Ślubowanie nowo przyjętych policjantek w Lwówku Śląskim

6
1826

Kolejni policjanci zasilili szeregi Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Adeptów w naszych szeregach powitał Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim inspektor Jacek Bandyk. Teraz czeka ich kurs przygotowawczy, gdzie zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostki i będą pełnić swoją służbę na rzecz mieszkańców powiatu lwóweckiego.

 

,,Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…”. Od wczoraj te słowa roty ślubowania będą dla nowo przyjętych policjantek jedną z najważniejszych życiowych reguł.

Młode funkcjonariuszki powitał w naszych szeregach Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim inspektor Jacek Bandyk. Podczas uroczystości nowo przyjętym funkcjonariuszkom zostały wręczone akty ślubowania.

Nowo przyjęte policjantki zostały wyłonione w kilkuetapowym postępowaniu rekrutacyjnym. Musiały one pozytywnie zaliczyć najpierw test sprawnościowy, następnie test wiedzy, a w późniejszym etapie rekrutacji test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną i komisję lekarską. Po odbyciu szkolenia przygotowawczego wrócą do jednostki pełnić służbę.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

6 KOMENTARZE

  1. Kolejne kobiety? Ktoś tu wogole myśli przyszłościowo? Panowie teraz 200% więcej pracy za ta sama kasę co one i do usranej śmierci na ulicy. A nowe „gwiazdy” zaraz pewnie gdzieś przeniosą za biurko, bo wstyd je będzie dać do patrolu. Jak ktoś tu trafnie napisał – złodziejom i innym bandytom gratulujemy i życzymy samych kobiet w policji 😀 co za żenada.

    Już to widzę jak szarpią się z żulami 😀

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here