Strażnicy miejscy pomogli ująć złodzieja

5
1016

Obywatelka Ukrainy zwróciła się do Straży Miejskiej o pomoc, ponieważ podejrzewała, iż dokonano kradzieży jej telefonu o wartości około 1000 złotych.

 

 

Zdarzenie miało miejsce 13 maja 2023 roku. To wówczas obywatelka Ukrainy zwróciła się do Straży Miejskiej w Lwówku Śląskim z prośbą o pomoc, ponieważ podejrzewała, że dokonano kradzieży jej telefonu.

Strażnicy miejscy poinformowali kobietę, że powinna w tej sprawie złożyć stosowne zawiadomienie na Policji. Ta tak też uczyniła.

„Na podstawie opisu sytuacji z miejsca i czasu jaki przekazała Straży Miejskiej poszkodowana obywatelka Ukrainy, dokonano przeglądu zapisów monitoringu miejskiego. Natychmiast zabezpieczono materiał i przekazano niezwłocznie Policji, ponieważ kamery odnotowały to zdarzenie wraz z wizerunkiem osoby podejrzanej.” – informuje komendant SM w Lwówku Śląskim.

 

 

Minęły dwa tygodnie. W dniu 1 czerwca 2023 roku patrol lwóweckiej Straży Miejskiej zauważył i rozpoznał mężczyznę, który dokonał bezprawnego przywłaszczenia telefonu. Strażnicy natychmiast powiadomili oficera dyżurnego Komendy Powiatowej w Lwówku Śląskim, który to zadysponował patrol.

Jak się okazuje przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali i wylegitymowali wskazanego mężczyznę.

„Okazało się, iż nieuczciwym mężczyzną, który przywłaszczył w dniu 12.05.2023 telefon okazał się, również obcokrajowiec czasowo przebywający i pracujący w Polsce.” – dodaje komendant SM

Dalsze czynności przejęła i prowadzi Policja w Lwówku Śląskim.

5 KOMENTARZE

  1. „Okazało się, iż nieuczciwym mężczyzną, który przywłaszczył w dniu 12.05.2023 telefon okazał się, również obcokrajowiec czasowo przebywający i pracujący w Polsce.” – dodaje komendant SM

    Znaczy się jaki obcokrajowiec, Ukrainiec?

    • Prawdopodobnie jest to obywatel z paszportem dyplomatycznym Wenezueli i Kostaryki narodowości ukraińskiej, czasowo przebywający na terenie jednego z państw UE, ostatnio pracujący w Polsce.
      Pan komendant zgłupiał i ujawnił jak ujawnił – obcokrajowiec…

  2. Brawo komendant SM bez monitoringu bezuzyteczni.Zatrzymania musiała dokonac policja bo strażników strach obleciał czy moze brak wiedzy jak to zrobić. BEZUZYTECZNA STRAZ MIEJSKA

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here