Policjanci gotowi na przeprowadzkę, a nowa komenda?

10
2812

Wszyscy śledziliśmy, jak powstaje nowa komenda policji w Lwówku Śląskim. Prace miały zakończyć się w czerwcu, jednak termin ten przesunięto na koniec sierpnia.

 

Nowa Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim

Koszt samej budowy to nieco ponad 22,5 miliona złotych a w raz z wyposażeniem inwestycja ma zamknąć się w okolicach 28 milionów złotych. Względem obecnej siedziby zwiększona nowa komenda ma większą powierzchnia biurowa przypadająca na jednego policjanta. Pokoje mają być wyposażone w nowe meble oraz nowoczesny sprzęt teleinformatyczny, W całości zastosowano najnowsze technologie, w tym m. in. ogrzewanie podłogowe. W pobliżu obiektu zlokalizowane są również garaże, strzelnica, która ma poprawić możliwości prowadzenia szkolenia strzeleckiego, a także budynek dla policjantów z psami. Pomiędzy obiektami znajduje się duży plac apelowy.

Opóźnienie prac z powodu COVID-19

Początkowo prace miały zakończyć się w czerwcu, jednak termin ten przesunięto na koniec sierpnia.

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne prace budowlane na nowej Komendzie wstępnie zostały przesunięte do końca sierpnia br. – wyjaśniała w lipcu bieżącego roku rzecznik lwóweckiej policji, która tłumaczyła, iż po tym terminie w ciągu trzech miesięcy powinno nastąpić odebranie robót.

Zakończenie prac budowlanych

Dziś przed budynkiem nie ma już straszącego płotu, jednak obiekt nie jest jeszcze gotowy na przeprowadzkę. Obecnie policja się mebluje.

Na tą chwile nie ma wyznaczonej daty otwarcia nowej komendy i przeniesienia się do niej. Trwają prace polegające na meblowaniu nowego budynku. – wyjaśnia sierż. Olga Łukaszewicz.

Przeprowadzka policjantów

Sama przeprowadzka mundurowych będzie sporym wyzwaniem logistycznym, jednak rzecznik policji zapewnia, iż nie będzie to miało wpływu na pracę funkcjonariuszy

Co do pracy policji podczas przeprowadzki, możemy zapewnić, że praca policjantów będzie obywała się w sposób ciągły. – zapewnia pani rzecznik.


Budowa nowej Komendy Policji w Lwówku Śląskim na ostatniej prostej

10 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here