Areszt dla sprawców rozboju na starszym mężczyźnie z Gryfowa Śląskiego

1
1190
zdjęcie poglądowe © Lwówecki.info

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom, którzy 27 maja 2021 roku w Gryfowie Śląskim podając się za pracowników gazowni weszli do mieszkania 91- letniego mężczyzny, a następnie doprowadzając go do bezbronności ukradli z szuflady komody 7 tyś złotych. 10 czerwca br. Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie dwóch mężczyzn na okres 3 miesięcy.

 

 

27 maja 2021 roku około godziny 12:00 do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o napadzie na starszego mężczyznę. Niezwłocznie na miejsce udali się funkcjonariusze, którzy ustalili, iż trzech mężczyzn zapukało do mieszkania 91-letniego mieszkańca Gryfowa Śląskiego podając się za pracowników gazowni. Gdy mężczyzna otworzył drzwi napastnicy siłą weszli do mieszkania. Następnie narzucili na głowę 91- latka koc i posadzili siłą na kanapie, czym doprowadzili go do stanu bezbronności. Sprawcy dokonując penetracji mieszkania ukradli pieniądze znajdujące się w szufladzie komody w wysokości 7 tyś złotych, po czym oddalili się z miejsca zdarzenia.

Po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie do pracy przystąpili funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lwóweckiej Policji. Szereg czynności, które wykonali policjanci pozwoliło na wytypowanie 4 mężczyzn narodowości romskiej, mających związek ze sprawą, którzy do Gryfowa Śląskiego przyjechali z Zabrza (woj. Śląskie). Lwóweccy kryminalni jednocześnie prowadzili działania operacyjne na miejscu, a także działania obserwacyjne w Zabrzu. Dzięki szybko podjętym czynnościom, zaangażowaniu oraz wzorowej pracy operacyjnej policjanci z Lwówka Śląskiego, przy współpracy z zabrzańskimi policjantami, 8 czerwca zatrzymali trzech mężczyzn na terenie Zabrza podejrzewanych o dokonanie rozboju. Mężczyźni zostali przewiezieni i osadzeni w policyjnych celach.

Po przedstawieniu zarzutów, wobec dwóch mężczyzn prokurator zwrócił się z wnioskiem do sądu, o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie jego decyzją obaj mężczyźni spędzą za kratami aresztu najbliższe trzy miesiące. Ponadto dwóch innych mężczyzn usłyszało zarzuty mataczenia w sprawie.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here