Śmiertelne potracenie pieszego – policjanci apelują o ostrożność

5
272

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj około godziny 17.00 na terenie powiatu bolesławieckiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kierujący samochodem osobowym potrącił pieszego idącego nieprawidłową stroną drogi. Bolesławieccy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i rozwagę. Piesi powinni zadbać o bycie widocznym na drodze a kierowcy zachować ostrożność i odpowiednią prędkość do warunków drogowych.

W miniony weekend na terenie gminy Nowogrodziec doszło do tragicznego wypadku drogowego. W wyniku potrącenia zginął 33-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy poruszał się niewłaściwą stroną jezdni i nie miał elementów odblaskowych. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają szczegółowy przebieg wypadku. 
  
Bolesławieccy policjanci przypominają o obowiązku noszenia przez pieszych elementów odblaskowych. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo piesi muszą zadbać o bycie widocznym na drodze. Piesi jako tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego wobec rozpędzonych pojazdów są całkowicie bezbronni. Wypadek z ich udziałem niesie za sobą niezwykle poważne konsekwencje. Mundurowi apelują do osób pieszych o rozwagę na drogach, zwłaszcza podczas poruszania się poboczami oraz przechodzenia przez jezdnię.  
  
Ponadto policjanci przypominają kierującym o zachowanie rozsądku i ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że jadąc zbyt szybko narażamy swoje życie i życie innych osób. Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu czy śniegu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. 
  
asp.szt.A.Kublik-Rościszewska KPP Bolesławiec 

5 KOMENTARZE

  1. Pieszy święta krowa. Tak to jest, jeżeli piesi myślą, że wszystko im wolno, wszędzie moga się wepchac z dupskiem. Tyle jest potrąceń, a oni dalej nie wyciągnęli wniosków.

    • Całkowicie się zgadzam. Szkoda człowieka, ale wystarczy, że szedł nieprawidłową stroną, był niewidoczny. Kierowca też najadł się nerwów. Ludzie myślcie trochę…..

  2. Szkoda człowieka ….. ale codzienne wracam z pracy po godz 18.00 wiec o tej porze roku to jest ciemna noc ….. i zawsze trafie na pieszego idącego poza terenem zabudowanym bez jakiegokolwiek odblasku ubranego na ciemno……
    Apeluje… ogarnij sie człowieku bo wreszcie ktoś cie weźmie na “maskę”….. i oczywiście to bedzie wina kierowcy !!!!!!! WYOBRAŹNI TROCHE !!!!!!!!

  3. Piesi, to bydło, łażą niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków, a do tego nie schodzą z jezdni, kiedy jedzie samochód. Przypomnieć tym cielakom należy, że mają obowiązek zejść z jezdni, a nawet się zatrzymać, aby ustąpić pierwszeństwo pojazdowi. No i trochę zdrowego rozsądku i instynktu samozachowawczego by im się przydało.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here