Przybywa zakażonych w powiecie lwóweckim

16
3193

Mamy kolejny potwierdzony przypadek zakażenia wirusem COVID-19 na terenie powiatu lwóweckiego.

 

Mamy 612 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (100), mazowieckiego (93), śląskiego (71), łódzkiego (48), wielkopolskiego (48), pomorskiego (44), lubelskiego (40), kujawsko-pomorskiego (33), podkarpackiego (32), dolnośląskiego (24), świętokrzyskiego (21), zachodniopomorskiego (17), warmińsko-mazurskiego (16), podlaskiego (10), opolskiego (8), lubuskiego (7). – podało przed chwilą Ministerstwo Zdrowia, które poinformowało także o kolejnych przypadkach śmiertelnych:

Z przykrością informujemy o śmierci 14 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 58-M Łańcut, 71-M Dębica, 82-M Racibórz, 74-M, 75-K Tychy, 83-M Gorzów Wielkopolski, 94-K Siedlce, 76-M Warszawa, 86-K Biłgoraj, 74-M Gdańsk, 62-M, 72-M, 87-M Kraków, 83-M Tomaszów Mazowiecki. Większość osób miała choroby współistniejące.

Od początku epidemii zakażonych zostało 69.129 osób. Zmarło 2.092 osób. Według danych WHO na dzień dzisiejszy w kraju mamy 18.574 osób.

Na dolnym Śląsku ostatniej doby przybyły 24 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Legnicy oraz powiatów: lwóweckiego, bolesławieckiego, wrocławskiego, dzierżoniowskiego, legnickiego, kłodzkiego i złotoryjskiego.

Od początku epidemii na Dolnym Śląsku zakażonych zostało zakażonych zostało 4.131, a wyleczonych 2.998 osób.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

 • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 2.664,
 • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 140,
 • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 98.

Z porannych danych przekazanych przez Powiat Lwówecki wynika, iż w izolacji przebywa 12 osób, a jedna na podstawie decyzji sanepidu jest na kwarantannie. W ostatniej dobie przybyła jedna osoba, u której potwierdzono zakażenie. Jest to osoba z terenu gminy Lwówek Śląski.

Od początku epidemii odnotowano już 58 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym: 4 na terenie gminy Gryfów Śląski, 5 na terenie gminy Lubomierz, 10 na terenie gminy Wleń, 9 na terenie gminy Mirsk – dwie osoby zmarły, obecnie jedna jest zakażona i 30 przypadków na terenie gminy Lwówek Śląski – jedna osoba zmarła, a 10 nadal jest zakażonych.

Licząc od początku epidemii mamy 58 potwierdzony przypadków zakażenia koronawirusem na terenie powiatu lwóweckiego. Wyzdrowiało 43 osoby, trzy osoby zmarły a zakażonych nadal pozostaje 11 osób i jest to: 10 osób z terenu gminy Lwówek Śląski i 1 osoba z terenu gminy Mirsk.

16 KOMENTARZE

 1. Tylko patrzeć jak zaraz będzie kilkaset przypadków. W szkołach nie ma żadnego reżimu sanitarnego. Nie wietrza klas bo dzieciom zimno. Panie nie chodzą w przylbicach,dzieci bez maseczek, tłok na przerwach na korytarzach.

 2. weźcie się odwalcie od szkół. Bardzo dobrze że podjęły edukację stacjonarną. Wszyscy znają zasady wszyscy wiedzą co i jak mają robić oraz kto za co odpowiada. Jeśli się nie stosuje to się naraża proste jak konstrukcja cepa. Szkoły powinny działać normalnie i nauczyciele normalnie chodzić do pracy tak jak do pracy idziesz ty, idę ja, idzie pielęgniarka do szpitala czy ekspedientka do sklepu. Tłumaczenia że nauczyciele boją się o dzieci jest śmieszne… boją się przebywać w szkole a nie boją się łazić po marketach ?! coś tu ni halo… więc pracujmy wszyscy.

  A odnosząc się do tematu, te zakażenia no to wiecie… jak ktoś łapie katar to zazwyczaj w ciągu kilu dni katar przechodzą wszyscy jego domownicy, jak ktoś przechodzi grypę to tak samo. SarsCOV2 roznosi się podobnie drogą kropelkową więc jeśli stwierdzili przed dwoma tygodniami u 1-2 osób w gminie Lwówek to te zakażone osoby mogły wygenerować kolejne zakażenia w swoim środowisku domowym ale ich domownicy od czasu stwierdzenia Covid u tego pierwszego nosiciela jest wyizolowane… tak to działa więc nie ma co siać paniki bo nosiciele są pod kontrolą sanepidu i jestem przekonany że te 11 przypadków to maksymalnie 4 gospodarstwa domowe z terenu powiatu

  • Krótko!Nic tak nie uczy pokory (premier Wielkiej Brytanii) jak doświadczenie na sobie czegoś co wydawało się w swoim mniemaniu być błahostką (jak chodzenie do marketu-tak twierdzisz) i do czego podchodziło się z lekceważeniem a i z ironią do wszystkich co mówią UWAŻAJ,pokazując im wszystkim palcem pukającym się w czoło.A może faktycznie ta mikroskopijna grupa ludzi (prym wiedzie skrajna prawica np. zaprzysiężenie prezydenta) “ma rację”,że przecież ten wirus to tak mały,jak mówią specjaliści od 70-150 nanomikronów i na 1 mm można ich w rzędzie ułożyć z 10 000 sztuk,więc po co się bać jak przyrównuje się go do rozpoznanej już i rozpracowanej grypy.Zapominają ci wszyscy i Ty również,że wokół was a w domach waszych także są ludzie starzy i bardzo starzy.

  • Człowieku,myślę,ze jesteś młody!A czy wiesz co to jest osoba zakażająca ale bezobjawowa i dla rodziny i dla innych? A to porównanie kataru czy grypy z COVID19 i zrównaniem ich wszystkich razem-to brak słów na bezmyślność i aż prosi sie powiedzieć. Tak nalegasz na chodzenie w tym stresie niepewności to po co się pytam ty chodziłeś skoro masz taką wiedzę o tyzjawisku?

  • za WHO: Śmiertelność grypy sezonowej wynosi 0,1-0,5% śmiertelność Covid 0,6%;

   Nie powiedziałem że należy bagatelizować problem ale trzeba żyć na tyle na ile jest to możliwe. Młody już nie jestem, do zasad się stosuję ale do pracy chodzę, mam kontakty z ludźmi i się zabezpieczam. I nikt mi z tego tytułu nie podarował nawet godziny z normy czasu pracy. Nie powiecie mi że więcej ryzykuje nauczyciel od ekspedientki w markecie, dlatego powrót do nauki stacjonarnej uważam za słuszny. A co do samego Covida- przenosi się jak grypa drogą kropelkową i żadną wiedzą podręcznikową nie jest fakt, że choroby przenoszone tym sposobem dotykają zazwyczaj osób przebywających ze sobą domowników/pracowników. Jeśli się nie chcesz zarażać myj i dezynfekuj ręce, osłaniaj je rękawicami, nie chodź na imprezy ale i tak nie będziesz miał gwarancji że kawa którą bierzesz ze sklepowej półki nie została wymacana przez kogoś kto chwilę wcześniej swoimi rękami własny nos wycierał. Także dbając o siebie zachowajmy spokój i niech każdy robi to za co pieniądze bierze.

 3. Ani nasi włodarze ani nasi kochani radni,których na każdym terenie wybraliśmy ani jednym słowem nie wypowiadają się jak Państwo chcecie LOGISTYCZNIE zorganizować szczepienie dla chętnych a po 60 szczegolnie na grypę?Przecież wszystkim wiadomo,że do przychodni po receptę na szczepionkę taka ilość ludzi w przeciągu miesiąca nie ma szans a potem jeszcze na zaszczepienie się-skoro lekarze w przychodniach przyjmują na telefon tylko? Czy nie lepiej aby każdy z radnych przez nas wybranych na swoim terenie zorganizował takie szczepienia w jakiejś bardzo dużej sali czy pod namiotem strażackim gdzie w obecności lekarza można bedzie na miejscu opłacić szczepionkę i zaszczepić się.Czy pokażecie się radni przez nas wybrani z dobrej strony w tak wyjątkowej sprawie czy umyjecie ręce jak Piłat? Myślę,że to będzie test dla radnych przed zbliżającymi si wyborami.Do prawicy lwóweckiej to raczej nie miałbym pretensji jeżeli chodzi o zaniechanie tych szczepień bo z tego co słychać ta grupa ludzi polityków na szczeblu sejmu raczej promuje nie szczepić się a jeden pan najwyżej w hierarchii to nawet powiedział “nie szczepię się bo nie”.

 4. #największa na świecie demonstracja przeciwko polityce covid w Berlinie. Media milczą. Może lwowecki. Info coś o tym też napisze. Korona to największy przekręt w historii ludzkości. I wcale nie chodzi o to że nie ma wirusa.

  • Wiesz Dlw takich jak ty prof Simon z zakaźnego we Wroclawiu zaprasza aby tylko przez parę godzin bez zabezpieczeń skoro koronawirus to przekręt aby pomogli przy tych zakażonych.A zresztą zasadnicze pytanie do ciebie skąd ci ludzie zakażeni co niektórzy wypluwają pluca?

   • Nie powielaj tego bełkotu. Może pójdziesz pomóc umierającym na oddziale onkologicznym albo innych oddziałach. Prawdopodobieństwo, że umrzesz na korona wirusa jest takie samo jak to, że wygrasz 2 razy z rzędu w totka. Cała ta propaganda, w której uczestniczą też niektórzy lekarze wyprała już mózgi większości ludzi. Wpisz w YT niemieccy lekarze o koronawirusie i posłuchaj tego co mówią. Oczywiście wokół tych wypowiedzi powstało też już kilkanaście innych które podważają ich autorytety. Jedno jest pewne że wirus wywołał chaos informacyjny i ogólnoświatowy kryzys ekonomiczny. Boisz się, że umrzesz na koronę a nawet nie zauważysz jak za chwilę nie będziesz miała co do gara włożyć.

 5. Ludzie,nie panikujcie(niektórzy) ze szkołami!W sklepie przebywacie całymi rodzinami. W szołach jest reżim sanitarny,ale jak uczeń o tym zapomni-to trud marny!.Pomyślmy o ubiegłorocznych rocznikach,w szkołach ponadpodstawowych,klasach ,np.32 osobowych.Na przerwach -tłok .To dopiero Szok!POZDRAWIAM. ZDROWO WSZYSTKICH.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here