18-latek jechał w terenie zabudowanym 165 km/h

3
1976

4 kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Jednym z zatrzymanych przez drogówkę był 18-latek, który przekroczył dozwoloną prędkość o 115 km/h.

Bolesławiecka drogówka jednego dnia zatrzymała prawo jazdy 4 kierującym, którzy zlekceważyli ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym. Rekordzistą był 18-letni mieszkaniec gminy Bolesławiec, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 115 km/h. Nastolatek mając niewielkie doświadczenie w kierowaniu pojazdem ponieważ prawo jazdy miał 5 miesięcy, pędził z prędkością 165 km/h.

118 km/h jechał 29-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, który został zatrzymany na terenie powiatu bolesławieckiego. O 62 km/h przekroczył dozwoloną prędkość 45-latek z powiatu zgorzeleckiego a 102 km/h miał na liczniku 34-latek z Bolesławca.

Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące, w trzech przypadkach policjanci ukarali mandatem karnym. Czwarty kierujący odmówił przyjęcia mandatu, dlatego jego sprawa zostanie skierowana do sądu.

Bolesławieccy policjanci apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i przestrzeganie ograniczeń prędkości.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here