Senator PiS pod osłoną nocy zaklejał plakaty Rafała Trzaskowskiego?

44
2344
zdjęcia z miejskiego monitoringu nadesłane przez Pełnomocnika Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego

Sporym echem w regionie odbija się informacja prasowa przesłana do mediów przez Pełnomocnika Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego dotycząca podejrzenia, iż to Senator RP z PiS-u niszczył plakaty kandydata na Prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Do incydentu miało dojść wieczorem tuż przed ciszą wyborczą, przez pierwszą turą wyborów, w piątek 26 czerwca.

 

 

Informacja ws. niszczenia plakatów wyborczych:

Jeleniogórska Policja – Komisariat II Policji, prowadzi postępowanie w sprawie niszczenia, zaklejania plakatów wyborczych kandydata na Prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego.

Zawiadomienie o zaklejaniu materiałów wyborczych Rafała Trzaskowskiego złożył w imieniu komitetu wyborczego kandydata PO, Marek Wojnarowski. Oskarża w nim senatora PiS Krzysztofa Mroza:

Ze zdumieniem dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej zaklejali je nocą – senator PiS, Krzysztof Mróz i dyrektor WORD, Wojciech Leszczyk. Obaj panowie w czasie tych czynności zostali nagrani przez kamery miejskiego monitoringu. Czynu dopuścili się na Placu Piastowskim w Cieplicach

– informuje Marek Wojnarowski, upoważniony przez Pełnomocnika Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego.

Pełnomocnik kandydata na Prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego wystąpił jako poszkodowany do organów ścigania o udostępnienie dowodów w sprawie, które otrzymał. W załączeniu przesyłamy zdjęcia z monitoringu.

Wystąpiliśmy również o udostępnienia nagrania z monitoringu, ale na tę chwilę jeszcze go nie otrzymaliśmy. Film jest w posiadaniu Policji i Straży Miejskiej w Jeleniej Górze – czytamy w komunikacie.

zdjęcia z miejskiego monitoringu nadesłane przez Pełnomocnika Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego

Wyjaśniania Senatora PiS

O komentarz do sprawy redakcja Lwówecki.info zwróciła się do biura Senatora Krzysztofa Mroza:

Artykuł prasowy sugeruje swoim tytułem, jakobym niszczył plakaty konkurencji politycznej. Na przedstawionych zdjęciach nie ma śladu niszczenia przeze mnie jakichkolwiek materiałów wyborczych. Jestem widoczny na jednym zdjęciu, gdzie stoję z plikiem plakatów. Formułowanie zarzutów na podstawie jednej fotografii jest karygodne i odbieram je wyłącznie w kategoriach brudnej walki wyborczej ze strony sztabu Pana Rafała Trzaskowskiego. Jestem, jak wiele innych osób w Jeleniej Górze, zaangażowany w kampanię wyborczą Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, także poprzez rozklejanie plakatów wyborczych. Robię to jednak zgodnie z obowiązującym prawem – plakaty wyborcze umieszczane są wyłącznie w miejscach legalnych i ogólnodostępnych. Sugerowanie czegoś innego, bez żadnych podstaw i dowodów jest przejawem wyłącznie czarnej kampanii prowadzonej przez sztab Rafała Trzaskowskiego, którego przedstawicielem w Jeleniej Górze, jak się okazało, jest prezes jednej z miejskich spółek.
Abstrahując od powyższej sytuacji, która dotyka mnie osobiście, mimo że jedyną moją “winą” jest przebywanie w zasięgu kamery monitoringu, pozostaje zasadnym pytanie na jakiej podstawie osoby postronne weszły w posiadanie zapisów monitoringu miejskiego. Jako osoba publiczna mam świadomość, że moje działania mogą być przedmiotem zainteresowania opinii społecznej. Nie może być jednak tak, że na podstawie nieprawdziwych zarzutów, publikuje się wizerunek mój oraz innej osoby sugerując łamanie prawa. Wszystkie te działania mają na celu, z jednej strony, uderzenie w Prezydenta Andrzeja Dudę na finiszu kampanii wyborczej, z drugiej zaś, zniesławienie mojej osoby. Informuję, że wszelkie próby pomawiania i dyskredytowania mnie w oczach opinii publicznej spotkają się ze zdecydowanymi działaniami, zmierzającymi do wyegzekwowania przysługujących mi praw. – Krzysztof Mróz”.

Redakcja nj24.pl wprost zapytała Senatora o to zdarzenie:

Czy na Placu Cieplickim w Jeleniej Górze pan senator zaklejał plakaty Rafała Trzaskowskiego? Przecież przy obecnych politycznych emocjach nie można nie zauważyć lub nie zapamiętać takiej rzeczy…

Senator Krzysztof Mróz nie zaprzeczył, że takie zdarzenie miało miejsce !” – czytamy na portalu.

zdjęcia z miejskiego monitoringu nadesłane przez Pełnomocnika Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego

Policja potwierdza przyjęcie zgłoszenia

Fakt przyjęcia zgłoszenia potwierdza podinsp. Edyta Bagrowska oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, która wyjaśnia nam, iż jeleniogórska policja prowadzi postępowanie wyjaśniające w kierunku art. 67. § 1. kodeksu wykroczeń:  “Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem,podlega karze aresztu albo grzywny”. Na przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego policjanci mają miesiąc, Na chwilę obecną policja nie udziela informacji o przeprowadzonych w tej sprawie czynnościach, potwierdza jedynie, iż posiada nagranie z monitoringu.

 

Poniżej zdjęcia z miejskiego monitoringu nadesłane przez Pełnomocnika Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego

44 KOMENTARZE

 1. Ludzie na ulicach też mówią, (myślałam, ze to tylko plotki), że po wioskach oraz miastach ponoć jeżdżą specjalnie i niszczą masowo plakaty z Trzaskowskim ! W Lubomierzu udawali ponoć pewną panią w kapeluszu, która znowu dla zmyłki udawała mężczyznę i zerwała przez pomyłkę plakat Dudy, bo też w nocy to było i chyba też senator PiS się pomylił ? W Gryfowie, Wleniu, Lwówku i po okolicy. Wiecie jakoś trzeba dorobić do pensji senatorskiej i dyrektorskiej, tym bardziej, że diety na takie nocne wypady to dodatkowy hajs, ale niewielki ! Za te kilkanaście tys senatorskich, czy dyrektorskich do których ich wyborcy dopuścili to przecież im mało !
  Ciekawe, czy dostaną od swoich premię, czy dodatek motywacyjny ? na pokrycie kosztów ewentualnej kary i tak przecież nie tylko wyborcy PiS-u , ale wszyscy Polacy za to zapłacą ? Chyba, że wiecie dowody ,,ulegną zniszczeniu”, jak ponoć w wypadku Beaty Szydło i wtedy świadkowie poniosą karę ! A zapomniałam senator ma przecież immunitet. Teraz jak zwykle PiS będzie miał świetny argument, żeby kontynuować reformę wymiaru sprawiedliwości ! czyli zwiększenie kar dla nas przeciętnych obywateli.
  prawo prawem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie – Takie jest prawdziwe Prawo i Sprawiedliwość w praktyce ! I I tak się wygrywa wybory w naszej ojczyźnie !
  Z szacunkiem dla wyborców !

 2. Tylko dzięki wolnym jeszcze mediom możemy się tego dowiedzieć !
  Wiecie zdenerwowałam się, jak PiS niszczy autorytet naszego państwa ! Senator RP i coś takiego ?
  Ludzie na ulicach też mówią, (myślałam, ze to tylko plotki), że po wioskach oraz miastach ponoć jeżdżą specjalnie i niszczą masowo plakaty z Trzaskowskim ! W Lubomierzu udawali ponoć pewną panią w kapeluszu, która znowu dla zmyłki udawała mężczyznę i zerwała przez pomyłkę plakat Dudy, bo też w nocy to było i chyba też senator PiS się pomylił ? W Gryfowie, Wleniu, Lwówku i po okolicy. Wiecie jakoś trzeba dorobić do pensji senatorskiej i dyrektorskiej, tym bardziej, że diety na takie nocne wypady to dodatkowy hajs, ale niewielki ! Za te kilkanaście tys senatorskich, czy dyrektorskich do których ich wyborcy dopuścili to przecież im mało !
  Ciekawe, czy dostaną od swoich: prezesa i Adriana premię, czy dodatek motywacyjny ? na pokrycie kosztów ewentualnej kary i tak przecież nie tylko wyborcy PiS-u , ale wszyscy Polacy za to zapłacą ? Chyba, że wiecie dowody ,,ulegną zniszczeniu”, jak ponoć w wypadku Beaty Szydło a wtedy świadkowie będą szykanowani, i poniosą karę ! A zapomniałam senator ma przecież immunitet. Teraz jak zwykle PiS będzie miał świetny argument, by szczuć społeczeństwo na senat RP i żeby kontynuować reformę wymiaru sprawiedliwości ! czyli zwiększenie kar dla nas przeciętnych obywateli.
  prawo prawem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie – Takie jest prawdziwe Prawo i Sprawiedliwość w praktyce ! I I tak się wygrywa wybory w naszej ojczyźnie !
  Z szacunkiem dla wyborców ! PiS kompromituje naszą ojczyznę i niszczy polskie społeczeństwo
  DLATEGO ZAGŁOSUJĘ NA PANA PREZYDENTA RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO. I zrywanie plakatów mnie od tego nie odwiedzie !

   • W Polsce istnieją jeszcze wolne media i to ciebie tak to boli. Tobie wystarcza TVPiS, która urąga ludzkiej inteligencji. To problem twojego ograniczenia !
    Zamiast rzeczowych argumentów obrażasz innych. Za dużo TVPIS i człowiek wulgarny i zacofany się robi.
    A wolne media to mafia prezesa Jarosława K…. atakuje, bo są właśnie niezależne i wolne od ich manipulacji, której ty sam właśnie uległeś.

   • Np: zatrzymał budowę ,,dwóch wież prezesa” Jarosława K…. ze Srebrnej. Chora ambicje Kaczyńskiego ! Oczywiście budowa miała być realizowana, (gdyby wybory na Prezydenta Warszawy przegrał Pan Rafał Trzaskowski) z publicznych pieniędzy czyli naszych podatników – nas wszystkich Polaków. Dobrze, się stało, że w porę to powstrzymano.
    Czy oddali już te pieniądze w kopercie, co prezes mafii od chamskiej hołoty dla jakiegoś księdza przygarnął ?
    Dowiemy się tego, tylko wtedy, jak wybory wygra Pan Prezydent Rafał Trzaskowski, bo wtedy klika będzie mogła być wreszcie kontrolowana przez niezależnego od prezesa PREZYDENTA RP
    Bo z reżimowej TV-PiS nic się nie dowiemy. A odpowiednie organa nic nie zrobią, póki podlegają swojemu szefowi mafii – prezesowi
    Czas już skończyć z tym patologicznym układem zjednoczonej prawicy !

 3. No, ciekawa jestem co dalej, jak potoczy się sprawa??? Wszak pana senatora to chyba karać nie będą, bo to lepszy sort….Zwykły Kowalski już by siedział na dołku… No, chyba, że …sprawiedliwość zatriumfuje….

 4. Może ktoś zliczy ilość zniszczonych banerów i plakatów Pana Prezydenta Andrzeja Dudy? Kilkakrotnie zgłaszano te zdarzenia Policji Powiatu Lwóweckiego! Bez jakichkolwiek interwencji! Przecież jest przyzwolenie na takie działania, są nagrania, dowody, świadkowie i nic! Straż miejska z Warszawy, Wałbrzycha,Poznania… i nasi ziomkowie zrywają materiały kampanijne Prezydenta A.Dudy na polecenie włodarzy miast i jest w porządku! Oburzenie budzi jedynie zaklejenie części plakatu
  P. Trzaskowskiego! To należy potraktować jak przestępstwo! Potrzebujecie Państwo otrzeźwienia?
  Jak zwróciłam uwagę wandalom usłyszałam “to jest kampania i wszystko nam wolno!” To do dzieła!

 5. Proszę się nie kompromitować ! Zrywacie banery i plakaty Prezydenta Andrzeja Dudy i nie siedzicie na dołku! Mierzcie siebie równą miarką. Policja nie reaguje na zgłoszenia dotyczące niszczenia materiałów wyborczych Andrzeja Dudy!

  • Jeśli miało to miejsce to zgłoś to gdzie należy, ale jeśli do tej pory nikt niczego nie zgłosił to znaczy, że to zwykle obłuda. Nikt pisiorom nie wmowi, że czarny jest czarny, a biały biały… głosuje na Trzaskowskiego;)

  • Ne zrywamy plakatów i banerów. Proszę nas nie pomawiać i oskarżać. Mamy konkretny fakt – senator PiS-u uchybił godności i autorytetowi senatora RP i niszczył pod osłoną nocy plakaty Pana Prezydenta Rafała Trzaskowskiego ii zachowuje się jak zwykły szmunc. Może wyborcom zjednoczonej prawicy to odpowiada , ale proszę się nie kompromitować !

 6. Co za wstyd.Ta kampania to dno Polskiej polityki obojętnie czy Duda czy Trzaskowski ludzie zachowują się jak zwierzęta piorą brudy i dadzą sobie ogolić coś za 50 zł.Czasy gorsze niż za komuny i potem wszyscy się dziwią że młode pokolenie krzyczy kur….w wieku 12 lat.A dorośli ludzie bez komentarza

 7. Duda, czeka na ciebie buda. Mam nadzieję że kraj się opamięta. A te PiSowskie zlewki stracą stołki. Najlepiej młody Polak pracuje płaci podatki a oni to wszystko ładują w te swoje rozdawnictwo. Czy mi samotnej matce, uczciwie pracującej na umowę, opłacajacej składki coś się należy? Nie! Alimenty tak egzekfujecie że ojciec dziecka idzie do pierdla, nie dostaję na dziecko z Funduszu bo przekraczam dochód o 3 zł. Ale za jego utrzymanie w więzieniu i tak bierzecie z podatków. No kurde to jest chore jak cały ten kraj. Sory że nie w temacie ale poniosło mnie bo słuchać już nie można jaki to PiS nie jest wspaniały. G prawda.

 8. Plakaty senatora Ślusarza zrywał kandydat PO na europosła pan Kozakiewicz. Działo się to w Lubaniu. Są nagrania !
  W Lubomierzu notorycznie niszczone i zrywane są plakaty prezydenta Andrzeja Dudy.
  To jest właśnie poziom tego “wykształconego” elektoratu PO.

 9. Plakaty Trzaskowskiego w Lubomierzu, chyba mają w domach w ramce , są za nim a wstydzą się wywiesić ,do kościoła chodzą i jak oni się zachowują.

  • W Lubomierzu ludzie zachowują się po chrześcijańsku, nie nawołują do nienawiści, nie wyzywają i nie dzielą i wykluczają Polaków, jak to robi kandydat PiS-u Andrzej Duda i jego szef partii Jarosław Kaczyński, co każda Polka i każdy Polak mógł oglądać wielokrotnie !
   Polacy się nie wstydzą, tylko nie chcą już tej pogardy ze strony takich złych polityków i ich zwolenników ! Polacy idźmy na wybory. CZAS ZMIENIĆ TĄ WŁADZĘ !

   • Zachowują się po chrześcijańsku to widac ,są za Trzaskowskim co kościół odpycha na bok,nie wiadomo w co wierzy a w Lubomierzu w urzędzie rządzi PO.

    • W naszej Polsce kto w co wierzy to jego osobista sprawa ! natomiast w co wierzy mafia – SEKTA prezesa Jarosław K….nas zbaw i jego sługusa Andrzeja Du..y, to wszyscy Polacy wielokrotnie mogli widzieć i słyszeć ! Pisorydzykobolszewicka obłuda, i zakłamanie i hipokryzja !
     Wara klechom od polityki i mieszania się w nasze życie !
     Katolicy jak chcą to niech sobie utrzymują swoje przedsiębiorstwo – firmę ! Dlaczego mamy utrzymywać bandę pasożytów i sukienkowych zboczeńców niech zajmą się problemami pedofilii w Kościele. Pewnie dlatego Andrzej Duda ułaskawił pedofila !

 10. Ale wy macie rozje..ne głowy, debi.e, pseudo polityczni.
  Żal czytać wasze wypociny. Trzy czwarte z was co miesiąc przytula 500+ i jest dobrze, “ale mogło być więcej”.
  Kolejna część nawet nie zna programu wyborczego.
  Nie wie co dali, zo zabrali, co obiecują, a co zabiorą.
  Żal mi takich hejterów.
  Piszecie, żeby pisać,.
  Mam nadzieję, że wasze głosy nie będą się liczyć.
  Pewnie większość odda nieważny głos, bo pewnie postawicie dwa “x” licząc, że wygra trzeci kandydat.
  O masakra jakaś. Absolwenci college w Płakowi…ch się znaleźli.

  • Człowieku staraj się być trochę lepszy i bardziej kulturalny. To przez propagandę mafii prezesa Jarosława K… i jego poddanego Dudę ugrzązłeś w pogardzie i nienawiści ? Jak ty analfabeto (przepraszam, ale tak niestety jest) nie wstydzisz się tak kompromitować ?
   Bo do ,,Absolwentom college w Płakowicach” nie sięgasz do pięt – ANALFABETO,,prezydenta” ANDRZEJA DUDY.
   Wszystkim mieszkańcom i uczniom szkół w Płakowicach – WIELKI SZACUNEK.
   Będę głosowała na Rafała Trzaskowskiego

   • Pani polonistko platformy obywatelskiej inż,doc,hab itd, widoć waszą inteligentność to co Pani pisze i wystarczy. To że Pani ma się za mądrzejszą to nie znaczy że do nieba pójdzie ,szanuj drugiego nie zależnie kim jest bo obrażasz wszystkich nas ludzi.

    • Jak rościsz sobie prawo do uczenia nas szacunku to najpierw zacznij od siebie, bo widać, że zupełnie nie wiesz, co to znaczy !
     Dalej potwierdzasz, że Absolwentka college w Płakowicach ma absolutnie całkowitą rację !
     Wszystkim mieszkańcom oraz wychowankom placówek wychowawczych w Płakowicach wielki szacunek !
     Mnie też przekonałeś analfabeto , żeby oddać głos na Rafała Trzaskowskiego !
     Czas już zmienić tą klikę zakłamanych, złych, nienawistnych ludzi !

  • To do lustra ! powiedz lustereczko przecie prawdę o nas i o świecie. Teraz nasza rzeczywistość jest’ jak bańka mydlana, jeszcze pęcznieje, pęcznieje…..ale nadchodzi nieuchronnie moment kiedy w końcu pęknie i ujrzymy prawdę – co jest w środku. Spróbuj przeczuć’ czego wszyscy doświadczymy !
   P.S. Od tego nie ma już odwrotu.

  • Dlaczego oni niszczą dziś naszą polską demokrację ?
   Dla tych, którzy nie chcą pamiętać i popierają tą zakłamaną obłudną mafię prezesa K…. i jego sługi prezydenta Adriana cudów kilka:
   1) cud pierwszy – 13 grudnia 1981 r., gdy komuniści wprowadzili stan wojenny Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji z kręgu doradców Lecha Walęsy nie zostaje internowany. sam zgłasza się na Komendę milicji, komunistyczną służbę bezpieczeństwa .
   2) cud drug – Jarosław Kaczyński odmawia (tak sam twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy komunistycznej PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka w okresie stanu wojennego i w latach 1982-1989,
   3) cud trzeci – Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji ujawnia swoją teczkę dopiero po naciskach wolnej prasy,
   4) cud czwarty – fałszywka-lojalka umorzona w 2008 r. z powodu przedawnienia . Inni przed sejmem musieli udowadniać niewinność
   Szacunek dla Pana prezydenta Lecha Wałęsy – Laureata Pokojowej Nagrody Nobla, że kaczorów nie słuchał i pogonił. Mszczą się za to do dziś.
   Jarosław Kaczyński szef usłużnego Adriana będzie głosował na swojego podwładnego sługusa !

 11. zgadnijcie z czyim wizerunkiem z poprzednich wyborów prezdeckich robi sobie podkładke pod Trzaskowskiego ex-przechrzta-burmistrz Lubomierza 😉
  (Byłoby miło, gdyby stronnicze lwowecki.info opublikowalo w końcu mój komentarz – w imie wolności słowa, tak propagowanej przez partię PO i jej zwolenników…)

 12. Poziom kultury i argumentacji widocznych komentarzy przekonał mnie ostatecznie, żeby iść na wybory. ODDAM GŁOS NA PANA PREZYDENTA RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO. !
  Czemu zwolennicy kandydata Dudy mają tyle pogardy i nienawiści w sobie ? Widać swój lgnie do swego. Smutne to i przerażające, co władza PIS-u Andrzeja Dydy czyni z ludźmi.
  Życzę nam zdrowia i pozdrawiam wszystkich.

 13. Od początku kampania w wykonaniu PiS jest nierówna, niesprawiedliwa i bardzo zuchwałą. Dlaczego w pierwszej turze bannery z Andrzejem Dudą zakrywały płoty reklamujące miasteczko Lubomierz? Mieszkańcy poczuli się urażeni. Dlaczego turyści odwiedzający nasz region, wjeżdżając do gminy Lubomierz mieli zamiast reklamy miasteczka oglądać prezydenta na płocie? Bo dyrektor okisu jest z PiSu to już wolno? Działanai tej ekipy są żenujące. Wstyd!

 14. Miałem wielką nieprzyjemność poznać obu bohaterów tego artykułu. Bez względu na to czy plakaty były niszczone czy nie, za tę Panów arogancję wobec ludzi i pogardę należało się. Nie myślcie, że Pana Boga za pięty złapaliście. To nie jest tylko medialna populistyczna gadanina. Oni wszyscy związani z PiS dzielą społeczeństwo na swoich i resztę. Wystarczy, że ich nie popierasz to zostajesz ogłoszony zdrajcą narodu, zboczeńcem, wykluczonym z kościoła. Panowie Leszczyk i Mróz, ja nie wiem co tam zaszło na Placu Piastowkim, ale bardzo mocno wierzę, że ten artykuł to prawda i poniesiecie konsekwencję.

   • Słowa klasyka Jarosława Kaczyńskiego ,,I nikt nie będzie nam mówił, że białe jest białe, a czarne jest czarne !
    Chyba każdy może zobaczyć i przeczytać powyżej
    Mamy konkretny fakt – senator PiS-u uchybił godności i autorytetowi senatora RP i niszczył pod osłoną nocy plakaty Pana Prezydenta Rafała Trzaskowskiego ii zachowuje się jak zwykły szmunc. Może wyborcom zjednoczonej prawicy to odpowiada , ale proszę się nie kompromitować !

 15. Nie dawajcie się ponieść ogólnopolskiej fazie nienawiści i opluwania. Życzę wszystkim zdrowia i rozsądku przy wyborze i głosowaniu. Pozdrawiam wszystkich moich rodaków!

 16. Masz pełną rację ! Również Życzę wszystkim zdrowia i rozsądku przy wyborze i głosowaniu. Pozdrawiam wszystkich moich rodaków!
  Cas na zmianę Polacy, bo zaczynamy tonąć w fali nienawiści i opluwania. !

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here