Skuteczne wnioski aresztowe

0
1595

7 lipca 2020 roku Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował, na wniosek Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze tymczasowy areszt wobec Szymona, który jest podejrzany o dokonane 25 przestępstw, w tym 2 kradzieży i 22 kradzieży z włamaniem, popełnionych w warunkach wielokrotnej recydywy, a z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu. Uzyskane ze sprzedaży skradzionych przedmiotów środki przeznaczał na bieżące potrzeby osobiste.

10 lipca 2020 roku, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze poszukując osoby podejrzanej o dokonanie rozboju, dokonali przeszukania jednego z mieszkań na terenie Jeleniej Góry, w którym ujawnili mężczyznę mającego w przeszłości związek z wprowadzaniem do obrotu narkotyków. W wyniku przeprowadzonych przeszukań pomieszczeń mieszkalnych oraz znajdującego się na terenie posesji samochodu osobowego ujawniono 333,52 gramy amfetaminy. Ilość ta pozwala na jednokrotne narkotyzowanie się przeszło trzech tysięcy osób. Po przeprowadzeniu czynności procesowych z podejrzanym prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze skierował 11 lipca 2020 roku do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego, na okres trzech miesięcy. Wniosek uzasadniony został brakiem stałego miejsca zamieszkani podejrzanego, a tym samym obawa o jego ukrycie się, grożącą mu surową karą, jak również potrzebą uniemożliwienia sprawcy podejmowania działać związanych z zacieraniem śladów przestępstwa. Na terenie posesji, na której dokonano zatrzymania ujawniono bowiem również broń palną, do której posiadania podejrzany nie przyznał się, a zachodzi konieczność przeprowadzenia badań biologicznych i daktyloskopijnych weryfikujących tożsamość osób mających fizyczny kontakt z bronią.

Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na czas trzech miesięcy. Dodać należy, ze to już piaty skuteczny wniosek aresztowi jeleniogórskiej prokuratury w miesiącu lipcu.

 

-/ Prokuratura Okręgowa w Jel. Górze /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here