Słowo “dieta” cię przeraża? Plan dietetyczny online to nie tylko sposób na zgubienie kilogramów

1
383

„Dieta” to jedno z tych słów, które rzadko kiedy budzą pozytywne skojarzenia. Łączy się je z wyrzeczeniami, drakońskimi ograniczeniami i walką, której wygranie kosztuje bardzo wiele, a przy tym jest bardzo trudne. Ale tak wcale nie musi być. Rozwiązaniem, które sprawi, że zmienisz podejście do zdrowego odżywiania, jest spersonalizowana dieta online. Zobacz!

 

Nie taka dieta straszna, jak ją malują

Zacznijmy od najważniejszego: co w ogóle oznacza słowo „dieta”? Choć definicji jest kilka, ta najbardziej ogólna mówi, że to… „zestaw pokarmów jadanych przez kogoś”. Jak widzisz, w tym wyjaśnieniu wcale nie ma informacji o ograniczeniach czy odmawianiu sobie określonych posiłków. Bez względu na to, co jesz, Ty również prowadzisz jakąś dietę.

Pytanie jednak, czy to, co jesz, jest dobre dla Twojego organizmu? I nie chodzi wyłącznie o utrzymanie zdrowej sylwetki! To, co spożywasz, ma bezpośredni wpływ na Twoje zdrowie, ponieważ to z pożywieniem dostarczasz sobie składników budulcowych, a więc białka, tłuszczu i węglowodanów, jak również witamin, minerałów i innych substancji odżywczych. Od tego, czy organizm otrzymuje je w odpowiednich proporcjach i ilościach, zależy nie tylko masa ciała, ale również Twoje ogólne samopoczucie oraz prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych organów.

I to właśnie jest najważniejszy powód, dla którego warto pomyśleć o ułożeniu dobrze zbilansowanej diety nie tylko w kontekście odchudzania, ale przede wszystkim zdrowia.

Ułożenie diety online – to może mieć sens!

W teorii zadbanie o dobrze zrównoważony jadłospis jest proste. No właśnie. W teorii. Wiesz przecież, że ok. 50% tego, co jesz, powinny stanowić warzywa i owoce oraz że warto ograniczać spożycie nasyconych tłuszczów zwierzęcych. Ale jak to przełożyć na konkretny jadłospis i porcje, żeby jedzenie było nie tylko zdrowe, ale również smaczne i… nieustannie ekscytujące? Samodzielnie może Ci być trudno zaplanować ciekawy jadłospis.

Pomocą może być dieta online. Ale uwaga! Wcale nie wystarczy sięgnięcie po przypadkową dietę z internetu i przełożyć ją jeden do jednego na swój jadłospis. Sęk w tym, że każda osoba jest inna pod względem:

  • zapotrzebowania kalorycznego, które wynika m.in. z płci czy poziomu aktywności życiowej,
  • stanu zdrowia – jeśli np. zmagasz się z cukrzycą czy zespołem jelita drażliwego lub celiakią, Twój jadłospis musi być inny niż osoby zdrowej,
  • preferencji kulinarnych – aby chciało Ci się korzystać z diety z internetu, musi być ona dla Ciebie smaczna, łatwa do przygotowania i zróżnicowana. Nikt nie lubi monotonii w kuchni!

Dlatego najlepszym rozwiązaniem są indywidualne diety online. Takie, które:

  • są tworzone przez doświadczonych i dyplomowanych dietetyków z wieloletnim doświadczeniem,
  • powstają dla konkretnej osoby i są dostosowywane do potrzeb oraz stanu organizmu osoby, która chce zmienić jadłospis,
  • są nakierowane na długotrwałe budowanie zdrowych nawyków żywieniowych – takich, które zmienią Twoje podejście do diety i pozwolą przez lata dokonywać racjonalnych wyborów.

To jednak nie wszystko! – Nawet spersonalizowana dieta online ułożona przez fachowców nie zadziała bez dodatkowych elementów, takich jak kompleksowa opieka dietetyka, dołożenie ćwiczeń dopasowanych do możliwości danej osoby oraz wsparcie przy wypracowaniu zdrowych nawyków – piszą na swojej stronie specjaliści z Centrum Respo – https://centrumrespo.pl/dieta-online/.

Pamiętaj więc, że samo ułożenie diety online to początek przygody, której celem jest zdrowe, długie i szczęśliwe życie. Jeśli jednak wyruszysz w nią pod okiem specjalistów, którzy dodatkowo pozytywnie zmotywują Cię do działania, nowa dieta, zamiast wyrzeczeniem, stanie się ekscytującą przyjemnością. Wtedy zbędne kilogramy zaczniesz tracić mimochodem, niemal zupełnie bez wysiłku. Spróbuj!

-/Materiał zewnętrzny/-Lh

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here