Będąc pod wpływem wybrał się na przejażdżkę motorowerem

0
899
(fot.: Policja Jelenia Góra)

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości i posiadał narkotyki. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil. Niewykluczone, że mężczyzna kierował również pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o posiadanie narkotyków.

19 maja 2022 roku, około godziny 11.30 policjanci patrolując teren gminy Jeżów Sudecki w Czernicy zwrócili uwagę na kierującego motorowerem. Sposób jazdy mężczyzny wskazywał, że mógł on kierować w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających. Zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. W trakcie rozmowy, policjanci wyczuli od mężczyzny wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1 promil. Ponadto mężczyzna posiadał amfetaminę i niewykluczone, że kierował również pod jej wpływem.

Teraz 37-latek za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

-/podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here