Spotkanie ws. realizacji projektu budowa przydomowych oczyszczalni ścieków

9
977

Spotkanie organizacyjne w sprawie realizacji projektu „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie wiejskim w gminie Lubomierz i budowa z przebudową odcinka sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowości Oleszna Podgórska”.

 

 

Uprzejmie informuję, że w związku z rozpoczęciem realizacji projektu pn.:Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie wiejskim w Gminie Lubomierz i budowa z przebudową odcinka sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowości Oleszna Podgórska” odbędzie się spotkanie organizacyjne w dniu 26 czerwca 2024r. w auli w budynku Zespołu Szkół w Lubomierzu (ul. Chopina 9).

Spotkanie odbędzie się dla dwóch grup beneficjentów:

 • godzina 12.30 dla miejscowości: Chmieleń, Pasiecznik, Popielówek, Milęcice, Radoniów.
 • godzina 14.00 dla miejscowości: Oleszna Podgórska, Golejów, Maciejowiec, Pokrzywnik, Wojciechów.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Wykonawcy zadania firmy Zakład Usług Hydrauliczno – Budowlanych Zbigniew Ćwikła z Biszczy, projektant oraz przedstawiciele Urzędu Gminy i Miasta w Lubomierzu.

-/Gmina Lubomierz/-

9 KOMENTARZE

 1. Niestety Pławna Dolna i Górna znajdują się poza obszarem górskim. Projekt jest skierowany do terenów górskich z wyłączeniem aglomeracji. W Gminie Lubomierz aglomeracją są objęte Miasto Lubomierz i wieś Janice i tam też nie będą robione przydomowe oczyszczalnie ścieków. Zdajemy sobie sprawę z potrzeb jakie są w ww. miejscowościach ale niestety nie mogliśmy ich wpisać do projektu.

  • Czyli zostaje rzeczka.

   W całej gminie bez wyjątku powinna być kanalizacja i wodociągi.

   Jeszcze pytanie jakiego rodzaju będą to oczyszczalnie?
   Biologiczne, drenażowe?

 2. Dokładnie powinna być poprowadzona kanalizacja w Pławnej skonczyło by się puszczanie do rzeczki ścieków niektórzy wogóle nie wypompowują szamb i jest gitara wystarczy przejść wieczorem i widać jak wszystko leci i z jakiego domu. Co niektórzy to ogródki sobie podlewają tymi odchodami masakra smacznego życzę w konsumowaniu tych warzyw ze swoich ogrodów żebyście tylko nie nabawili się choroby..

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here