Ruszów. W pożarze budynku zginął mężczyzna

0
1194
fot.: OSP Ruszów, Janusz Wilk

Tragiczny w skutkach okazał się nocny pożar w Ruszowie. W płomieniach śmierć poniósł mężczyzna. Resztę mieszkańców udało się ewakuować.

 

Przed godziną trzecią nad ranem strażacy otrzymali informację o pożarze mieszkania w budynku przy ul. Borowskiej w Ruszowie, gm. Węgliniec. Na miejsce natychmiast zadysponowano OSP Ruszów, dwa zastępy OSP Jagodzin, OSP Węgliniec, trzy zastępy JRG PSP Zgorzelec, patrol policji, zespół ratownictwa medycznego i pogotowie energetyczne.

Po przybyciu na miejsce zastano silnie rozwinięty pożar mieszkania na piętrze oraz części strychu – płomienie ognia były już na zewnątrz i obejmowały ok. 1/3 połaci dachu. Na szczęście jeden z mieszkańców Ruszowa zauważył pożar i powiadomił straż pożarną oraz obudził mieszkańców, którzy natychmiast opuścili swoje mieszkania.” – informują na swojej stronie druhowie z OSP Ruszów i dodają:

Strażacy otrzymali informację, że brakuje jednego mieszkańca i prawdopodobnie jest w palącym się mieszkaniu. Pożar wewnątrz był bardzo silnie rozwinięty i dopiero po ugaszeniu możliwe było dokładne przeszukanie pomieszczenia. Niestety, informacja się potwierdziła i pod stosem dachówek oraz resztek spalonego stropu strażacy natrafili na zwęglone zwłoki.”.

Na obecną chwilę nie jest znana przyczyna pożaru. Tę ustalać będą biegli.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here