Przed sklepem zatrzymali przestępcę. Wpadł, bo nie miał maseczki

0
1453
zdjęcie poglądowe, fot.: "Policja Podkarpacka"

Dzielnicowi z lwóweckiej komendy Policji podjęli interwencję wobec mężczyzny, który wszedł do marketu bez maseczki ochronnej. Podczas legitymowania okazało się, że 59- latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przewinienia. Mieszkaniec Lwówka Śląskiego po zatrzymaniu trafił prosto do Aresztu Śledczego.

 

We wtorek koło południa dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim w trakcie patrolu zauważyli mężczyznę, który wszedł do marketu nie mając zasłoniętych ust i nosa. Policjanci wylegitymowali klienta sklepu. Po sprawdzeniu go w systemie policyjnym okazało się, że 59- latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim. Mężczyzna za przewinienia przeciwko mieniu został zatrzymany i doprowadzony do Aresztu Śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności na okres ponad roku.

Od 15 maja bieżącego roku na świeżym powietrzu nie ma obowiązku zakrywania usta i nosa jednak w przestrzeniach zamkniętych nadal nakaz ten obowiązuje. Policjanci przypominają że maseczki obowiązkowe są również w środkach komunikacji miejskiej czyli autobusach, pociągach itp.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here