Rozsyłają informacje o podłożonej bombie

0
1580

Sądy, prokuratury, urzędy, galerie handlowe, komendy policji, zakłady pracy a nawet przedszkola otrzymują dziś informację o podłożeniu ładunku wybuchowego z żądaniem zapłaty stu tysięcy euro!

 

 

We wtorek, 21 listopada 2023 roku wiele instytucji w kraju otrzymało wiadomości e-mail z informacją o tym, że jak w ciągu 24 godzin nie zapłacą, to zdetonowane zostaną ładunki wybuchowe. Listy zostały rozesłane do sądów, prokuratur, komend policji, galerii handlowych, zakładów pracy, urzędów, a nawet przedszkoli miejskich.

Z treści maili wynika, iż ładunki miałyby zostać podłożone w wielu budynkach w naszym kraju. W liście jest sporo nawiązań do toczącej się wojny na bliskim wschodzie. Podający się za działacza islamskiego grozi, że jak adresaci wiadomości do jutra nie prześlą mu po 100.000 euro, to te ładunki zostaną zdetonowane.

Podkomisarz Przemysław Ratajczyk oficer prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu przyznaje, iż ze swojego wieloletniego doświadczenia nie przypomina sobie, aby wcześniej takie informacje były adresowane do komend policji.

Z naszych informacji wynika, że na liście adresatów znalazła się m.in. Policja w Lubaniu.

W naszej ocenie mail został rozesłany kaskadowo do wielu, najwyraźniej przypadkowo wybranych adresatów i trudno uznać go za wiarygodnego. Aczkolwiek warto o nim powiadomić najbliższą jednostkę policji.

Za fałszywe wywołania alarmu bombowego grozi do 8 lat więzienia.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here