Prognoza wyników wyborczych do sejmiku, sejmu i senatu

3
671

Prawo i Sprawiedliwość, czy Koalicja Obywatelska? Kto będzie dzierżył władzę w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, na kogo dolnośląscy zagłosują w wyborach do Sejmu i Senatu?

 

 

LokalnaPolityka.pl przygotowała raport o politycznej sytuacji województwa dolnośląskiego. Dla bolesławieckiej opozycji mamy złe wieści, za to lwówecka może się cieszyć.

“U progu wyborczego maratonu w ramach portalu LokalnaPolityka.pl (OGB Pro) przygotowaliśmy dla Państwa raport w całości poświęcony politycznej sytuacji województwa dolnośląskiego i opolskiego.

Nasze raporty to kompleksowy przegląd szans na zmianę Burmistrzów i Prezydentów miast w regionie oraz prognozy dotyczące wyników wyborów do Sejmiku, Sejmu i Senatu. Włodarze z największą szansą na zmianę czy wyniki i podział mandatów w okręgach to tylko niektóre dane, które znajdą Państwo w ponad 20- stronicowym szczegółowym raporcie.” – wyjaśnia Łukasz Pawłowski Prezes OGB.

 

 

Z raportu wynika, iż marne szanse na kolejną kadencję na fotelu burmistrza ma M. Szczęsna, o czym informowaliśmy w dniu wczorajszym.

Oceniono tak szanse komitetów w wyborach do sejmiku województwa. Największe szanse ma KO (28,78%), potem PiS (26,37%) i Bezpartyjni Samorządowcy (10,20%). Oto wyniki sejmikowej symulacji i podziału mandatów:

 

Autorzy raportu opracowali także symulację dotyczącą wyborów do sejmu. Na Dolnym Śląsku 32,93 % ma uzyskać KO, 28,78 PiS, 11,06 % Konfederacja, 10,70% Lewica i 10,45 % Polska 2050 + PSL. Natomiast w okręgu nr 1 i w powiecie lwóweckim zwyciężyć ma Prawo i Sprawiedliwość.

Spora zmiana czekać ma nas w wyborach do Senatu, tu zgodnie z prognozą wszystkie mandaty na Dolnym Śląsku ma zdobyć Pakt Senacki w skład którego wchodzą politycy Nowej Lewicy, Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Polski 2050 oraz także porozumienia samorządowców „Tak! Dla Polski”.

Zachęcamy do zapoznania się z raportami, z których wiedza może stanowić klucz politycznego planowania i kampanijnych działań w nadchodzących miesiącach.

3 KOMENTARZE

  1. Od 30 lat to samo. Nadchodzą kolejne wybory, które nic nie zmienią. Wciąż te same zakłamane gęby będą w sejmie. Co za różnica, która partia wygra. Był PZPR. Zrobił nas w balona. PO też było. Zrobiło nas w balona. Potem PiS zrobił nas w balona. Która partia tym razem zrobi nas w balona. Wybierzemy i będziemy kłócić się dalej, czy zrobimy jakiś porządek w tym kraju? Trzeba zaorać cały ten sejm i zbudować wszystko od nowa. Inaczej nadal będziemy siedzieć w tym samym g***. Proponuję zbojkotować ich wybory.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here