Psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną i teściową

1
1278

Decyzją sędziego 46-letni mieszkaniec gminy Mirsk najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. To środek zapobiegawczy zastosowany wobec mężczyzny podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną i teściową. 46-latek od ponad dwóch lat stosował przemoc wobec osób współzamieszkujących. Za znęcanie się nad rodziną grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali 46-letniego mieszkańca gminy Mirsk podejrzanego o znęcanie się nad żoną i teściową, z którą współzamieszkiwał. Zbierając materiał dowodowy w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten od ponad dwóch lat stosował przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec domowników.

46-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał małżonkę słowami wulgarnymi, groził pozbawieniem zdrowia i życia oraz zniszczeniem i spaleniem mienia. Zdarzyło się też, że bił pokrzywdzoną po głowie.

Ponadto mężczyzna 27 maja br. brał udział w pobiciu innego mężczyzny w Świeradowie Zdroju.

W trakcie prowadzonych czynności śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu zatrzymanemu mężczyźnie. Dotyczy on psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną i teściową, a także udziału w pobiciu innego mężczyzny na terenie Świeradowa Zdroju.

Za znęcanie się nad rodziną mieszkańcowi gminy Mirsk grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here