Kontrowersyjne oświadczenie Prezesa Kaczyńskiego

27
2179
shotscrean

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych odniósł się do ubiegłotygodniowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego i fali protestów.

 

– „Ten wyrok stał się dzisiaj powodem, albo pretekstem do gwałtownych wystąpień społecznych, wystąpień, które przebiegają przy tym w szczególnej sytuacji” – zauważył Prezes, który przypomniał, iż kraj zmaga się z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem.

– „Mamy stan, w którym wszelkiego rodzaju zgromadzenia powyżej pięciu osób są zakazane. Mamy stan, w którym te demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi. Ci, którzy do nich wzywają, ale także i ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa, poważnego przestępstwa. Władze mają nie tylko prawo, ale i mają obowiązek przeciwstawiania się tego rodzaju wydarzeniom” – zapowiedział Jarosław Kaczyński, który podkreślił, iż podczas protestów atakowane są kościoły a protestujący nie stronią od wulgarności. Prezes PiS nawoływał do obrony kościołów.

– „Trzeba się temu przeciwstawić. To obowiązek Państwa, ale także nasz obowiązek, obowiązek obywateli. W szczególności musimy bronić Polskich kościołów. Musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dzisiaj jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo” – nawoływał lider PiS, który ocenił, iż w przeciwnym razie Polska jaką dotąd znaliśmy zniknie z mapy świata.

– „Brońmy Polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy tutaj zdecydowanie i odwagę”. – apelował Jarosław Kaczyński.

27 KOMENTARZE

 1. Dzień dobry,jeszcze raz o wystąpieniu Kaczyńskiego.Wczorajsze wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego to jak ulał wystąpienie telewizyjne za głębokiej komuny Breżniewa dla demoludów sąsiednich,który tłumaczy dlaczego udzielił braterskiej pomocy dla Czechosłowacji.Zasadnicze pytanie czy Episkopat naprawdę poprosił o tę pomoc Kaczyńskiego czy to była jego samowolka.Jeżeli samowolka to zdecydowanie Episkopat jeszcze dziś powinien się od tych słów Kaczyńskiego odciąć.Kościół nie potrzebuje pomocy państwa Kaczyńskiego a te w niektórych miejscach akcesy w kościołach były niepotrzebne i na 100% manifestujący będą się z tego wycofywać.Kościół sam z tego wyszedłby obronną ręką tylko trzeba zaznaczyć mądrą ręką.Kaczyński popełnił jeszcze zasadniczy błąd,cholerny błąd-zadarł z młodzieżą,której tym razem nikt nie wzywał na manifestacje kobiet i o dziwo tej młodzieży było i jest i chyba będzie zdecydowanie więcej niż samych walczących kobiet poprzednio (ogromne zaskoczenie).A jej,tej młodzieży nie uda mu się poskromić jak kobiety bo młodzież nie jest uzależniona od kaprysu państwa Kaczyńskiego.Młodzież nie ma na utrzymaniu rodzin,spłacaniu kredytów,nikt nie wyrzuci z pracy w spółce Kaczyńskiego.

  • KONTROWERSYJNE?POWIEDZIAŁ PRADĘ CZY TAK WAM CIĘŻKO WYSŁUCHAĆ PRAWDY? TO POSŁUCHAJCIE TVN-U TAM WAM NAPIEPRZĄ ILE TYLKO I NA PEWNO SIĘ WAM SPODOBA , TAK TRZEBA BRONIĆ NASZYCH KOŚCIOŁÓW RELIGII I KULTURY PONIEWAŻ TO JEST NASZE DZIEDZICTWO , HISTORIA I TRADYCJA JAK TEGO NIEKTÓRZY NIE ROZUMIEJĄ TO GDZIE ONI ŻYJĄ CHYBA W SWOIM KOMPUTEROWYM ŚWIECIE? JAK KIEDYŚ MOŻE DOJDZIE TO ZACZNĄ ZA TYM TĘSKNILI ALE MUSI ICH SPOTKAĆ JAKIŚ KATAKLIZM, CHOROBA CZY WOJNA ALBO COŚ JESZCZE GORSZEGO CZEGO DOŚWIADCZĄ NA SOBIE DOPIERO MOŻE SIĘ OPAMIĘTAJĄ JAK CZŁOWIEK CZŁOWIEKA BĘDZIE SZUKAŁ , LUDZIE OPAMIĘTAJCIE PRAWO JEST PRAWEM I TRYBUNAŁ NIE MÓGŁ INACZEJ ORZEC PONIEWAŻ TAKĄ MAMY KONSTYTUCJĘ , KTÓRA ZAPEWNIA OCHRONĘ ŻYCIA LUDZKIEGO OD POCZĘCIA DO ŚMIERCI I TYLE A MOŻE AŻ TYLE I PREZES KACZYŃSKI MA RACJĘ PONIEWAŻ TĘ KONSTYTUCJĘ UCHWALONO W WYNIKU REFERENDUM I ZGROMADZENIE NARODOWE JA PRZYJĘŁO I NIC TU NIE DADZĄ ŻADNE STRAJKI I PROTESTY PO PROSTU NIC Z TEGO NIE BĘDZIE , JEŻELI COŚ SIĘ MA ZMIENIĆ TO TRZEBA ZMIENIĆ KONSTYTUCJĘ A JAK WIADOMO KAŻDA SIŁA POLITYCZNA MA NA TEN TEMAT SWOJE POGLĄDY I TRZEBA SIĘ ODWOŁAĆ DO NARODU W REFERENDUM I DOPIERO COŚ TEGO MOŻE BYĆ ALE NIE BĘDZIE TO TAK O BO JUZ TO POTRWA I PO CO TE PROTETSY? NIE WIADOMO.

   • Po pierwsze, posty się pisze z małej litery matole
    Po drugie nikt nie atakuje kościołów
    Po trzecie obudź się, pomyśl, przestań oglądać TVP
    Po czwarte ta fala już ruszyła, chcemy zmian
    Po czwarte przebierz majty, bo pełne ze strachu

  • Jarosław Kaczyński był podczas Majdanu w 2013 roku na Ukrainie,szedł nawet obok Kliczki i chyba dobrze odrobił z tamtego czasu lekcje nie tylko od Kliczki ale i od Janukowicza.Te dwudziesto czy trzydziesto osobowe grupy ubranych na czarno rosłych mężczyzn w zamaskowanych na czarno twarzach,którzy znienacka wpadają w tłum manifestujących i po “zrobieniu roboty” szybko znikają to jak ulał wtedy TITUSZKI Janukowicza. Tu nazwałbym ich KACZUSZKI Naczelnika stworzone przez jego służby. Bedzie tego coraz więcej i ludzie w dużych miastach powinni obserwować i nagrywać gdzie są takie grupy dowożone ,gdzie są kierowane i w jaki sposób odwożone i gdzie.

 2. Jeśli uważacie że wystąpienie mające na celu postawienie się w obronie kościoła katolickiego w tym samych budowli jest złe to proponuje zrobić to co robią protestujący w Synagodze, Cerkwi, Meczecie lub innych związkach wyznaniowych. Zobaczymy czy wyznający wiarę będą tak stać z boku i pozwolą na niszczenie obiektów sakralnych. To do ludzi zdrowo myślących pytanie?

 3. rzeczywistą odpowiedzialnością za wzrost zachorowań w czasie pandemii z powodu tłumów na ulicach ponoszą Ci, którzy przyczynili się do tego, aby w czasie pandemii dać ludziom powód do wyjścia na ulicę…

 4. Jeszcze zaplaczecie za Panem Kaczynskim, dzieki niemu dzisiaj Polska jest Polska a nie kolonia Berlina i Brukseli.Dla mnie wtopa to ta ustawa o zwierzetach to byla podpucha lewakow i popaprancow.

 5. Bazylu już jesteśmy kolonią Vatykanu. Zdajesz sobie sprawę że każdy biskup KK jest się obywatelem Watykanu? Więc o której ojczyźnie mowia , Ich czy Naszej ? Te frazesy które pisuary opowiadają trafiają tylko do ludzi niemyslacych samodzielnie ,więcej rozumu życzę.

 6. Skąd się wzięło w Polsce tyle troglodytów. Widać młodzi nie dorośli do demokracji. Można demonstrować swoje poglądy ale tyle wulgarności? No i fizyczne ataki na obiekty religijne to objaw zdziczenia. Marks, Engels, Lenin i Stalin a nawet Hitler byliby z was dumni.

 7. “..obronić za wszelką cenę”??? Może chciałbyś za cenę życia, ty niedorozwoju umysłowy!!! kaczor (celowo z małej litery) to “przeszkolony” dewot i religijny dewiant na smyczy watykańskiego okupanta. To skandal, że taki ktoś rządzi krajem. Ani prawa jazdy, ani znajomości języka obcego, czy obsługi komputera. Obaliliśmy czerwoną zarazę, obalimy i czarną!

 8. I co tu dużo wypisywać.P. J.K chciał się popisywać,a nie super w tekstach-obrywać.Przybrał gesty i mowę…,ale przegrał.Wzorował się na swoim wrogu(?)i nieźle to rozegrał.Sam do nienawiści komunist.nawoływał,a tu taki numer zrobił-ale Nas nie wykiwał!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here