Policja o śmiertelnym wypadku pod Bolesławcem

0
4855

Na terenie powiatu bolesławieckiego miał miejsce wypadek, w którym zginęła młoda kobieta. Policjanci przypominają kierowcom o zdjęciu nogi z gazu i zachowaniu rozsądku na drodze, szczególnie podczas intensywnych opadów deszczu.

 

W niedzielę popołudniu na drodze W350, pomiędzy Bolesławcem a Kliczkowem, doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. 22-letnia mieszkanka powiatu złotoryjskiego z nieustalonych przyczyny straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do rowu i uderzyła w drzewo. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku.

 

Bolesławieccy policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu, szczególnie podczas intensywnych padów deszczu bądźmy ostrożni na drodze. Śliska nawierzchnia i zmienna pogoda to czas wyjątkowo trudnych warunków dla kierowców. Zmniejszona przyczepność pojazdu i zbyt duża prędkość mogą być przyczyną tragedii na drodze. Pamiętajmy o używaniu pasów bezpieczeństwa, zapięte pasy co najmniej dwukrotnie zwiększają szanse przeżycia wypadku w samochodzie, pozwalają na lepsze wyczucie ruchów pojazdu i precyzję kierowania. W przypadku przewożenia dzieci pamiętajmy o konieczności stosowania specjalnych fotelików.

 

Pamiętajmy, że jadąc zbyt szybko narażamy swoje życie i życie innych osób. Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu czy śniegu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną.

 

– / asp.szt.A.Kublik-Rościszewska KPP Bolesławiec /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here