Staw w parku miejskim wymaga interwencji?

10
1961

W ubiegłym tygodniu po interwencji naszych czytelników pokazaliśmy, jak wygląda woda w fontannie z czaplą. Była zielona. Niecka wymagała oczyszczenia. Po publikacji jeszcze tego samego dnia fontannę udało się posprzątać.

 

Po ukazaniu się materiału pisaliście i dzwoniliście mówiąc, że konieczna jest kolejna interwencja związana z oczyszczeniem stawu w parku miejskim. Waszym zdaniem woda jest brudna a i unoszący się nad nią zapach nie zachęca do relaksu nad wodą.

Park Miejski w Lwówku Śląskim

Trzy lata temu władze rozpisały przetarg na oczyszczenie dna i umocnienie brzegów stawów w Parku Miejskim w Lwówku Śląskim. Cena wybranej oferty przekroczyła pół miliona złotych. Po oddaniu inwestycji, napuszczeniu nowej wody staw przykuwał uwagę. Woda była czysta.

Brudna woda w stawie

Dziś wodę w parku przykryła kołderka, która jest rajem dla kaczek i innego ptactwa. Niestety, unoszący się nad taflą wody zapach nie należy do najprzyjemniejszych i nie zachęca do dłuższego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Przed nami coraz cieplejsze dni, wakacje i letnie upały. Jak rozwinie się sytuacja w parkowym stawie? Czy Waszym zdaniem wodę należy oczyścić, czy pozostawić sprawę naturze?

10 KOMENTARZE

 1. Wodotrysk na środku jezioro zrobić wysoki strumień wody pod ciśnieniem i na takiej wodzie się nic nie tworzy bo jak woda w stawie stoi to i tworzy się rzęsa itp. a tu byłby ruch wody
  Wpisz w google : wodotrysk staw

 2. Dzisiaj widziałem jak Pani burmistrz była w parku z ludźmi od zieleni i innymi przedstawicielami i omawiali temat wody w parku także działania już są prowadzone.

 3. w ubiegłym tygodniu dzwoniłem do gminy z interwencją dotyczącą parku czy alejki od partyzantów przy murach, zostałem potraktowany jak intruz który miał czelność zakłócić spokój urzędasa gminnego nietykalnego,który marnuje pieniądze utopione w parku.I co się dowiedziałem .NIC.
  Zatrudnia się firmę która tylko kosi i nic więcej nie robi,i na dodatek nie kosi porządnie zostawia całe place.
  ZMIENIĆ Badziewiastą firmę.Kiedy w naszym mieście radni zaczną rozliczać odpowiedzialne osoby za to dziadostwo, urzędasa można zmienić na lepszego. Radni zacznijcie coś działać w sprawie tych zmarnowanych pieniędzy.

 4. Firma zajmująca się zielenią reprezentuje denny poziom. To koszenie połonin do gołej gleby. To zadzenie roślin na kopcach. To jak zapuszczony jest, jeszcze nie tak dawno najpiękniejszy odcinek zieleni miejskiej, od Baszty Lubańskiej do mostku. Serce się kraje na tą nieudolnośc i marnotrastwo.

  • Widocznie rączka rączke myje i każda ze stron jest zadowolona i coś ma to po co wybrać lepszą firmę jak można kogoś znajomego co załatwi to i owo, przysługa za przysługe, a w przetargu punkty za pochodzenie. PRL

 5. Wpuścić amury i tołpygi,jedne żrą zielsko drugie filtrują wodę. Zastosować fontanny wodne na obu zbiornikach podobnie jak w parku w Bolesławcu obok ulicy Bankowej.

 6. Zgadzam się z przedmówcami co do zieleni na terenie miasta jest ona w opłakanym stanie do niedawna trawa była po pas w całym mieście a mówi się że Lwówek jest miastem turystycznym…. Szczególnie jak masa ludzi przejeżdża przez alejki i widzi opłakany stan zieleni miejskiej. Piękne krzewy które zostały zasadzone w okolicach fontanny z czaplą i za murami od kościoła WNMP są w opłakanym stanie pozarastane trawą i chwastami . Pieniążki wydane na ten cel zostały wyrzucine w błoto !!!! Oprócz tego że jest ktoś kto zajmuje się koszeniem traw i żywopłotów powinna być osoba odpowiedzialna za pielęgnację tych zakrzewien. Co do stawu i wodorostów jest to moczarka kanadyjska . Ten sam problem był przed “remontem” parku. Widocznie firma która się tym zajęła źle to zrobiła …. Nie wspomnę o tym że w parku nie można usiąść na niektóre ławki są całe w ptasich odchodach podejrzewam że od ich umieszczenia nie były ani razu myte .Teraz pytanie do władz miasta . Czy za oplakany stan zieleni miejskiej odpowiedzialna jest firma…. ? Czy też Miasto . Bo może być zapisek w umowie że firma może kosić raz w miesiącu i efekty są jakie są …. Myślę że to jest świetny materiał do artykułu dla redakcji . Dla przykładu warto odwiedzić pobliskie miasta jak Bolesławiec , Legnica czy Jelenia Góra gdzie as miło się patrzy .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here