Przewoził nielegalny towar

0
636

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry ujawnili i zatrzymali od początku tego roku towary akcyzowe warte blisko 2,7 miliona złotych. Gdyby zatrzymany przez funkcjonariuszy SG nielegalny towar wszedł do sprzedaży na czarny rynek Skarb Państwa straciłby prawie 3,5 miliona złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

 

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze, na jednaj z dróg powiatu jeleniogórskiego wytypowali i skierowali do kontroli auto osobowe. Podczas kontroli funkcjonariuszy SG zainteresowały worki strunowe wypełnione tytoniem do palenia. Okazało się, 61-letni kierowca przewozi łącznie 20 worków z gotowym tytoniem do palenia oraz 9 200 szt. papierosów bez akcyzy skarbowej.

Funkcjonariusze SG przeszukali także miejsce zamieszkania 61-latka, gdzie ujawnili kolejne 3 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 1 200 sztuk papierosów z białoruską akcyzą.

Nielegalny towar o wartości rynkowej 15 tysięcy został zabezpieczony przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Jeleniej Górze. W tej sprawie wszczęto również postępowanie karne. Za popełnione przestępstwo karno-skarbowe 61-latkowi grozi wysoka kara grzywny.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here