Lwówek Śląski: Zmiana organizacji ruchu na ulicach Partyzantów i Wiejskiej

2
629
fot.: Lwówecki.info

Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski zawiadamia, że z dniem 06.12.2019 r. wprowadza zmianę w stałej organizacji ruchu na drodze gminnej nr 108794D ulicy Partyzantów w Lwówku Śląskim, związanej z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego.

Zgodnie z Zatwierdzeniem Starosty Lwóweckiego nr 54/2019 z dnia 18.11.2019 r. nowa organizacja wprowadza ruch jednokierunkowy ulicą Partyzantów. Ruch kołowy będzie się odbywał w kierunku od skrzyżowania z ulicą Sikorskiego (przy budynku straży pożarnej) do skrzyżowania z Aleją Wojska Polskiego.

Zmiana wprowadzona zostaje na wniosek Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim oraz mieszkańców. Przy obecnie obowiązującej organizacji ruchu przejazd ulicą Partyzantów jest znacznie utrudniony, szczególnie w godzinach porannych i wczesnych popołudniowych (godziny odprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola).

 

Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski zawiadamia, że z dniem 06.12.2019 r. wprowadza zmianę w stałej organizacji ruchu na drodze gminnej ul. Wiejskiej w Lwówku Śląskim, związanej z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego.

Zgodnie z Zatwierdzeniem Starosty Lwóweckiego nr 48/2019 z dnia 12.11.2019 r. nowa organizacja wprowadza ruch jednokierunkowy ulicą Wiejską oraz ograniczenie prędkości do 30 km/godz. Ruch kołowy będzie się odbywał w kierunku od skrzyżowania z ulicą Kilińskiego do skrzyżowania z ulicą Rybną.

Zmiana wprowadzona zostaje na wniosek mieszkańców. W związku z uruchomieniem Szkoły Podstawowej przy ulicy Piekarskiej znacznie zwiększył się ruch pojazdów w tym rejonie miasta, a wprowadzenie jednego kierunku jazdy oraz ograniczenie prędkości do 30 km/godz. wpłynie korzystnie na poprawę bezpieczeństwa ruchu kołowego i pieszego.

2 KOMENTARZE

  1. Brawo za tą decyzję ! Ale to nie wszystko należy jeszcze ustawić znak B-36 z tabliczką dotyczy także chodnika na odcinku drogi Jaśkiewicza do Targowej. Parkowane tam pojazdy nie zostawiają 1,5 m dla pieszych . Ponadto pojazdy te niszczą zieleń i trawnik . Polecam to miejsce uwadze służbom odpowiedzialnym za ład i porządek.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here