Największa inwestycja w historii Powiatu Lwóweckiego

14
4135

Termomodernizacji budynków szpitala w Gryfowie Śląskim nie tylko zmieni wygląd tego pięknego obiektu ale także poprawi komfort pacjentów i pracowników.

 

 

Po wieloletnich staraniach i długich przygotowaniach czynionych przez Zarząd Powiatu Lwóweckiego, w czerwcu 2023 roku ruszyła tak bardzo oczekiwana przez mieszkańców, ale także i personel oraz pacjentów termomodernizacja budynków szpitala w Gryfowie Śląskim.

– Chociaż to dopiero początek procesu, jesteśmy dumni z postępów, jakie osiągnęliśmy dotychczas. To ogromne przedsięwzięcie wymagało sporego zaangażowania, ale widzimy, że nasi wykonawcy oraz zespół pracowniczy szpitala pracują z pełnym poświęceniem. Dzięki nim jesteśmy na dobrej drodze, by osiągnąć nasze cele. – przyznaje Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki, który regularnie odwiedza plac budowy.

W ramach inwestycji za kwotę niemal 15 milionów złotych przeprowadzony tu jest remont instalacji energetycznych w tym elektrycznych i teletechnicznych, remont ścian i sufitów związanych z modernizacją kompleksową instalacji wewnętrznych budynków szpitala, zastosowanie źródeł energii odnawialnych, docieplenie stropu nad ostatnia kondygnacją oraz docieplenie połaci dachowej, izolacja fundamentów wraz z wykonaniem drenażu wokół budynków, wymiana okien drzwi zewnętrznych parapetów, remont elewacji wraz z dociepleniem ścian zewnętrznych, wymiana instalacji wodnokanalizacyjnej wraz z P.POŻ a także wymiana instalacji centralnego ogrzewania, modernizacja kotłowni.

Dzięki temu będziemy mieli szpital, który nie tylko będzie bardziej energooszczędny, ale także bardziej komfortowy dla pacjentów i personelu.

– Wierzymy, że termomodernizacja przyniesie realne oszczędności w kosztach eksploatacji budynku i stworzy lepsze warunki dla pacjentów. Po zakończeniu będziemy cieszyć się z nowoczesnego i efektywnego szpitala, który będzie służył społeczności przez wiele lat. – zauważa Starosta Daniel Koko, który dodaje, iż zadanie realizowane jest przy bardzo rygorystycznym harmonogramie.

Wykonawca zadania zobowiązany jest do zakończenia wszystkich prac związanych z termomodernizacją szpitala i oddania obiektu do użytku publicznego do 21 grudnia 2024 roku. Wartość inwestycji to 14.760.00,00 zł. Przy czym wkład własny wynosi 1.852.725,60 zł a dofinansowanie z Polskiego Ładu to 12.907.274,40 zł.

14 KOMENTARZE

  1. Nie ważne, kto pomógł,skąd pieniądze, ważne, że w końcu są inwestycje,po latach traktowania tego obiektu “po macoszemu”,okazuje się chyba,że warto, jakieś zyski (może nie małe)jednak płyną do PCZ…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here