Sterta śmieci samochodowych i wizytówka firmy złomującej auta

9
2025

Kolejne dzikie wysypisko śmieci. Śmieci to głównie części samochodowe, w tym akumulatory i zbiorniki olejowe. Znaleziono tam też wizytówkę jednej z okolicznych firm.

 

To wyjątkowe, położone na uboczu miejsce niczym magnes przyciąga śmieciarzy. W 2019 roku wraz z redakcja Wleninfo.pl informowaliśmy o stertach śmieci składowanych w pobliżu kamieniołomu w Radomicach. Do dziś nie wszystkie z tych odpadów zostały uprzątnięte. A w ostatnim czasie pojawiło się tam kolejne dzikie wysypisko.

Jak informuje nas czytelnik śmieci to głównie części samochodowe, w tym akumulatory i zbiorniki olejowe. Wskazuje on, iż nielegalne wysypisko śmieci znajduje się w Radomiacach przy drodze w stronę Pilchowic koło kamieniołomu.

Mężczyzna, który spacerując po okolicy natknął się na to składowisko śmieci informuje, że na miejscu znalazł wizytówkę firmy zajmującej się demontażem pojazdów. Co ciekawe, firma ta pochodzi z wielkopolski.

 

Sprawę przekazaliśmy policji.

9 KOMENTARZE

  1. Ciągle poruszany jest ten sam temat, ale nikt z urzędasów nawet nie pomyśli o tym, aby ułatwić ludziom pozbycie się takich odpadów. Wystarczyłoby otworzyć jeden punkt w gminie, odbierający takie odpady bez durnej biurokracji. To wystarczyłoby, aby zakończyć temat leśnych wysypisk. Ale nie! Lepiej ponosić koszty setek kamer wieszanych jak bombki na choinkach, i innych duchołapów zamiast zastosować najprostrze rozwiązanie. Kto i dlaczego to blokuje?

  2. Firma skoro zajmuje się mechaniką samochodową to niech uczciwie płaci za dodatkowe odpady z napraw a nie do lasu. Miasto ma za darmo odbierać a może dopłacać jaśnie panu?

    • Jedź ty na zmywak, bo takich jak ty tam miejsce, nie zaśmiecaj tego kraju. Odbiór wszelkiego rodzaju odpadów, w tym jak wyżej, powinien być dogodny dla ludzi. Rządzące miernoty tworzą patologiczne rozwiązania i ludzie muszą się przed tym bronić.

      • Ogólnie demontaż pojazdów jest zakazany a warsztaty i firmy zajmujące się demontażem aut muszą mieć stosowną uwone z firmą która takie odpady przyjmuje. Na Lwówku takiej firmy nie ma ale w Polsce są tylko trzeba zapłacić. Ponadto dla mnie to nie za bardzo abym ja płaciła za takie odpady jeżeli ktoś rozbiera auta na dziko. Ale najbardziej mnie ciekawi gdzie są wylewane płyny samochodowe. Bo plastiki to pozbierają ale oleje itp to gdzie do rzeki? I tu jest zdecydowanie większy problem z dzikimi warsztatami czy robieraniem aut na podwórku.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here