Sprawca potrącenia policjantki aresztowany

0
147

Zarzuty czynnej napaści na policjantkę, stosowania przemocy w celu zaniechania prawnej czynności służbowej oraz spowodowanie rozstroju zdrowia – usłyszał 33-letni mieszkaniec gminy Siekierczyn.

 

W niedzielę podczas próby przeprowadzania kontroli drogowej przez funkcjonariuszy lubańskiej komendy kierujący quadem usiłował przejechać policjantkę. Dzisiaj 33-latek trafił przed oblicze lubańskiego sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres jednego miesiąca.

W niedzielę kilka minut po godzinie siedemnastej policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu udali się w rejon jednego z osiedli, skąd napłynęło zgłoszenie o poruszających się z nadmierną prędkością dwóch pojazdów typu gad. Umundurowani stróże prawa poruszający się oznakowanym radiowozem w trakcie patrolu jednej z ulic, dostrzegli dwa stojące quady oraz mężczyzn mogących poruszać się tymi pojazdami. Po włączeniu sygnałów świetlnych radiowozu, umundurowana funkcjonariuszka udała się w kierunku mężczyzny siedzącego na quadzie wydając jednocześnie polecenia zatrzymania pojazdu. Podejrzany działając umyślnie, ruszył w kierunku policjantki doprowadzając do uderzenia jej przodem kierowanego pojazdu. Funkcjonariuszka upadła na przód quada, po czym po kilku metrach upadła na drogę asfaltową. Kierowca quada uciekł. Na miejsce niezwłocznie wezwano zespół pogotowia ratunkowego, który udzielił pokrzywdzonej niezbędnej pomocy medycznej. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Po udzieleniu pomocy lekarskiej, opuściła szpital.

Na miejsce zostały skierowane kolejne patrole oraz grupa dochodzeniowo – śledcza. Rozpoczęły się czynności mające na celu ustalenie sprawcy zdarzenia. Dokonano przesłuchania świadków zdarzenia oraz dla potrzeb śledztwa został zabezpieczony monitoring. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie w miejscu zamieszkania 33- letniego mężczyzny. Pojazd, którym się poruszał został zabezpieczony dla potrzeb prowadzonego śledztwa. Z uwagi na fakt, że od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu podjęto decyzję o przewiezieniu go do szpitala celem pobrano krewi do badań. Na wniosek Prokuratury, Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres jednego miesiąca.

autor: st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here