ZSE-T w Rakowicach Wielkich: Dziękujemy za olbrzymie zaufanie

1
350
fot.: ZSE-T Rakowice Wielkie

Nabór uczniów do klas pierwszych w Zespole Szkół Ekonomiczno- Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich przerósł najśmielsze oczekiwania dyrekcji i grona pedagogicznego.

Statystycznie biorąc przy podwójnym naborze powinniśmy mieć ok. dwustu, dwustu dziesięciu uczniów. Natomiast wyszło ponad stu uczniów więcej. – mówi z dumą Pan Marek Łukasik z-ca dyrektora szkoły.

Na tak znakomity wynik z pewnością znaczący wpływ miała renoma szkoły oraz oferta przygotowana dla uczniów. Tak duże zaufanie jakim uczniowie i ich rodzice obdarzyli ZSE-T to efekt wielu lat ciężkiej pracy przyznaje wicedyrektor. – Jesteśmy tutaj jedną wielką rodziną. My poznajemy młodzież bardzo dokładnie i jak w każdej rodzinie staramy się zająć tą młodzieżą jak najlepiej, a z racji tego, że spora część uczniów korzysta z internatu, to zajmujemy się nimi 24 godziny na dobę. Jesteśmy w stanie zauważyć problemy, rozwiązywać je, wzmacniać uczniów, dokształcać zajęciami pozalekcyjnymi i jak najlepiej zagospodarować im czas wolny. – tłumaczy Pan Marek Łukasik, który dodaje, iż niezwykle ważne jego zdaniem są jasne reguły gry, tak żeby młody człowiek od początku wiedział co go czeka i jak ma się zachować oraz poczucie bezpieczeństwa na które szkoła stawia spory nacisk.

fot.: ZSE-T Rakowice Wielkie

ZSE-T w Rakowicach Wielkich cieszy się popularnością wśród uczniów z terenu całego powiatu lwóweckiego, ale także wśród uczniów z odległych zakątków regionu. Rakowickiej szkole zaufało ponad sześćdziesięciu uczniów z Bolesławca, który wydawałoby się, iż dysponuje znakomitą ofertą dla młodzieży. Wśród pierwszoklasistów są także uczniowie z Bogatyni, Pieńska, Jeleniej Góry, Zgorzelca, Złotoryi, czy Krzeszowa. Najlepszą wizytówką szkoły są jej uczniowie, którzy zachęcają swoich kolegów i koleżanki właśnie do wyboru szkoły w Rakowicach Wielkich.

Nas nie stać, by w środowisku pojawiały się czynniki, które będą obniżały naszą jakość. Podobnie jak w biznesie każdy pozyskany „Klient” przyciągnie trzech kolejnych, ale jeden stracony z jakiegoś powodu odciąga od firmy dziesięciu. I w tym momencie my musimy swoją działalnością szczególnie jako szkoła wiejska oddalona od miasta mieć „coś” ponadto, co inne szkoły proponują. – tłumaczy Pan Marek Łukasik, który przyznaje, iż w ZSE-T wszyscy zdają sobie z tego sprawę i starają się być dwa razy lepsi w swojej działalności od innych, żeby uczniowie wybierali właśnie rakowicką szkołę.

fot.: ZSE-T Rakowice Wielkie

„Odważmy się być mądrymi” – to w tym roku hasło przewodnie w Zespole Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich., które towarzyszy tak uczniom jak i nauczycielom rakowickiej placówki. Dotyczy ono wszelkich sfer działalności i tej wychowawczej i tej naukowej i obyczajowej i rodzinnej tłumaczy wicedyrektor szkoły.

Sporym atutem ZSE-T z pewnością jest internat, który w tym roku został wypełniony do ostatniego wolnego miejsca, a kilka osób spotkało się nawet z odmowami przyjęcia do internatu z powodu braku miejsca. Niemniej jak przyznaje Pan Marek Łukasik szkoła w Rakowicach Wielkich ma tych atutów znacznie więcej a wśród najważniejszych wymienia bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych.

fot.: ZSE-T Rakowice Wielkie

Dyrekcja jak i grono pedagogiczne Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich składają podziękowania dla wszystkich uczniów i ich rodziców za zaufanie jakim ich obdarzyli.

Dziękujemy Wam za to, że macie zaufanie do nas, do naszej działalności, do naszych metod wychowawczych, do naszej działalności dydaktycznej. Dziękujemy, że możemy wspólnie tworzyć dobro i przyszłość tej szkoły – w imieniu własnym i wszystkich pracowników ZSE-T podziękowania składa Pan Marek Łukasik wicedyrektor szkoły, który jednocześnie zachęca kolejne pokolenia młodych ludzi do zainteresowania się ofertą rakowickiej placówki.

Galeria zdjęć ZSE-T z rozpoczęcia roku szkolnego klas pierwszych

1 KOMENTARZ

  1. To jest prawda szkoła wspaniała niema drugiej takiej w zasięgu chodziła tam moja córka teraz poszedł syn jestem zadowolona że mamy taką super szkołę jestem mieszkanką powiatu lubańskiego gdy przeżyłam tragedię szkoła bardzo mojej rodzinie pomogła nie zapomnę im tego nigdy pozdrawiam

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here