Przebudowa drogi pod znakiem zapytania

2
1977
zdjęcie poglądowe (pexels)

Inflacja uderza po kieszeni samorządy. Władze Powiatu Lwóweckiego przy każdym przetargu stają przed dylematem, skąd wziąć brakujące środki na inwestycję.

 

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy oferty w przetargu na przebudowa drogi powiatowej nr 2500D Włodzice Małe – Kotliska o dł. 0,990 km w km 0+000-0+990.

Jak wskazały w tym władze Powiatu Lwóweckiego w ramach inwestycji przewidywano wykonanie robót rozbiórkowych, ścinki zawyżonych poboczy, wycinki odrostów i samosiewów znajdujących się w pasie drogowym, wykonanie kanału technologicznego, wykonanie nowej konstrukcji jezdni, wykonanie mijanek o nawierzchni bitumicznej, wykonanie nawierzchni zjazdów o nawierzchni bitumicznej, czy uzupełnienie poboczy z kruszywa łamanego.

Na to zadanie w budżecie Powiatu zaplanowane było 700.000 złotych. Do przetargu przystąpiło trzech oferentów. Najmniej za wykonanie inwestycji zgodnie ze specyfikacją zażądała jedna z lwóweckich firm – 1.122.544,97 zł, Ponad dwieście tysięcy złotych więcej, bo dokładnie 1.347.428,69 zł zażądało przedsiębiorstwo z Jałowca, a aż 1.400.913,42 zaproponowała firma z Lubania.

Teraz inwestor musi sprawdzić poprawność złożonych ofert. Jednak nie mniej ważne będzie znalezienie w budżecie brakujących środków. O rozstrzygnięciu przetargu dowiemy się zapewne już wkrótce.

2 KOMENTARZE

  1. Trzeba zrobić drogę przez całą wieś kotliska a nie dziurki polatać jak obok wyjdzie nowa i z Rakowic małych przez rzekę bóbr do Włodzic wielkich bo są w tragicznym stanie

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here