Śpieszył się do Bolesławca. Mało nie przypłacił tego życiem

0
2042

Kilka dni temu na drodze wojewódzkiej w okolicach Gryfowa Śląskiego doszło do dramatycznego zdarzenia, w wyniku którego młody mieszkaniec powiatu lwóweckiego został ciężko ranny. Mężczyzna w szpitalu walczy o życie. Ta historia i zdjęcia zmasakrowanego samochodu nie wszystkim przemówiły do rozsądku.

 

 

Niewiele brakowało, a w czwartkowy wieczór mielibyśmy powtórkę. Około godziny 21:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 297 przy wyjeździe z Lwówka Śląskiego w kierunku Bolesławca pomiędzy stacjami paliw.

Na miejsce natychmiast zadysponowano patrole policji, zastęp strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim oraz zespół pogotowia ratunkowego.

Funkcjonariusze ustalili, że 21-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego kierujący pojazdem marki Nissan wymusił pierwszeństwo przejazdu dla prawidłowo poruszającego się od strony Bolesławca 28-letniego kierującego pojazdem marki Audi. W wyniku zderzenia pojazd marki Nissan dachował w przydrożnym rowie. – wyjaśnia sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here