Przewróciło się? Niech leży!

4
1043
Zrujnowany przystanek w Dłużcu, gminie Lwówek Śląski (fot. 11.03.2022r)

To nie są zdjęcia z ogarniętej wojną Ukrainy a z terenu gminy Lwówek Śląski. Z takim stanem rzeczy mieszkańcy i przejezdni mają do czynienia od miesiąca.

 

Przystanki, to pięta Achillesowa włodarzy gminy Lwówek Śląski. Wprawdzie obiecują mieszkańcom wielkie inwestycje, chcą budować kolejne hale sportowe, a z tak przyziemnymi sprawami, jak przystanki autobusowe sobie nie radzą. A te, ich wygląd i stan techniczny wiat, lub całkowity brak osłon od wiatru i deszczu, zmuszają do przymrużenia oka przy słuchaniu opowieści o sukcesach tych władz.

Miesiąc temu nad regionem przeszły wichury. Silny wiatr powalał drzewa, łamał gałęzie i zrywał dachy. Do jednego z takich zdarzeń doszło właśnie w sołectwie Dłużec, w gminie Lwówek Śląski. Wiatr zerwał dach z przystanku autobusowego i go poniósł. O zdarzeniu już w dniu 17 lutego w mediach społecznościowych poinformowało sołectwo.

Niestety, od tamtego czasu mieszkańców, tak tych korzystających z komunikacji publicznej w tym dzieci, jak i tych niekorzystających z autobusów oraz wszystkich przejeżdżających przez Dłużec wita obraz niczym z terenu objętego działaniami wojennymi.

Zrozumiałym jest, że sam incydent, to nie jest wina człowieka tylko siła natury, jednak już to, że przez tyle czasu nie można było zabrać blaszanego dachu i ułożyć go w bezpiecznym miejscu, skłania do zapytania o gospodarzy. W naszej ocenie wielki kawał blachy z pewnością nie powinien stać opary o zrujnowane ściany przystanku i już dawno temu powinien zostać zabezpieczony. Nie wspominając już o tym, iż przez miesiąc można było dokonać pobieżnego remontu, albo rozbiórki przystanku, lub przynajmniej jego zabezpieczenia. Tak się jednak nie stało.

Zrujnowany przystanek w Dłużcu, gminie Lwówek Śląski (fot. 11.03.2022r)

Może jak to pokażecie, to ktoś się ruszy. – mówi nam jedna z mieszkanek licząc na to, że może znajdzie się ktoś kompetentny, kto zainteresuje się stanem technicznym, bezpieczeństwem wokół tego obiektu i wizerunkiem, jaki ten daje. Czy tak się stanie? Wkrótce sprawdzimy.

A tym wszystkim, którzy są dumni z faktu, że przez miesiąc obiekt wygląda tak jak na zdjęciach zrobionych przez redakcję Lwówecki.info w miniony piątek dedykujemy słowa piosenki Elektrycznych Gitar:

„Przewróciło się niech leży, cały luksus polega na tym, że nie muszę go podnosić, będę się potykał czasem, będę się czasem potykał, ale nie muszę sprzątać …”

4 KOMENTARZE

  1. a Dłużec nie ma sołtysa? rady sołeckiej? radnego? Zgłaszają na piśmie gdzie trzeba i tyle. Może to zrobili to ich spytajcie a nie sensacja stulecia dla mieszkanki która nie zgłosiła gdzie należy i teraz afera

  2. Tak to prawda gdzie jest soltysowa imprezy to maja chenych na nie a dachu to jusz nie ma chetnych zeby go pospszatac i zalozyc gdzie jego miejsce masakra i porazka rady soleckiej i soltyski

  3. A Rada sołecka, sołtys i mieszkancy to gdzie są? Ciezko zebrac 4 chlopów ze wsi i to naprawic. Przydaloby się dbac i swoją miejscowosc a nie tylko wymagac.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here