Oświadczenie diecezji legnickiej w sprawie ks. Piotra M.

12
1985
grafika: Diecezja Legnicka

Po decyzji sądu o wypuszczeniu na wolność do czasu rozprawy apelacyjnej oskarżonego o molestowanie dwóch dziewczynek Piotra M księdza z Ruszowa diecezja legnicka wydała oświadczenie.

 

W związku z warunkowym uchyleniem tymczasowego aresztu ks. Piotra M. wydanym przez Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, Diecezja Legnicka oświadcza, że po wpłaceniu poręczenia majątkowego przez rodzinę ks. Piotra M., wymaganego przez sąd do opuszczenia aresztu, zgodnie z przepisami kościelnymi, do czasu prawomocnego wyroku sądu, duchowny będzie przebywał w odpowiednim miejscu wyznaczonym przez Biskupa Legnickiego.

Jednocześnie diecezja prosi o poszanowanie prawa, zgodnie z którym także osobie duchownej przysługuje możliwość złożenia apelacji, gdyż wyrok nie jest prawomocny.

Ponadto informujemy, że niezwłocznie po zatrzymaniu został wydany dekret biskupa, na mocy którego ks. Piotr M. nie może przebywać w parafii w Ruszowie, nie może pełnić publicznych funkcji duszpasterskich i liturgicznych oraz ma zakaz kontaktów z dziećmi i młodzieżą.

 

ks. Waldemar Wesołowski
rzecznik prasowy diecezji legnickiej


Skazany za pedofilię ksiądz z Ruszowa już na wolności!

12 KOMENTARZE

  1. A to ciekawe, rodzina wpłaciła poręczenie /żona, dzieci, wnuki/ Dla diecezji to kropla taka kwota, gdzie można to wystawiają łapy o ofiarę nawet w kaplicy cmentarnej. /niby na msze w30 dzień śmierci/

  2. Pedofile są nie tylko w kościołach, za wszystkich się bierzcie uczepiliście się tylko księży ,są oni wśród nauczycieli,aktorów,celebrytów itp. oni mogą robić chcą i cicho siedzicie.

  3. Wszystkim obrońcom duchownych pedofili pragnę przypomnieć, że murarze, kierowcy, aktorzy i przedstawiciele innych zawodów nie prowadzą innych do życia wiecznego. Duchowni robią to etatowo. Czy zatem wymagania od nich nie powinny być wyższe ? Poza tym duchowny – to nie jest taki zwykły zawód.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here