Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość

2
1313

W ostatnim czasie policjanci ruchu drogowego lwóweckiej Policji prowadzą liczne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali 2 kierowców, którzy stracili prawa jazdy na 3 miesiące za nadmierną prędkość. Pamiętajmy, nadmierna prędkość może być przyczyną wielu tragedii na drogach!

 

W miniony weekend funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego prowadzili liczne działania kontrolno- pomiarowe na drogach powiatu lwóweckiego, również z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu wyposażonego w wideorejestrator. W wyniku podjętych czynności dwóch kierujących straciło prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

14 maja br. około godziny 21:00 w miejscowości Pasiecznik policjanci zatrzymali prawo jazdy 28- letniemu kierowcy Audi, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 110 km/h. Mieszkaniec powiatu karkonoskiego przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o 60 km/h. Nieznacznie mniej na liczniku miał kierujący Skodą, który 15 maja br. w miejscowości Chmieleń pędził 106 km/hchał 103 km/h.

Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Przypominamy: Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

-/sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here