Piękny domek w mgnieniu oka stanął w ogniu

13
5286

Wystarczyła chwila, jedna iskra, najprawdopodobniej z nieszczelnych drzwiczek przy kominie, żeby piękny domek stanął w ogniu. Snop gęstego dymu spowił okolicę.

Zgłoszenie do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim z Centrum Powiadamiania Ratunkowego – numeru 112, wpłynęło tuż przed godziną 11 w niedzielne 13 marca. Z tego niejednoznacznie wynikało, co się dzieje. W zgłoszeniu wskazano, że pali się sadza w kominie i jednocześnie, że pali się już dom.

Na miejsce – do położonego wysoko nad zaporą wodną w Pilchowicach domku w Pokrzywniku natychmiast skierowano zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim, a także zastępy OSP KSRG Lubomierz, OSP Milęcicie, OSP Wleń i OSP Pilchowice.

Z wstępnych informacji przekazanych nam przez świadków wynika, że w małym, zamieszkałym przez jedną osobę domku doszło do nieszczelności przy drzwiczkach do komina. Dom natychmiast zajął się ogniem a chwilę później od płonącego budynku zajęły się pobliskie zarośla. Niestety obiekt cały spłonął. Na szczęście zamieszkująca go osoba zdążyła go opuścić.

Na miejscu trwa akcja gaśnicza. Przyczyny pożaru badać będzie specjalnie powołana do tego komisja.

13 KOMENTARZE

  • Zamiast bezmyślnie powtarzać takie pierdoły, rusz się, zorganizuj zbiórkę dla tej osoby, sama się przekonasz, że opowiadasz tu bzdury. Ale prościej siedzieć w necie i jątrzyć, prawda?
   I nie używaj słowa “status”, skoro jego znaczenie jest ci obce (a twoja wypowiedź na to ewidentnie wskazuje).

  • Dokładnie, a jeszcze lepiej przepastować się na śniado i powiedzieć, że jest się studentem z Ukrainy nad którym latały bomby nie mając żadnych dokumentów na potwierdzenie tego. Nasi janusze filantropii od razu się zaopiekują i udzielą pomocy.

  • Co za kretyńskie komentarze!
   Niejednokrotnie, wielu ludzi pomaga pogorzelcom, niosac bezinteresowną pomoc. Takie przykre komentarze piszą tylko sfrustrowane życiowo osoby, które zapewne w życiu nikomu nie pomogły. Siedzą w domku i wylewają żale a ludziom, czy to Polakom czy Ukraińcom , każdemu w potrzebie TRZEBA pomóc, ot tak z dobrego serca bo każdy z nas może znaleźć się w podobnej sytuacji

 1. “kasia” “ciekawe” nie chce komentować waszych wypocin tutaj. Ciekawi mnie tylko, czy powtórzylibyście to samo księdzu przy najbliższej spowiedzi. Bo o ile będzie to kapłan z powołania to pokuta będzie “odpowiednia” do waszego “chrześcijańskiego miłosierdzia”

 2. Tak pierwsza fala entuzjastycznej pomocy poszkodowanym wojną już chyba opada?, teraz czym dłużej ten konflikt będzie trwał tym większa w narodzie będzie narastała frustracja i obwinianie o wszystko Uchodźców i Ukrainy, tylko jakoś Nikt się zastanawia, że dzisiaj to Są Oni a jutro to możemy być my, co innego siedzieć wygodnie w fotelu i na ekranie telewizora oglądać Sobie wojnę, a co innego tam być i w tym uczestniczyć, jak w każdej sekundzie można zginąć, ciekawe czy Ci co teraz tak pomstują na Uchodźców, w razie ataku Putina na nasz Kraj by nie uciekali przed wojną?, zapewne by wiali że by tylko się kurzyło gdzie tylko się da, a frustrują się najwięcej Ci Nieudacznicy Którzy Sobie nie radzą ze Swoim życiem, Ci co nie umieli na nic Sobie zapracować, i to Oni zawsze Mają do całego świata pretensje, tak jak i teraz, czemu pomagają Uchodźcą a nie dadzą Im?, Oni by Mieli Sobie na browary, na parę flaszek wiecej w miesiącu, co Ich obchodzą Jacyś Uchodźcy?, co Ich obchodzą Jakieś tam głodne Dzieci?, aby tylko Oni Mieli czym gardła przepłukać, hipokryzja Tych Osób chyba przesłania Im wszystko.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here