Lwówek Śląski: Wymalowali pomnik papieża. Ojciec Święty bez pastorału

35
6704

Jak na razie w sprawie jest więcej pytań niż odpowiedzi. Faktem bezspornym jest, iż pomnika Jana Pawła II, który od 2014 roku stoi przed kościołem Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim został pomazany. Ponadto Ojciec Święty jest bez pastorału.

 

Od siedmiu lat przed kościołem pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lwówku Śląskim stoi pomnik Św. Jana Pawła II. Figura Ojca Świętego ustawiona na postumencie, na którym wyryto pamiątkowy napis: “Św. Jan Paweł II Papież 27 IV 2014 r. Wdzięczni mieszkańcy Lwówka Śląskiego“. Uroczyste poświęcenie pomnika miało miejsce 4 maja 2014 roku.

Dziś, to jest 2 listopada 2021 roku redakcja Lwówecki.info została poinformowana przez czytelników o zniszczeniu pomnika. Sprawdziliśmy, faktycznie pomnik Ojca Świętego stracił pastorał. Ponadto pomalowano oczy papieża, pod którymi domalowano łzy. Jest też odwrócony krzyż.

2 listopada obchodzimy Zaduszki, czyli Dzień Zaduszny. Warto pamiętać, że to właśnie Zaduszki są Świętem wszystkich Zmarłych, a nie święto Wszystkich Świętych, przypadające na 1 listopada.

Kto zniszczył pomnik papieża?

Do zniszczenia pomnika papieża w Lwówku Śląskim doszło najprawdopodobniej w nocy z 1 na drugiego listopada. W parafii na razie nikt nic nie wie. Czekamy na wyjaśnienia. Policja w Lwówku Śląskim zapewnia, iż do dziś do południa nie otrzymała żadnego zawiadomienia o dokonaniu zniszczeń, czy kradzieży. Co się stało? Kto dokonał zniszczeń?

Aktualizacja

Ksiądz dziekan o sprawie dowiedział się od redakcji Lwówecki.info. Rzecznik prasowy Diecezji Legnickiej, Ksiądz Waldemar Wesołowski wyjaśnia nam, iż Proboszcz parafii ma jechać na miejsce i zobaczyć, co się stało. Natomiast na chwilę obecną nie wiadomo, co się stało, kiedy i kto to zrobił.

Czytaj koniecznie: Okradli i pomalowali pomnik papieża. Nic się nie stało?

Do sprawy wrócimy

35 KOMENTARZE

  • Taki on święty jak… Aby dostać się na tak wysokie stanowisko trzeba umaczać się po uszy w g… Bez względu na to, czy to kościół, urząd czy mafia. Tam gdzie chodzi o duży pieniądz, nie ma miejsca na dobroć serca. Dobrzy ludzie nie są w stanie wspiąć się tak wysoko. Zatwardziałym katolikom proponuję przejrzeć na oczy.

   • Widać, że masz paranoję.
    POważnie zastanów się nad tym.
    Sprawiedliwość jest ślepa.
    gdy bezprawie uczyniliście prawem
    Dziś umierają w męczarniach młode kobiety – Polki,
    bo lekarze muszą czekać na obumarcie wadliwego płodu
    Dziś nami rządzi bezprawie i niesprawiedliwość.

 1. do “Anonim”…. myślę, że nie przemyślałeś swoich słów. Zdajesz sobie sprawę co napisałeś??? Mam tylko nadzieję, że chodziło ci o dyscyplinę i poważanie i szacunek dla drugiego człowieka… …..

 2. Te czerwone oczy i odwrócony krzyż wskazuje na to , że był to prawdopodobnie wybryk wielbicieli satanizmu!! Jeśli tak jest, to naprawdę nie są żarty!!!
  Rodzicom tych wandali radziłabym się zastanowić, co poszło nie tak w procesie wychowania tych dzieciaków……..
  A poza tym, ks. proboszcz mógłby zadbać o to, aby Osobę św. Jana Pawła II uhonorować pomnikiem o dużo wyższym poziomie artystycznym, bo ten obecny woła “o pomstę do Nieba”!!
  Jest po prostu bardzo nieudany; obiektywnie brzydki i w dodatku nawet nie przypomina postaci, którą ma upamiętniać!!
  JP II zasługuje na pomnik dorównujący jakości artyzmu gotyckiego kościoła przy którym stoi i którym słusznie szczyci się miasto Lwówek Śląski!

  • Odwrócony krzyż (taki paradoks, proponuję sprawdzić przed pochopną odpowiedzią) jest symbolem św. Piotra (pierwszego apostoła, Szymona) z racji jego prośby przed ukrzyżowaniem. I parę kościołów na świecie używa tego symbolu. Nie że popieram takie ekscesy, ale nie wszystkie takie symbole to sataniści. Także tego…

 3. Zdalne nauczanie zbiera swoje żniwo. Zamiast nauki demoralizacja. Szkoły (nie wiem czy pod presją rodziców) zdecydowanie za duzo pozwalają dzieciom. W parku zniszczono dopiero odmalowany budynek. Podpalanie bezdomnych. Akty wandalizmu. Popisywanie sie w internecie bezgraniczną głupotą. Szkoła powinna wrocic do podręczników i zeszytów! Lekcje przez internet jak widać nie uczą niczego dobrego tylko uzależniają dzieci od mediów w ktorych jest pełno konkursów głupoty.

 4. Ciekawe co by się stało gdyby ktoś zniszczył, uszkodził, pomalował elewacje Meczetu…. Nic. Bo nikt nie miałby odwagi aby to zrobic. A NASZ, MÓJ SWIETY KOŚCIÓŁ RZYMSKI, zniesie to wszystko.

 5. Te osoby, osoba, nie wiadomo do końca, to WIZYTÓWKA swoich RODZICÓW. Współczuję rodzicom, że mają takie dzieci (dziecko). To jest warte skrajnej pogardy co do czynu. Co będzie dalej, czas pokarze, ale jak widzimy na meczach piłki nożnej,czy też dzisiejszej gali boksu Saul “Canelo” Alvarez – Caleb Plant w Las Vegas, to widać, jak Alvarez się modli. Więc niech Wam Pan Bóg wybaczy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here