Jest komunikat Zarządu Gryfa opublikowany w związku z wybrykami pseudokibiców

6
271

Przykro nam o tym pisać, lecz jesteśmy zmuszeni odnieść się do wczorajszych sytuacji podczas meczu. W pierwszej kolejności chcielibyśmy jednak podziękować wszystkim licznie przybyłym kibicom, którzy w kulturalny sposób wspierali naszych chłopaków – Wasza obecność pomogła zawodnikom, którzy mimo porażki nie zwieszają głów i już jutro powalczą o pierwsze 3 punkty w nowym sezonie.

Niestety w trakcie spotkania miały też miejsce przykre incydenty, które zdecydowanie nie powinny nigdy zaistnieć. Dwukrotnie w stronę murawy, z sektora zajmowanego przez najbardziej zagorzałych kibiców gospodarzy, zostały rzucone szklane butelki. Jedna skierowana w stronę arbitra bocznego (trafiła obok), druga natomiast rzucona w policjanta.

Zarząd GKS GRYF Gryfów Śląski potępia wspomniane zachowanie kibiców i odcina się od ich poczynania. W związku z zaistniałą sytuacją prowadzone są przeciwko klubowi dwie odrębne sprawy. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej ukarze klub karą finansową za odpalone racę i butelkę rzuconą w sędziego. Odrębną sprawą jest naruszenie nietykalności funkcjonariusza policji i tym zajmie się prokuratura. Ze strony policji klubowi grozi zamknięcie stadionu dla publiczności na najbliższe mecze domowe.

Ubolewamy, że spotkanie jakie miało miejsce przed sezonem z kibicami, na który obecny był Burmistrz, Zarząd oraz policja, nie przyniosło efektów.

W imieniu Zarządu przepraszamy za zaistniałą sytuację i dołożymy wszelkich starań, aby podobne wybryki nie miały więcej miejsca. Pierwszym krokiem dla zapewnienia bezpieczeństwa jest współpraca z firmą “Bielak-Systemy “, która zabezpieczy teren stadionu ( w tym widownię) monitoringiem. Kamery pojawią się już od najbliższego spotkania. Jeśli ponownie dojdzie do złamania regulaminu obiektu, nagrania z kamer niezwłocznie zostaną przekazane policji. Nigdy wcześniej podczas naszych meczów nie doszło do złamania prawa, więc tym bardziej jest nam przykro, że pierwszy mecz w IV lidze ( święto piłki ) zostało zakłócone. Stanowcze NIE dla boiskowych chuliganów.

Jednocześnie chcielibyśmy sprostować informację jakoby w drużynie była zła atmosfera. Klub dokłada wszelkich starań, by każdy z obecnych tu zawodników czerpał przyjemność z gry w piłkę będąc częścią “żółto-niebieskiej” rodziny. Mimo wszystko, prosimy kibiców o wsparcie w walce o ligowe punkty. Kulturalny doping jest potrzebny drużynie, dla której Nasi kibice są 12-stym zawodnikiem.

O dalszym rozwoju spraw będziemy informować na bieżąco.

Zarząd GKS Gryf Gryfów Śl.

Znane są już pierwsze konsekwencje czwartkowych wybryków pseudokibiców na gryfowskim stadionie. Jest reakcja Komisji ds Bezpieczeństwa na boiskach piłkarskich oraz Komisji Dyscypliny. Niestety, sobotni mecz GKS Gryf Gryfów Śl. – KS Legnickie Pole odbędzie się BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚCI.

6 KOMENTARZE

  1. Patologia! Strach z dzieckiem na mecz przyjść. To co odostawili to jest Szook…I ta Każda jedna przyśpiewka z Przekleństwami. Tepic takie zachowanie! I nie zezwalać na tworzenie takich grup bo Normalni ludzie na mecze nie będą chcieli chodzić. Teraz żeby było normalnie to tylko nadzieja w całym Zarządzie…

  2. Całe to towarzystwo “wiernych” kibiców doskonale wiedzieło o tym jakie będą konsekwencje odpalenia rac, o rzucaniemu butelkami nie wspomnę, a i tak odstawili taką “szopkę”. Jak dla mnie dno. Pewnie i tak nie mają sobie nic do zarzucenia.

  3. No cóż ,zawiniła grupa naćpanych debili a na mecz nie wejdzie nikt .Klub dostał karę 20 tyśi a “panowie kibice,, grzywnę po100zł którą i tak nie zapłacą no bo z czego jak wszystki pieniądz wydali na race i alkochol bądź inne używki .No i po sprawie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here