Rusza przebudowa ulicy Kolejowej

4
1993
fot.: UGiM Gryfów Śl.

W dniu 22.03.2023 r. Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski podpisał umowę na realizację inwestycji pn. „Przebudowa sieci kanalizacyjnych i wodociągowych oraz nawierzchni ulicy Kolejowej w Gryfowie Śląskim”. Zadanie będzie realizowane w dwóch częściach.

 

 

Część I dotyczy przebudowy sieci kanalizacyjnych i wodociągowych oraz nawierzchni ul. Kolejowej w Gryfowie Śląskim w formule „zaprojektuj i wybuduj”od Placu Kościelnego (dz. nr 454/2) do dz. nr 141 za skrzyżowaniem ul. Kolejowej z ul. Jeleniogórską (droga krajowa nr 30).

Natomiast część II będzie polegała na przebudowie sieci kanalizacyjnych i wodociągowych oraz nawierzchni ul. Kolejowej w Gryfowie Śląskim na odcinku od skrzyżowania ulic Jeleniogórskiej i Kolejowej na granicy działki nr 141 i 186 w Gryfowie Śląskim do ul. Polnej dz. nr 67/6 przy Dworcu PKP w Gryfowie Śląskim.

W ramach zadania na całej ulicy Kolejowej zostaną wymienione sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa oraz zostanie wybudowany nowy chodnik na odcinku z DK 30 do ulicy Polnej.

Wykonawcą obu części jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Melioracji i Inżynierii Środowiska „EKO-MEL“ Spółka z o.o. z siedzibą w Jeleniej Górze oraz Jadar s.c. Jarosław Niedzielski i Adam Balicki z siedzibą w Wojcieszycach.

Panowany termin zakończenia realizacji inwestycji dla części I – 22.04.2024 r., natomiast dla części II – 30.11.2023 r.

Wartość całej inwestycji wynosi 7 995 000,00 zł. Zadanie zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

-/Monika Gałucha Inspektor ds. zamówień publicznych UGiM Gryfów Śląski/-

fot.: UGiM Gryfów Śl.
fot.: UGiM Gryfów Śl.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here