Rodzice mieli po 3 promile alkoholu w organizmie i w takim stanie opiekowali się 3- letnim synkiem

1
1413
zdjęcie poglądowe

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali rodziców, którzy w stanie nietrzeźwości opiekowali się 3-letnim synkiem. Badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało po 3 promile. Rodzice wraz z dzieckiem zostali zatrzymani na skraju lasu, gdzie nocowali na ziemi pod gołym niebem. Teraz policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze sprawdzą czy rodzice, będąc w takim w stanie stworzyli zagrożenie dla życia i zdrowia swojego dziecka. Chłopczyk został przekazany pod opiekę babci, a rodzice trafili do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. O sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

 

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 34-letnią kobietę i 35-letniego mężczyznę podejrzewanych o narażenie swojego synka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

24 lipca br., około godziny 22.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że na skraju lasu w Piechowicach, na ziemi pod gołym niebem śpią kobieta wraz z mężczyzną i malutkim chłopcem.

Policjanci postanowili sprawdzić tę informację. We wskazanym miejscu zauważyli śpiące na ziemi osoby wraz z małym chłopcem. Byli to rodzice z 3-letnim synkiem. Funkcjonariusze mieli trudności z obudzeniem pary. Okazało się, że zarówno ojciec, jak i matka byli kompletnie pijani. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało po 3 promile. Dziecko po przebadaniu przez lekarza zostało przekazane pod opiekę babci.

Rodzice trafili do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. O sytuacji powiadomiony zostanie sąd rodzinny. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i sprawdzają czy zatrzymani sprawując opiekę nad dzieckiem w takim stanie stworzyli zagrożenie dla jego życia lub zdrowia.

-/podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here