Pierwsze ofiary śmiertelne przymrozków

0
2348

Tragiczny bilans mrozów. W sobotni poranek najprawdopodobniej z wyziębienia zmarł 61-latni bezdomny, dziś znaleziono dziś rano zwłoki kobiety.

 

W sobotni ranek pracownik obsługi technicznej lubańskiego Tretu powiadomił służby o zwłokach mężczyzny, które znalazł w pobliżu wejścia do budynku. Śmierć najprawdopodobniej ma związek z pierwszym mrozem, który dotknął nasz region tej nocy. – podał wczoraj portal eLuban.pl.

Mężczyzna był osobą bezdomną i niejednokrotnie za swoje lokum wybierał właśnie okolice Tretu. Był również znany lubańskim strażnikom miejskim, którzy kilka razy próbowali namówić go do przyjęcia pomocy i zamieszkania w schronisku w Leśnej. Niestety 61-latek nie zdecydował się na przyjęcie pomocy i dziś rano został znaleziony przed wejściem do lubańskiego Tretu. Wprawdzie wezwany na miejsce lekarz nie podał przyczyny zgonu, to możemy przypuszczać, że dzisiejsza mroźna noc nie była bez wpływu.

Dzisiejsza noc była znacznie chłodniejsza od wczorajszej. Niestety zimowa nocna aura okazała się zabójcza dla bezdomnej, która “mieszkała” w pustostanie na ul. Rybackiej w Lubaniu. – piszą lubańscy dziennikarze.

 

 

Te tragiczne zdarzenia nadają szczególne znaczenie apelom, abyśmy nie pozostawali obojętni na los ludzi bezdomnych, ponieważ naprawdę chodzi o ludzkie życie. Pamiętajmy, że sami również możemy pomóc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej – wystarczy odpowiednio i w porę zareagować.

Policja prosi o wszelkie informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Przekazać je można na wiele różnych sposobów. Jeśli osoba wymaga natychmiastowej pomocy, należy zadzwonić pod numer telefonu 112, wówczas we wskazane miejsce niezwłocznie zostaną skierowane odpowiednie służby. Jeśli sytuacja nie wymaga natychmiastowej interwencji, możemy skontaktować się z dzielnicowym bądź przekazać taką informację za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której możemy oznaczać miejsca, gdzie znajdują się osoby bezdomne wymagające pomocy. Każde takie miejsce zostanie sprawdzone przez funkcjonariuszy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here