Ruszyła budowa marketu Dino tam gdzie chcieli tego mieszkańcy

136
100596
market Dino Siedlęcin droga krajowa

Spółka Dino Polska uzyskała już wszelkie zgody i pozwolenia. Plac pod budowę został ogrodzony. Wjechały na niego koparki. Za kilka miesięcy sklep będzie otwarty.

 

 

Oferta Dino Polska

Na koniec 2023 r. sieć Dino Polska liczyła 2406 sklepów. Powierzchnia sprzedaży sklepów wyniosła 947,9 tys. metrów kwadratowych wobec 847,8 tys. mkw. rok temu.

– Każdego dnia skupiamy się na tym, aby oferta sklepów Dino w wygodny i kompleksowy sposób zaspokajała potrzeby konsumentów. Widzimy pozytywne efekty tych działań w postaci silnego, dwucyfrowego wzrostu liczby wizyt klientów w sklepach Dino. Oznacza to, że marka Dino konsekwentnie zdobywa zaufanie konsumentów i stanowi dla nas motywację do dalszego dynamicznego rozwoju sieci – mówi Michał Krauze, Członek Zarządu Dino Polska.

Gdzie są markety Dino?

Rozwój Dino już zauważają mieszkańcy powiatu lwóweckiego. Sklepy tej sieci możemy spotkać we Wleniu, w Pławnej Dolnej, w Lubomierzu, w Gryfowie Śląskim, w Mirsku, oraz w trzech sołectwach gminy Lwówek Śląski: Brunowie, Płóczkach Dolnych i Rakowicach Wielkich.

Market Dino w Lwówku Śląskim

Trzy markety sieci Dino w sołectwach gminy Lwówek Śląski to nie był przypadek, a sposób na przejęcie klientów z wiosek oraz skłonienie do zakupów osób jadących do, czy wracających z pracy. Obiekty te położone przy ruchliwych drogach. Ostatnio sieć Dino Polska zdecydowała postawić market przy kolejnej drodze wojewódzkiej, ale tym razem już w samym mieście.

Ruszyła budowa marketu Dino w Lwówku Śląskim

Po pewnych komplikacjach i wynikających z nich opóźnieniach w dniu 11 grudnia 2023 roku przy drodze powiatowej z Lwówka Śląskiego w kierunku Soboty, na skrzyżowaniu ulicy Widokowej ze Złotoryjską pojawiły się utrudnienia. Oficjalnie prace rozpoczęły się 2 stycznia 2024 roku, a zakończyć się mają do 2 maja 2024 roku.

Market Dino przy drodze krajowej nr 30

Sieć Dino Polska najwyraźniej upodobała sobie nasz region do inwestycji. Z początkiem lutego 2024 ruszyła budowa marketu przy drodze krajowej nr 30 w Siedlęcinie, przy samym skrzyżowaniu „trzydziestki” z drogą do Siedlęcina i Goduszyna. Prace mają potrwać cztery miesiące. Tak, więc już w czerwcu mieszkańcy nie tylko Siedlęcina, ale także Rybnicy, czy kierowcy przejeżdżający drogą Jelenia Góra – Zgorzelec będą mogli zrobić zakupy w nowym markecie Dino.

Dino kupuje i dzierżawi grunty

Nie jest tajemnicą, aby sieć Dino Polska mogła się rozwijać, niezbędne są jej nowe grunty inwestycyjne. Sieć decyduje się nie tylko na zakup terenów, ale również ich dzierżawę. Idealna działka pod budowę sklepu Dino musi być jednak odpowiednio zlokalizowana. Chodzi nie tylko o bliskość drogi, ale także liczbę mieszkańców w promieniu 2 kilometrów.

Działka pod budowę marketu Dino musi być też odpowiednio duża, aby zmieścił się na niej nie tylko sam sklep, ale również spory parking, po którym z powodzeniem będą mogły manewrować samochody ciężarowe dowożące zaopatrzenie.

Gdzie Waszym zdaniem powinien powstać kolejny market sieci Dino?

Mieszkańcy Niwnic, Soboty, Giebułtowa, Rębiszowa, Ubocza, Chmielenia, Pasiecznika, Pilchowic i wielu innych miejscowości zabiegają o to, by nowy market Dino powstał właśnie w ich miejscowości. Piszcie, w których miejscowościach chcielibyście, żeby powstał market sieci Dino.

market Dino Siedlęcin droga krajowa

136 KOMENTARZE

    • Dzierzążnia, pow. płoński, woj.mazowieckie, tutaj miało powstać Dino, mieszkańcy bardzo czekają na ten sklep. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego umożliwia już jego powstanie, jest działka wstępnie zaakceptowana przez Dino Polska. Inwestor niestety wciąż zwleka z budową Czekamy

  1. Upośledzona sieć. Projekt na ciężarówkę ,,Solówki,, a każą jeździć ze stawami. Małe magazyny. Albo w niektórych sklepach wcale. do tego wózki wózeczki skrzynki kartony wszystko przeszkadza. W jazdy tak jakby wejście do furtki było w domu jednorodzinnego. W większości blokowanie samochodów klientów. Ruszająca się kostka z górki do tego beznadziejne wózki elektryczne a najlepiej żeby kierowca ściągał ręcznie.

  2. Ale wy głupoty piszecie! Nikt nie pytał mieszkańców Siedlecina czy chcą Dino. Zresztą mieszkańcy go nie chcą, bo Din w okolicy jest kilka. 5 km dalej jest Aldi i Biedronka. Z Rybnicy nikt nie przyjedzie do Dino w Siedlęcinie, bo Rybnica ma swój sklep. Dino w Siedlęcinie przy DK30 chciał bamber, który drugiemu bambrowi sprzedał działkę, a ten zarobił na tym kasę. Ot prosta historia.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here