Remont mostu rozpocznie się jeszcze w tym roku

2
485

Wstępnie objazd planowany jest drogami wojewódzkimi. DSDiK bada także możliwości prawne oraz  techniczne wybudowania mostu objazdowego.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się remont mostu w ciągu drogi wojewódzkiej 364 (17+748 km)  na ulicy Betleja w Lwówku Śląskim. Przetarg na to zadanie w systemie zaprojektuj i wybuduj został rozstrzygnięty w październiku ubiegłego roku. – Planowany termin wejścia na roboty budowlane (rozpoczęcie etapu III) 30.08.2019 r. uzależniony jest od zakończenia zadania w miejscowości Pielgrzymka pt: „Remont mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 364 w km 34+039 w m. Pielgrzymka” – wyjaśnia Leszek Loch Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, który dodaje, iż w trakcie remontu objazd jest planowany dostępnym drogami wojewódzkimi. Z tego też powodu wejście na roboty budowane (zamknięcie przebudowywanego obiektu) ma nastąpić po przywróceniu ruchu na DW 364 w miejscowości Pielgzymka.

Wszyscy zdają sobie sprawę, iż zamknięcie mostu wiązać się będzie ze sporymi utrudnieniami nie tylko dla ruchu tranzytowego, ale zwłaszcza dla okolicznych mieszkańców. – Niezależnie DSDiK bada możliwości prawne oraz techniczne wybudowania mostu objazdowego (klasa B, ruch wahadłowy) w bezpośrednim  sąsiedztwie przedmiotowego obiektu – dodaje Leszek Loch Dyrektor DSDiK we Wrocławiu, który tłumaczy, iż w tym celu ogłoszony został przetarg na „Wykonanie Programu Funkcjonalno- Użytkowego dla budowy/utrzymania/rozbiórki mostu tymczasowego (wraz z wymaganymi dojazdami) w zastępstwie obiektu.

Most „zastępczy” byłby znakomitym rozwiązaniem. Czy jednak uda się go postawić, o tym przekonamy się już wkrótce.

 

ostatnio dodane:
Jest nowy termin remontu mostu w Lwówku Śląskim

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here