za dusze tych kobiet otworze serce przyje ich grzechy na siebie ale wiem ze modlitwa mnie oczysci i bóg może łaskawie spojrzy na te kobiety

  • To głębokie stadium paranoi. To wina Kaczyńskiego piS-u i zjednoczonej prawicy. A wierząca to oryginał. Kwintesencja rydzykoPisobolszewickiej dyktatury Jarosława K…..
   Tak sobie wybrali to tak będą mieli. Zadowoleni z oświaty, służby zdrowia, ,,trybunału Kaczyńskiego” ?????
   a to dopiero początek…….
   Za kilkaset złotych do kieszeni oddali władzę mafii złych ludzi.
   W warunkach epidemii sprowokowanie takich emocji wśród Polaków to dowód przestępstwa władzy.
   Polacy przestają szanować własne państwo i siebie nawzajem. czyja to wina ?
   ,,A Naczelnik w gabinecie na Nowogrodzkiej rozgrywa opozycję jak dzieci”.
   I wszyscy Polacy na tym tracimy –
   Tak mafia Kaczyńskiego dba o zdrowie Polek i Polaków.
   I kogo dopuściliście do władzy ?……

   t

 7. Trzeba być bezmozgiem by w czasie pandemii podejmować decyzje które ważą o życiu kobiet ,którym po urodzeniu dzieci w stanie agonalnym nie pomaga się w żaden sposób
  Całe państwo pis. Jestem w pełni za kobietami i ich prawami. Przyjdzie czas naprawy tylko czemu do tego czasu musza być wysłane łzy.

 8. Skoro Konstytucja złamana została(Trybumał Konst.-wybór) to teraz nie róbmy się święci i Boga nadaremnie nie wzywajmy!A pójście do kościoła nic nie da,bo tam największa niewiadoma!.Nasza wiara na psy schodzi i niektórym szkodzi(np.pedofilstwo obrzydliwe)A pokolenie młodych o własne sprawy walczy,a nie morduje!…Ciekawi mnie ,ile kobiet-seniorek niechrześcijańsko zachowało się?Odp.ŻadnaNigdy nie powiedzą,bo …teraz do kościoła chodzą.W czasie pandemii w domu siedzieć mają,ale na mszę biegają.Paranoja z zakazami…

 9. Rekin tak zafascynował się kamilkami,że strzelać i rozjeżdżać ludzi się zachciało.Czyżby opłatek z niedzielnej mszy nasączony był i odurzył ryj!.Jak tak dalej będzie,to nieźle

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here