Sprawca kradzieży pastorału zatrzymany

8
1423
Pomnik Jana Pawła II w Lwówku Śląskim. fot. archiw.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży pastorału, do którego się przyznał.

 

2 listopada 2021 roku redakcja Lwówecki.info została poinformowana przez czytelników o zniszczeniu pomnika Św. Jan Paweł II, który od siedmiu lat stoi przed kościołem pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lwówku Śląskim. Ojcu Świętemu skradziono pastorał, ponadto pomalowano oczy papieża, pod którymi domalowano łzy. Był też odwrócony krzyż. Ta sprawa zbulwersowała wiele osób. Po publikacji na stronach Lwówecki.info informacja obiegła ogólnopolskie media.

Jeszcze na początku miesiąca oficer prasowa lwóweckiej policji potwierdza nam, iż policjanci na podstawie materiału opublikowanego podjęli czynności i zbierają informacje. Jak wiemy wiele osób bardzo zaangażowało się w próbę wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Tak zwykłym mieszkańcom jak i policjantom bardzo zależało na schwytaniu sprawcy.

Dziś lwówecka policja przyznaje, iż na początku listopada do lwóweckiej Komendy Policji wpłynęło zawiadomienie o kradzieży pastorału z pomnika Jana Pawła II przy Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lwówku Śląskim.

Wartość strat oszacowana została na kwotę poniżej 500 złotych.

Po zgłoszeniu sprawą zajęli się funkcjonariusze z Zespołu ds. Wykroczeń. W trakcie czynności wyjaśniających policjanci wytypowali i kilka dni temu, na terenie Lwówka Śląskiego, zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież. – tłumaczy dziś sierż. Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Jak wiemy mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży pastorału, do którego się przyznał.

25- latek nie potrafił w sposób logiczny wyjaśnić dlaczego dokonał tego czynu. – dodaje policjantka.

Funkcjonariusze wobec sprawcy kradzieży wystosowali wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Lwówku Śląski.

8 KOMENTARZE

  1. Na stos go! 😉

    A tak poważnie – mała wycena strat skoro 500zł. Chyba więcej w rzeczywistości to będzie kosztowało. Niech gnój poniesie pełne koszty. Może nauczy się na przyszłość. Nie wierzysz, ok, ale nie dewastuj czegoś, za co płacił i czego właścicielem jest kto inny.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here