Dachował na drodze krajowej

11
3128
fot.: OSP KSRG Lubomierz

O wielkim szczęściu może mówić kierujący busem z przyczepą mężczyzna, bo po tym jak auto zjechało z drogi i dachowało jemu nic się nie stało.

 

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w czwartek 16 marca 2023 roku na drodze krajowej nr 30 w Chmieleniu. Około godziny 14: 30 kierujący busem marki Mercedes Sprinter, 67– letni obywatel Niemiec, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem.

Auto zjechało z drogi, zahaczyło o słup energetyczny łamiąc go i stoczyło się ze skarpy na teren zakładu kamieniarskiego.

Kierujący był trzeźwy – wyjaśnia oficer prasowa lwóweckiej policji, która dodaje, iż zdarzenie nie powodowało utrudnień w ruchu pojazdów, a kierowca Mercedesa nie odniósł poważniejszych obrażeń.

 

 

Po przybyciu na miejsce zabezpieczono pojazd a osobom nim podróżującym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. – relacjonują lubomierscy strażacy.

Na miejscu pracują policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim strażacy z PSP w Lwówku Śląskim oraz druhowie OSP KSRG w Lubomierzu a także pogotowie energetyczne.

fot.: OSP KSRG Lubomierz
fot.: OSP KSRG Lubomierz
fot.: Robert Liszka
fot.: Robert Liszka
fot.: Robert Liszka
fot.: OSP KSRG Lubomierz
fot.: OSP KSRG Lubomierz
fot.: OSP KSRG Lubomierz
fot.: OSP KSRG Lubomierz

11 KOMENTARZE

  1. Po pierwsze nie 11 km a 5 a po drugie ta OSP o którą jest ból dupy dysponuje jako jedyna w powiecie GBA RT i jest najbardziej mobilna. Zresztą co to za dyskusja. Ważne że jadą i ratują. Jakieś chore ambicje wjechały

  2. No faktycznie jeżeli wysyła się tylko jedną jednostkę to rzeczywiście są oni mobilni cały czas!!!! A skąd wiesz czy inne jednostki nie są mobilne???!!!

  3. Jedyne w powiecie powiadacie? To dziwne a co z innymi autami się stało które posiadają taki sprzęt bo też jestem z osp i wiem że na powiecie jest kilka samochodów z hydraulika. Po co to starcie pojechał Lubomierz to pojechał moze kiedyś ktoś przypomni sobie o innych jednostkach. Zanim to wszystko upadnie .

  4. To nie chore ambicje, tylko ktoś zauważył, że faworyzuje się jednych! A skoro takie praktyki się często zdarzają to widać kto tu ma chore AMBICJE!!!!

  5. Nie potrzebna dyskusja. Wysłali to wysłali. Ważne że poszkodowany cały a kogo wysłali czy nie wysłali się nie liczy. Uważam że nie powinni dochodzić do takich dyskusji.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here