SP Niwnice – Filia SP 1 Lwówek Śląski

15
2923
Szkoła Podstawowa w Niwnicach /fot.: Lwówecki.info/

Jest decyzja. Szkoła podstawowa w Niwnicach stanie się filią Szkoły Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim. Nie dla wszystkich nauczycieli będzie praca.

 

Wczoraj lwóweccy radni większością głosów poparli projekt uchwały w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej im. Józefa Gielniaka w Niwnicach w Filię Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim

Z dniem 31 sierpnia 2020 r. przekształca się Szkołę Podstawową im. Józefa Gielniaka w Niwnicach, obejmującą strukturą organizacyjną klasy I –VIII z oddziałem przedszkolnym, w Filię Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim, o strukturze organizacyjnej klas I – III z oddziałem przedszkolnym, organizacyjnie podporządkowaną Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim.

Nazwa Szkoły Podstawowej w Niwnicach otrzymuje brzmienie: Filia Szkoły Podstawowej nr 1 w Niwnicach.

Oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej w Niwnicach stanie się oddziałem przedszkolnym Filii Szkoły Podstawowej nr 1 w Niwnicach.

Uczniom klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Niwnicach zapewnia się dowóz i możliwość kontynuowania nauki w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim.

Obwód szkolny przekształconej Szkoły Podstawowej w Niwnicach dla uczniów klas IV – VIII włącza się do obwodu szkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim, a obwód Szkoły Podstawowej w Niwnicach dla uczniów klas I –III pozostanie bez zmian. – czytamy w projekcie przyjętej dziś uchwały.

 

Podczas sesji potwierdzono także, iż część lwóweckich nauczycieli będzie zmuszona szukać sobie nowej pracy. Sytuacja kadrowa we wszystkich placówkach oświatowych nie będzie za wesoła już – mówiła podczas wczorajszej sesji Rady Gminy i Miasta Lwówek Śląski Justyna Wrzesińska inspektor ds. oświaty – Z roku na rok coraz mniej dzieci i coraz mniej też będzie i oddziałów i to dotyczyć będzie nie tylko szkoły numer 1, w której będą osoby do zwolnienia – pomimo tego przyjęcia filii, tak samo w „dwójce” będzie mniej oddziałów, a więc będą nauczyciele do zwolnienia. Natomiast w Niwnicach… no proszę Państwa… pamiętajmy o jednym, my likwidując no coś zmniejszamy, coś zwijamy, żeby się faktycznie koszty obniżyły no to musi być mniej etatów nauczycielskich, tak? – mówiła pani inspektor, która przyznała także, iż o pracy rozmawiała kilka dni temu z nauczycielkami ze szkoły w Niwnicach – One mnie pytały czy ja im pracę załatwię, czy one mają sobie same szukać? Ja przepraszam, ja nie prowadzę pośrednictwa pracy – podkreślała pani Wrzesińska, która wyjaśniała, iż nie będzie szukać pracy dla poszczególnych nauczycieli.

Na chwilę obecną nie wiadomo ilu lwóweckich nauczycieli będzie zmuszonych do poszukiwania nowego pracodawcy.

Podczas głosowania nad uchwałą z dwunastu obecnych na sesji radnych dziewięcioro zagłosowało ZA, dwóch radnych WSTRZYMAŁO SIĘ od głosu a jedna radna była PRZECIW przekształceniu Szkoły Podstawowej im. Józefa Gielniaka w Niwnicach w Filię Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim. Uchwała została przyjęta i od września w Niwnicach będzie funkcjonowała filia SP nr 1 w Lwówku Śląskim.

15 KOMENTARZE

  1. no trudno biedny nauczyciele , co nie którzy to i tak do tego zawodu się nie nadają . Produkcja BOLESŁAWIEC WITA – tam napewno wasze nie zmęczone rączki się przydadzą noo i wasze wielkie duże mądre główki też się może przydadzą w końcu Ukraincami ktoś dyrygować musi 🙂 . proponuje zachować zimną głowę , żeby nie okazało się że to Ukraincy dyrygują wami 🙂 albo jakieś Czeskie Dzieci które wykształciliście . Pozdrawiam Serdecznie 🙂

  2. do Obywatela…Po jaką cholerę (przepraszam) te uszczypliwości????? Sam się weź za robotę. Ludzie walczą i maja rację, bo tu chodzi o ich dzieci. Nie jestem nauczycielką, ale szlag mnie trafia na takie gadanie. Każdy zawód ma swoje dobre i złe strony, każdy zawód jest przez jednych doceniany a przez drugich krytykowany, ale to nie upoważnia to takiego poniżania zawodu nauczyciela!

  3. Zwolnienia nauczycieli trwają od kilku lat. Najwierw cała grupa ze likwidowanego gimnazjum. Potem kilku SP2 i kilku SP1, teraz pewnie dwóch czy trzech z SP Niwnice. To nie setki osób. Część z tych znalazła pracę w szkołach średnich, część już zmieniła pracę wiedząc że będą zmiany i i pracują w innych podstawówkach w Gminie np. po emerytach, a paru musi sobie poradzić. Nikt nie gwarantuje pracy do emerytury.

  4. Jedni chcieli osiągnąć coś w życiu i skończyli szereg studiów zostając nauczycielami a inni mieli ambicję skończenia szkoły zawodowej i szybkiego zarobku. Co nie zmienia faktu, że jesteśmy takimi samymi ludźmi i każdy z nas powinien mieć trochę oleju w glowie, żeby nawzajem się szanować. Tak samo jak nauczyciel idzie do sklepu i grzecznie dziękuje za obsłużenie tak samo sprzedawca nie powinien się źle odnosić do nauczycieli za to, że nie pracuje fizycznie. Choć z tym zawodem nauczyciela to roznie bywa… Może nie pracuje fizycznie ale przychodząc do domu nie jest w stanie włączyć wiadomości bo pragnie posłuchać “co w szafie piszczy”

  5. Nie jestem nauczycielem, lecz proponuję Panu ” Obywatel ” udać się do szkoły, przygotować multum materiałów dydaktycznych i przebywać kilka godzin w głośnej szkole… może zmieni decyzję. Nauczyciele robią wielką robotę i to nie tylko z Niwnic, lecz w każdej szkole. Szacunek i pochylenie głów DLA WAS. Każda krytyka niech nie niszczy waszej pasji i motywacji, bo dla tych co będą narzekać, zawsze będzie coś nie pasować.. Może z zazdrości tak piszą, bo nie mają ambitnych celów w życiu.. Szkoda mi ludzi, co nie widzą pozytywów. Jak to mówią, każdy ma to co chciał. A tak na marginesie, to co mówi Pani inspektor W. jest siejącą nienawiść propagandą, byle tylko oczernić nauczycieli jaka to zła nauczycielka, która śmiała się odezwać, czy Pani załatwi pracę. Może czas mówić prawdę? Bo samo już to pytanie budzi podejrzenia. Jak dla mnie jedna wielka ściema, by ludzie wierzyli, w słowa Pani W. Nie dajcie się ogłupić i wierzyć w to co piszą, co niektórzy. A Wy nauczyciele walczcie. Bo jak nie Wy, to kto?

  6. Nie ma co się dziwić.Wszystko zlikwiduja szkoły,szpital … Brak pracy,perspektyw-ludzie wolą wyjechać gdzieś w Polskę lub Eu I dlatego brak dzieci i podatków do utrzymania tego wszystkiego.Opowiesci o koleji,nowych drogach i innych rewelacjach tylko przed wyborami i czar pryska.Mamy żyć z turystyki? Ale tu jest Lwówek a nie Karpacz.Turysci tedy tylko przejeżdżając i to też pewnie niedługo bo jak widzą takie drogi to wolą nadłożyć drogi i tak będą szybciej.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here