Przymierzają się do budowy nowej remizy OSP

36
2169
Remiza OSP Wolbromów

Władze Gminy są obecnie na etapie uzgodnień i opracowywania projektu. Nowy, duży garaż ma powstać już w przyszłym roku.

 

Mowa o remizie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolbromowie. Obecnie strażacy korzystają ze starej remizy, która jest mała, ciasna, bez wentylacji, … Wkrótce ma się to zmienić.

Burmistrz Gryfowa Śląskiego wszczął postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego dla zamierzenia inwestycyjnego polegającego na budowie garażu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolbromowie. Już na początku 2022 roku Gmina powinna dysponować projektem, po uzyskaniu którego ogłosi przetarg na budowę nowego, dużego garażu wraz z częścią socjalną dla OSP Wolbromów.

To kolejna inwestycja władz Gryfowa Śląskiego w ochotnicze straże pożarne. W ostatnim czasie przebudowano garaż w OSP Ubocze, które otrzymało także nowy wóz bojowy, wcześniej nowy samochód trafił do OSP Gryfów Śląski.

36 KOMENTARZE

  • A jak miał wyjeżdżać skoro stoi na posesji prywatnej u kogoś? Weźmiesz sobie i wsiądziesz? Wątpię. Po drugie obsada do wyjazdów jest po 3 ta ustawa w życie nie wejdzie bo PSP nie istnieje beż OSP. Pozdrawiam madralskich , Ps pieniądze są zdobyte poprzez Senatora a nie z gminy dla Ciekawskich.

   • Czyli auto które należy do gminy i miasta stoi na czyimś prywatnym terenie ? Sprawa pod lupę służb powinna być skierowana. Oczywiście że ustawa wejdzie , ale nie usunie wszystkich OSP tylko te co jak np OSP Wolbromów nie jeżdżą do działań ratowniczo gaśniczych. Nikt się tutaj nie wymądrza to że są pompowane pieniądze w skanseny to jest chora polityka przyzwoleniem burmistrza. Powinno się dążyć do zmniejszenia ilości jednostek i zostawić max 3 w gotowości bojowej. Proszę zatem przedstawić ilu strażaków ma ważne badania do uczestnictwa w działaniach.

 1. @Do mieszkaniec

  Ale w czym problem? Nie robią źle ,robią tez źle,ogarnij się człowieku …

  Przede wszystkim trzeba mieć ,stworzyć podstawowe warunki dla ochotników żeby mogli wyjeżdżać do działań…

 2. Szambo wylało widzę , skoro jednostka nie jest w ogóle w gotowości bojowej od 4 lat to myślicie że nagle po budowie garażu się coś zmieni ? Zejdźcie na ziemie. Problem w tym że pieniądze są kolejny raz wyrzucane w błoto ale jak zawsze ktoś na tym zyska wiadomo . 😉

 3. No to rzeczywiście stojący w budynku pojazd bez sprzętu i obsady zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców .
  To mi do tego że jestem mieszkańcem gminy mogę wyrażać swoje zdanie w tej kwestii. Poza tym niedługo wejdzie nowa ustawa OSP która automatycznie zamknie finansowanie jednostką niezdolnym do utworzenia gotowości bojowej.

 4. Będę oceniał ponieważ mam do tego prawo. Może warto wspomnieć skąd pochodzą środki i na co miały być wcześniej przeznaczone , dodatkowo kto tymi środkami zarządza i decyduje o ich przeznaczeniu? Czy taka wiedza jest powszechnie dostępna ? Jaki jest stan osobowy jednostki oraz czy posiada ona sprzęt który umożliwia prowadzenie działań ratowniczych ?

  • Jedynym przeznaczeniem środków była budowa remizy .Skoro jesteś czytelnikiem tej strony powinieneś posiadać takie informacje. Proszę się doinformować w tej kwestii i dopiero później pisać zbędne komentarze . Tak jak pisałam wcześniej proszę nie zabierać głosu w sprawie o której nie ma się pojęcia .

   • A kim jesteś żeby mi mówić w jakich sprawach mogę zabierać głos ? Jednostka od 4 lat nie jeździ czyli nie ma albo ludzi albo sprzętu albo tego i tego. Nie podałaś żadnych liczb jeżeli chodzi o druhów z badaniami. Jeszcze dodając to likwidacja niektórych OSP w drodze ustawy która ma wejść wcale nie zmniejszy potencjału ochrony przeciwpożarowej i ratunkowej w naszym regionie bo i tak mniejsze jednostki nie wyjeżdżają do działań. Także to będzie tylko odciążenie budżetu gminy i oczywiście można by inwestować te cudowne środki pana Senatora w jednostki które naprawdę tego potrzebują. Życzę Zdrówka i następnym razem proszę o konkretne dane liczbowe co do sprzętu i liczby druhów, bo taka dyskusja bez argumentów i żadnego poparcia w liczbach jest bez sensu 😉 Każdy zdrowo myślący człowiek czytając tą dyskusję sam określi czy pieniądze zostały prawidłowo zagospodarowane 😉

    • Nie ma Pani/Pan żadnej wiedzy na temat tego dlaczego jednostka nie była dysponowana do wyjazdów więc proszę nas nie oczerniać . Jeżeli inne jednostki tak bardzo potrzebują pieniędzy nikt im nie broni podejmować próby pozyskania ich . Rozumiem , że brak garażu według to nie powód do zaprzestania wyjazdów . To ja mam bardzo dobry udostępnij nam swój garażu abyśmy mogli trzymać w nim swój wóz będziemy z niego korzystać o każdej porze dnia i nocy zobaczmy czy to nie jest uciążliwe czy zaburzanie spokoju osoby prywatnej jest dobrym zagraniem , panoszenie się komuś po podwórku . Czy którykolwiek człowiek chciałby tego . Każdy zdrowo myślący człowiek nie ocenia książki po okładce . Proszę przestać głupio komentować , bo to nie ma najmniejszego sensu i nic nie da .

     • Chyba się pan za daleko posunął panie prezesie i wypadałoby PRZEPROSIĆ! Nikt tu nie pyta o pana prywatne sprawy a o działalność publiczną!!! Jak brało się prezesowanie to teraz trzeba się tłumaczyć – każdermu kto zapyta!!! Albo jak najszybciej zdać legitymację i przyznać że się pan nie zna i nie nadaje.

      Wystarczyło że redakcja uderzyła w stół a się posypało i to w pełni zasłużenie i pan prezes i pani sołtys od kubełka zimnej wody na kark powinni zacząć może to ich obudzi.

      Moze redakcja wyciągnie dane na temat działalności tej straży i pokaże wszystkim ich zasługi?

 5. Z chęcią poznam osobę która jest bardzo zainteresowana naszą jednostką i opowiem o trudach pozyskania środków na budowę garażu , oraz przywrócenia funkcjonowania naszej jednostki

 6. Z chęcią poznam osobę która jest bardzo zainteresowana naszą jednostką i opowiem ile trudu zostało włożone w pozyskanie środków na budowę garażu, oraz przywrócenia funkcjonowania naszej jednostki

 7. OSP wolbromow ??? Istnieje coś takiego? Strażacy bez badań bez uprawnień samochód dopiero dopuszczony do ruchu a stał tyle czasu… Pieniądze wyrzucone w błoto…

 8. Po co stawiać remizę tylko po to, by tam stała? Brak logiki w działaniu. Poza tym, co to za bezsensowna paplanina, że środki pochodzą od senatora? Z własnej kieszeni je wyciągnął? Każdy podatnik ma prawo wiedzieć, co, jak i ile, kiedy publiczne pieniądze są wyrzucane w błoto!

 9. Jak nie ma remizy to gdzie auto ma stać ważne jest to że chłopaki chcom i walczą czy wyjadą czy nie ,w zawodach biorą udział .A mieszkaniec czy to mieszkaniec wioski jeśli tak to powinno ci buraku zależeć na remizie a nie głupio debatować jak będziesz potrzebował pomocy od strażaków to w tedy docenisz.Po 2 jeśli twierdzisz że nie ma wyjazdów od 4 lat czy sprzętu to sam byś zadbał o to aby było .Najlepej krytykować

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here