Rozpoznajesz sprawców zuchwałej kradzieży? Nagroda 5.000 złotych!

9
5271

Było ich, co najmniej czterech. Podjechali pod jedną z gryfowskich firm dwoma samochodami. Dokonali kradzieży i uciekli. Nagrali się jednak na monitoringu.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 7 lutego 2022 roku w Gryfowie Śląskim. O godzinie 21:25 w ulicę Przemysłową wjeżdżają dwa samochody osobowe. Jeden to prawdopodobnie Skoda Fabia w kolorze srebrnym, lub niebiesko- srebrnym. Z aut wysiada dwóch mężczyzn, którzy po przedostaniu się przez ogrodzenie wchodzą na teren firmy Solar Eco Energia.

Po chwili wyważają okno i jeden z nich wchodzi do budynku. Przeszukuje wpierw jedno z pomieszczeń, chwilę później drugie i dokonuje kradzieży o znacznej wartości. Po 5 minutach od uruchomienia się alarmu na miejscu zjawia się policja. Złodzieje na widok podjeżdżającego radiowozu chowają się w pobliskich krzakach, po czym niezauważeni przeskakują przez płot, wsiadają do zaparkowanych na ulicy samochodów i odjeżdżają.

Na nagraniu z monitoringu widać, jak początkowo sprawcy wchodzą na teren firmy i walczą z jedną z kamer, by ją odwrócić. Później dokładnie widać jak złodziej przeczesuje jedno z pomieszczeń. Wprawdzie sprawcy byli zamaskowani, używali kominiarek, jednak wprawnemu oku może udać się rozpoznać bandytów. Charakterystyczna postura, wzrost około 180 centymetrów. A u tego, który plądrował pomieszczenia firmy długie, chude nogi i wielki nos. Szczegółów dostrzec można znacznie więcej, choćby te związane z ubiorem.

Ważne są w tym momencie wszystkie, nawet najdrobniejsze informacje. Te można kierować dzwoniąc na numer alarmowy 112, lub bezpośrednio do poszkodowanych właścicieli pod numer telefonu: 791 608 033. Za pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców kradzieży właściciele firmy wyznaczyli 5.000 złotych nagrody!

Na nagraniu jest błędna godzina zdarzenia. Faktycznie było to 7 lutego 2022 roku o godz. 21:26

9 KOMENTARZE

  1. Na oczach przybyłej policji złodzieje chowają się w krzakach, przeskakują przez płot, po czym odjeżdżają niezauważeni???????
    Czy to fragment filmu komediowego?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here