Spłonął kolejny budynek w powiecie lwóweckim

3
5766

Sześć zastępów straży pożarnej bierze udział w akcji gaśniczej. Tuż przed godziną 22 w środowy wieczór w ogniu stanął kolejny budynek w powiecie.

 

Przed godziną 22. w środę 16 marca 2022 roku do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży pożarnej w Lwówku Śląskiem wpłynęła informacja o pożarze domu w miejscowości Milęcice koło Lubomierza.

Na miejsce natychmiast zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej w tym trzy zastępy z JRG PSP w Lwówku Śląskim, dwa zastępy OSP KSRG Lubomierz oraz OSP Milęcice. Na miejsce zdarzenia udał się także patrol lwóweckiej policji.

Jak się okazało, po przybyciu pierwszych zastępów dom cały stał w ogniu. Był to niezamieszkały pustostan. Jedna z wersji mówi, iż  mogło tam dojść do zwarcia instalacji elektrycznej. Przyczyny pożaru ustalać będą biegli. Na miejscu trwa akcja gaśnicza.

W ostatnich dniach to kolejny pożar w naszym powiecie. W ubiegłym tygodniu dach nad głową straciła rodzina z Bystrzycy koło Wlenia. W niedzielne przedpołudnie spłonął dom w Pokrzywniku koło Lubomierza.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here